Muž s covidem utekl v Jihlavě z izolace. Za šíření nemoci mu hrozí exemplární trest

Jihlavští strážníci museli řešit vážný případ, když jeden z obyvatelů azylového domu, kam byl umístěn do izolace, své dočasné bydliště nedovoleně opustil. Následně se volně procházel po městě a ohrožoval tak ostatní obyvatele tím, že je mohl nakazit nemocí, která může mít vážné důsledky pro zdraví. Policie nakonec muže bez domova dopadla a obvinila ho z trestného činu šíření nakažlivé nemoci.

Nakaženého bezdomovce do izolace umístila krajská hygienická stanice. Ten však nařízení nerespektoval a v pátek azylový dům opustil. “Muž ale toto opatření nerespektoval a z izolace i po poučení ze strany personálu sám svévolně odešel a volně se pohyboval po Jihlavě,” uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Muž byl umístěn do vazby, aby nemoc dále nešířil

Strážníci vypátrali, že muž zamířil na jihlavské hlavní nádraží, kde ho pak také hlídka vybavení speciálními ochrannými prostředky také našla. Muže poté odvedla do cely předběžného zadržení a bylo proti němu zahájeno trestní stíhání.

Jihlavští policisté ve věci zahájili úkony pro podezření ze spáchání trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci,” uvedla Dana Čírtková. Muž podle ní bude stíhán vazebně, a to ve speciální izolaci, která je určena pacientům s covidem-19. Pokud by muž nebyl držen ve vazbě, vážně hrozilo, že opět bude ohrožovat ostatní občany.

Nejde o první prohřešek tohoto bezdomovce. V tomto případě mu ale za porušování nařízení hygieniků hrozí tvrdý trest. Samotný čin šíření nakažlivé nemoci je považován za závažný a dotyčný se ho navíc dopustil v nouzovém stavu. Může tak dostat trest až osm let odnětí svobody.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments