Muž sjel v noci do Vltavy. Pod vodou byl uvězněn dlouhé minuty, zachránit se ho pokoušeli i kolemjdoucí

Na pražské Kampě se v pondělních nočních hodinách odehrávalo hotové drama. Do Vltavy zde totiž náhle sjelo vozidlo, v němž byl podle všeho jeden člověk. Stalo se tak v místech, kam auta vůbec nemají přístup. Podle očitých svědků okamžitě zareagovali někteří kolemjdoucí, kteří se do Vltavy vrhli muže zachránit. Následně do řeky skočili i policisté. Vltava je však v těchto místech velmi hluboká a auto zřejmě rychle kleslo ke dnu. Nikomu se ho tak v řece najít nepodařilo.

Na místo rychle dorazili dvě jednotky hasičů včetně potápěčů. “Okamžitě jsme nasadili čluny na Vltavu,” uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. “Po několika minutách jsme našli osobu, kterou jsme vytáhli a předali zdravotnické záchranné službě. Ta musela provádět resuscitaci.

Foto: HZS hlavního města Prahy

Záchranáři třiapadesátiletého muže resuscitovali přibližně půl hodiny. Nakonec se jim povedlo funkci srdce obnovit, jak uvedli na svém twitterovém účtu. Pacient byl následně převezen do nemocnice.

Hasiči pracují s verzí, že ve voze byl pouze jeden člověk, který byl zároveň řidičem. Nikoho dalšího se najít nepodařilo. Po záchranné akci vytáhli hasiči z řeky i vůz pomocí jeřábu.

Příčinou nehody, která mohla snadno skončit tragicky, už se zabývá policie. “Policisté se nadále zabývají případem pádu vozidla do Vltavy. V současné chvíli nemůžeme vyloučit, že se jedná o sebevraždu,” uvedla policie na svém Twitteru.

Foto: HZS hlavního města Prahy

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments