Na Antarktidě taje sníh a postupně odkrývá tajné město. Postavila ho prý vyspělá civilizace

Pevnina kolem Antarktidy je zcela pokrytá ledem a sněhem, proto její původní podoba není světu známá. Teď se ale dějí věci, které možná ekology tolik nepotěší, avšak archeologové jásají. Sníh na Antarktidě taje – a postupně se tak odhalují artefakty, které této pevnině dávají nový rozměr.

Globální oteplování

Kompletně zmrzlý kontinent nám do této chvíle nedával příliš informací, a tak ani vědci tolik nepátrali po tom, co se pod krustou ledu a sněhu může ukrývat. Nové poznatky se však odhalují zejména kvůli změně klimatu a celkové oblevě. Vědci si dodnes mysleli, že až do objevení kontinentu na začátku 19. století zde nebyla známka žití kvůli nepříznivým podmínkám. Teplota se zde totiž drží neustále několik desítek pod bodem mrazu a ani polární noc trvající dlouhého půl roku není příznivá k dobrému žití na tomto místě.

Na Antarktidě byl objeven dávný život

Dnešní výzkum však prokazuje, že pravda je nejspíš někde jinde. První teorie totiž ukazují, že na Antarktidě byl život ještě dávno před objevením v 19. století. Díky tání sněhu se objevují i první snímky půdy na tomto kontinentu. Ty zachycují nejen povrch země, ale také objekty, které dosud pokaždé zakrýval sníh.

Objekty, které jsou nyní předmětem zkoumání, jsou šestiúhelníkového tvaru vysoké až 50 metrů. Jednu z teorií přednesl ufolog Scott Warring, který si myslí, že se jedná o pozůstatky minulé civilizace. Z jeho teorie dokonce vyplývá, že nyní zkoumaný objekt může být jen vrchní kopule velkého objektu nebo dokonce celého města.

Můžete se podívat do mapy i vy

Kromě tohoto zkoumaného objektu existují také snímky zajímavých útvarů podobných pyramidám. Tyto zajímavé objekty můžete i vy pozorovat přes zobrazení Google Earth. Všechny snímky a výzkumy ukazují, že se skutečně může jednat o minulou lidskou civilizaci, která byla navíc velmi vyspělá.

Foto: Shutterstock, zdroj: LiveScience, TheGuardian, Twitter

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments