Na Marsu existovala civilizace, zjistili vědci. Zničila ji obří jaderná exploze

Zdali jsme v širém vesmíru jediní žijící, taková otázka zcela nepochybně minimálně jednou za život napadla každého z nás. S postupným technologickým pokrokem je možné, že se jednou o tomto tématu více dozvíme. Aktuálně zůstává tato otázka stále otevřená.

Tajemný vesmír

Je jisté, že již v minulosti byly díky pokročilým technologickým vynálezům objeveny a zachyceny doposud nevysvětlitelné jevy přicházející z vesmíru. Co je nezpochybnitelné, ke vzniku života je zapotřebí řada látek, kterým nicméně vesmír oplývá. Na Zemi se živé organismy objevily před mnoho lety, nedávno se zjistilo, že takovéto organismy mohly kdysi vzniknout i na Marsu.

Co se velikosti týče, je na tom Mars obdobně jako Země, to platí i v případě jejich vzdálenosti od Slunce. Teplotně je na tom Mars o dost hůře, kolem jeho rovníku může být 20 °C, na pólech to je ale více nežli 120 °C. Pokud tam někdo žil, musel na tyto podmínky být řádně uzpůsoben.

Dávná katastrofa na Marsu

Vědci za pomoci studií gama záření zjistili, že u jedné oblasti došlo k velmi rozsáhlé termonukleární explozi. Další důkazy ukazují na ostatní, i když o něco slabší, explozi, ale už v o něco vzdálenější oblasti.

Z toho vyplývá, že na rudé planetě mohlo kdysi dojít k tak katastrofální explozi, že vyhladila místní civilizaci. Proto se vědci domnívají, že další odpovědi by se mohly ukrývat právě na samotné planetě.

Foto: Shuuterstock

Xenon jako jeden z možných důkazů

Aktuálně se na Marsu nachází vyšší koncentrace xenonu, než je na Zemi. To ale mohla způsobit právě ona jaderná exploze, kdy se jeho hladina vysoce zvýšila. Právě výbuch vodíkové bomby má za následek zvýšený stupeň přítomnosti xenonu. To je jeden z více důkazů, že na Marsu došlo k explozi vodíkové bomby.

Pokud skutečně na Marsu civilizace žila, určitě nebyla vyspělá jako ta naše, spíše se jednalo o primitivnější druh. I přes výbuch je pravděpodobné, že některé typy bakterií a další jednoduché druhy života mohly přežít.

Foto: Shutterstock, zdroj: suenee, DailyMail

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments