18. 5. 2024

47 příspěvků u článku “Na nemocenské už ani korunu. Do Čechů jdou tvrdě, žádné meškání v práci

 1. Je vidět, že ČR je kolonie, takový jeden velký pracovní tábor, kde Češi za směšnou mzdu dřou na blahobyt v západních zemích. Kdyby se jednalo jen o české zaměstnavatele, tak Fialova vláda by se na znovuzavedení karenční doby vyprdla. Jenže vyplácení nemocenských dávek zaměstnancům velmi vadí západním korporacím a těm Fialova loutková vláda slouží. Jó, v českém pracovním táboře má podřadný Čech dřít dokud nezdechne.

 2. Hnus, já marodím jen když už to fakt jinak nejde. Platit by měly v hodně firmách se chovají k lidem jako k robotům aby furt makaly a braly přesčasy a pak se diví když onemocní

 3. Vrací se feufalismus. Robota na panském.
  Jinak bezva přechozená chřipka, 14 dnů v nemocnici, 4 měsíce na PNce a výlet do lázní na 3 týdny.
  To se státu opravdu vyplatilo.
  Zhorší se zdravotní stav člověka, léčba bude náročnější na finance a déle člověk vypadne z pracovního procesu.
  Sláva “chytrým” politikům

  1. ……a ještě podekujte voličům Spolu. Jakoby na toto vše zapomněli. Tak hlavně že se zbavili Babiše, naivkove.

 4. To je mi jedno, nedělám na smlouvu, nedotuju tento stát daní z příjmu a z odvodů. Jdu do prácu, dostanu za den 3k na ruku. Nejdu do práce, nedostanu za den nic. Pohoda. Když budu nemocný, tak je mi to vcelku jedno. Mám našetřeno dost a k tomu další příjmy z investovaných peněz, které jsem ušetřil na odvodech a dani z příjmu. Od nikoho nic nechci a nepotřebuju, zejména ne od tohodle zkur… státu.

  1. To se chlubiš, nebo si stěžuješ? Jsi moula. Až jednou skutečně onemocníš, potom pochopíš. Moulo.
   Tato vláda je naprosto neschopná. Neumí nic, než okrádat lidi a ještě chtějí, abychom jim tleskali. Už je třeba to s nimi ukončit.

   1. By mě zajímalo kolik lidí zde diskutujících volilo Spolu. Jistě dost a teď tu brečí jakoby nevěděli co tu bylo a že se to vrátí. Nechápu. Zaslepení, hlavně že se zbavili Babiše. Tak jo, mají co chteli

  2. Aby nezacli chtit neco oni po tobe kdyz se mas tak fajn.. vis jak to je, prece se nemuzes mit lepe nez oni.✌️😅

  3. No to je zase hloupost ne? Pak jdete třeba k doktorovi nebo na operaci a vytáhnete 500k z kapsy nebo to berete od nás ostatních co platíme zdravotní.

 5. Ale na ty kteří náš stát dojí od narození a neumí nic jiného než natahovat ruce. Dávky dostanou, na bydlení, na školku, školu, výlety.
  Děti mají pouze jako výdělek a nikdy z nich nic nebude.. To je úvaha která už by měla konečně zaznít ve vládě. Komunisty už nikdy, ale měli to zmáklejši. Neděláš nemáš prachy..

  1. Jen kdyby to tak bylo.Tihle skunci do práce v životě nevpáchnou,ale množit se to bude…co z nich bude? Další generace zmetků,kteří budou natahovat ruce a parazitovat na těch,kdo do té práce chodí.

  2. Přesně. Oni potrestají ty, co opravdu marodí, proč by trestali jen nepoctivé a lékaři by měli poznat kdo doopravdy marodí ale o to jim nejde. Jde jim jen o peníze, o nic víc.

 6. No, hlavně že paní politici.maji po celou dobu 100 %. Ať vezmou napřed sobě. Byla jsem 6 tydnu se zlomenou nohou a mě finance se z toho lecily 5 měsíců. Takže ani teď žádná sláva. Pak to bude katastrofa. Nutite nemocné lidi chodit do práce. Je mi z vás zle.

  1. Přesně tak. Proč má tak n platit jen pro někoho. Vůbec nepochopím proč mají 100%. Tady by měla vláda brát a oni i tak budou mít z čeho žit. Hnus fakt

 7. To jsou kecy jak muze říct,že se prvni tři dny zneužívají, to jsou ty nejpromarodenejsi dny, jestli budou zadara,rozhodně nebudu marod jen den ,nebo tři…

 8. To znamená, že lidi nebudou sedět doma na prdeli, když budou mít první tři dny zadarmo. To se bude kontrola divit jak přijde a ten dotyčný nebude doma. A nezlobte se sem člověk ne robot!!! Tak to by si nás měl zaměstnavatel vážit a ne po nás štěkat a nechtít po nás, aby sme byli v práci dýl než je zdrávo. A znám pár lidí kteří mají zdravotní problémy se zády, koleny to nevydrží. Tyto kraviny vymýšlí někdo, kdo sedí celý den na židli a nic nedělá a neni unavený jak člověk, který stojí celý den na nohách a dělá rukama.

  1. To vymyslí vláda která neustále bere jen od lidí za jakoukoli cenu. Nic víc je nezajímá. Sami mají 100% proplaceno. Tak kde to jsme….a tuto vládu volilo většina lidí….nechápu. Zapomněli co je s nimi čeká? Tak hlavně že se zbavili Babiše, teď ať trpí za své hloupé, naivní rozhodnuti

 9. Ano další blábol. Chytrý zaměstnavatel ví že je lepší postrádat jednoho zaměstnance než několik potenciálně dalších pracovníků které se nemocí od nemocneho může narazit.

 10. Vládo, vy jste, ale odborníci, takhle umí šetřit každý. V Rakousku, Německu, Skandinávii, dostávají na nemocenské zaměstnanci 100% platu.
  Pak je tu český poltik, který dostává taky 100% platu na nemocenské. V čem vy jste jiní, vy klauni. Potřebujete, proplesknout, jeden po druhém.

  1. No čeští ne, tam sedí hlavně Brnaci a ti se přeci nepovažují za Čechy. Tak to pak v ČR vypadá…

 11. A kde ma plno lidi vzit ty uspory, kdyz maji vyplaty tak akorat aby vyzili do dalsi vyplaty? V beznem zamestnani lide dostavaji neco malo pres 20 tisic, se kteryma bych chtel videt hospodarit politiky tak, aby jim jeste zbylo aby si mohli dat penize bokem. 🤣

 12. Je to hrozné vždy na to doplatí poctivý člověk makate celý rok poctivě a jednou onemocníte a už vám nic nedají.Hlavne že těm co sedi doma na prdeli a pobírají sociální dávky to jim nevadí na to by se měli zaměřit tam ušetří dost peněz ale to ne zase na to doplatí ten který maká celý život.Zlaty Babiš ti co volili Fialu tak tě moc děkujeme jenom makat a nic nebrat a ostatní sedět doma a vysmívat se ty debile ty makáš za takovou almužnu to já sedím doma a mám to samé tak zato našemu státu opravdu moc děkujeme.a dovolené taky proč máji jedni pět týdnů a druzí čtyři jaký je mezi námi rozdíl to fakt nevím děláme ještě více než někteří ve státní sféře a dostanou to je to hnus co se to tady děje pryč s takovou vládou je nůž to neúnosné.A píšu to protože makám celý život a na nemocenské jsem byla třikrát za třicet let.

  1. Vážená Simono. Proč jedni dostávají 4 týdny a druzí 5 týdnů je jen na zaměstnavateli nikoliv na vládě. Kromě státních zaměstnanců. A prosím nepište že nedostanete nic, zavadite tim tady lidi. A na úřadě že socialkou je nejméně lidí co jsme v historii měli a nejnižší nezaměstnanost. Co ještě potřebujete?

 13. Tvl v Německu platí zaměstnavatel 100% platu po dobu 6ti týdnů. U nás platí o poznání méně a ještě si tady budou vymýšlet ptákoviny jako karencni doba. Oni si ale neuvědomují, že všechno to stojí na zaměstnancich. Nemít zaměstnance, tak nevydělá nikdo ani korunu. Bože kam ten svět spěje. Česká republika je opravdu odpornost a já se strašně stydím, že jsem Čech.

 14. Tak ani dnes neplatí zaměstnavatel nemocenské dávky od prvního dne u všech zamestnanců. Např. Zdravotníci mají dlouhodobý plán směn na rok, který se samozřejmě nedodržuje, ale když jste nemocní a máte zrovna v plánu 3 dny volna, tak se vám začnou dávky platit až když máte naplánovanou směnu.

 15. Marodím jen tehdy,kdy je to nutné Nikdy jsem neschopenku nezneužila,proč mám doplácet na líné skunky,kterým se makat prostě nechce?

 16. Kdyby si tak páni představitelé sáhli do vlastních řad. Obyčejný lid sedřít a sami brát plný plat a náhrady a výhody, i když nejsou v PS a senátu přítomní třeba i půl roku. Nic se nekrátí a vše dostanou. Nejsou to malé peníze. Lidi obrat a sobě přidat.

 17. Hlavně,že poslanci na nemocenskou nejdou a mají svůj plný plat.Oni ho dostanou i když nejsou…

 18. Prikladem by mel jit parlament.Marodis 100%.Nejsi v praci 100%.Delas zmetky 100%.
  Chlebicek za 15 a hlavni chod 55Kc……
  Hned mam vetsi chut setrit,aby tento stat vzkvetal😀👍

 19. Důležité je aby to platilo i pro poslaneckou sněmovnu. Tam se ovšem marodi za 100 % tak opět na ty nejzranitelnější.

 20. Vždyť je to akorát kravina. Nechápu, jak někdo může tvrdit, že člověk na nemocenské nedostane o moc méně, než když chodí do práce… To mohl napsat jen debil. Doteď platí, že se sice platí od prvního dne. Ale člověk chce stejně, co nejdříve do práce protože se z té almužny dlouhodobě neuživí. Jakmile zavedou karenční dobu, tak pak teprve toho lidé začnou zneužívat. Zůstanou doma o dost déle aby se jim to vůbec vyplatilo. Občas mi přijde, že jsou ti politici naprostí idioti a neumí zapnout mozek…

 21. Většina když je mi zle,tak právě ty 2 až 3 dny potřebuju,na to abych se dostal na nohy.Ted otázka:Jestli že teda většina z fyzické indispozice do týdne většina přejde a pak hurá do práce, myslím že to nebude dobrý nápad aby půl z toho co mi bude nejvíce zle,jsem byl doma neplacený.Vidím to tak že lidem se pak vyplatí marodit celý měsíc.A věřím že hodně jich to udělá a místo toho aby to vyleželi a šli zdraví do práce,tak buď to půjdou nemocní do práce, nakazí ještě další a nebo si pak proleží celí měsíc,aby se to vyplatilo jak se říká.Za mně léčka na ti co chtějí pracovat tahle karenční doba

 22. To je dobré ne jen ze vláda chce vzít lidem bonusy jako slevu na decke tábory lékárny atd ještě i tady tohle takže jako když budu mít horečky sracku atd mám jít do práce jo nebo když mě chytnou záda tak že se nemůžu hnout logicky vzato na co budu v práci když nebudu moci fungovat dobrá logika takže vlastně nedostanu za tři dny nic jako ano jsou lidi kteří toho zneužívají ale měl by to posuzovat lékař či lékařka ne nějaký zaměstnavatel který není doktor čím dál lépe v ČR

 23. Tohle musel vymyslet kokot z vlády co tam chrápe a má ještě svoji firmu kde max plat je 20 hrubého co se divit jsme v Čechách kde se mají dobře všichni jen ne Češi

 24. Jedna samoživitelka u pokladny prodejního řetězce s chřipkou nakazí všechny zákazníky. Ale ušetřili jsme 3 dny nemocenské. Chlap s naraženou rukou nikoho nenakazí, ale jeho výkon také nepřesvědčí. Zase jsme ušetřili. Nedostal nemocenskou, ale plnou mzdu za čtvrtinový výkon.

 25. Proč mají na nepoctivé doplácet ti, co pak musejí chodit do práce s horečkami a přenášet nemoc na ostatní. Vždyť takto vláda argumentuje vždy když jde o něco, co vládě vyhovuje a najednou její vlastní slova neplatí? Trestejte si nepoctivé a lékaři by měli rozpoznat kdy je člověk doopravdy nemocný. Vláda ale potrestá všechny a je jí jedno jaké následky zdrav. přináší přecházení nemoci. To vše v době kdy lidé sotva poplatí co mají a chystá se další zdražení elek.energie o eko daň atd.
  A vy voliči Spolu jste na toto zapomněli? Já ne. Teď budete nadávat na vládu? Vaše hloupost a naivita.

 26. Prosím vás co ještě naše vláda bude po nás chtít. Důchodu se nedozijeme a když ano tak ho budeme žít z vlastních úspor?! A kde ty úspory vzít? Nemocenskou by nejraději neplatili žádnou, ale člověk s horečkou chodící do prace nakazí ostatní a páni panzaměstnavatele budou postrádat nejen jednoho ale i více zaměstnanců. Tato doba stojí za veliké…..

 27. No to by na Fialovu bandu zločinců sedělo.
  My jsme bohužel otrocká země západních firem v Německu mají 100% od prvního dne.
  Už vidím kohokoliv kdo se jde schválně hodit marod za 60% a ještě když přijde v práci o bonus za nemarodění.
  Tím co se chystá to odnesou všichni i ti co jsou opravdu nemocní přijde chřipečka nebo angína prostě nemoc na týden a já kvůli tomu přijdu o 1/4 výplaty a kvůli tomu bude moje rodina jíst neviditelné jitrnice, protože nebudu mít, už ani na jídlo.
  Všichni co děláte ve fabrikách vstupte do odborů je potřeba s tím začít něco dělat a začít se kolektivně bránit, jinak si s náma budou utírat neustále zadel.

 28. Pokud to uděláte,tak to poserete.Lidi,kteří budou na neschopence a nedostanou zaplaceno první tři dny,o to zustanou doma déle,aby se jim to vrátilo.Takze chytrolini, budete jeste brečet.A propo,seberte neprizpusobyym davky a pošlete je makat!!!!!!Jako dříve,kdo nechtěl dělat,šel brucet a makat musel v báni stejne.Tady máte řešení,které se samo nabízí!!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *