21. 6. 2024

34 příspěvků u článku “To jsme přehnali. Důchodci v Česku mají víc než Němci. Je to moc, kus jim musí sebrat

 1. Průměrný důchod v Německu je 989 €. Uvádějte pravdivé údaje. Váš údaj je víc než 3 roky starý.

  1. V Německu minimální duchod1000 samostatná osoba manželé 1600 EU společně dále peníze na bydlení na už tak levné v Německu energie

 2. Kdo rád počítá: V Německu je průměrný plat 2.284 Euro a důchod se vypočítává z platu a je to 88.8% z platu.

 3. Kdo bude přepočítavat platy státních úředníků kteří samozřejmě ne všichni berou za tak zvanou práci platy které ani náhodou neodpovídá výkonu . Kolik zbytečných jich jenom sedí za stolem. Co takové státní zakázky kolik dáš bokem a potom vyhraješ. Kolik zakázek je zbytečných a nebo předražený chtěl bych to vidět. Tam lítají miliardy. Ale důchodce ten si žije podle našich politiků nad poměry. Ať mě ukáže ministr který bere 185000 Kč měsíčně. Jak bude žít s průměrným důchodem. Nájem , energie jídlo atd. Nějaký inteligent napsal že by měli pomáhat potomci. Jak asi .Sami mají co dělat aby uživili rodinu. Každý nemá plat jako ty co vymýšlejí přispěte rodičům.

  1. Přesně, od stolu se to mluví. Jenom by mně zajímalo, jak žijí rodiče těch, co tohle vymýšlejí.

   1. Autor píše v titulku článku, že český důchodce má vyšší důchod než nemecký v článku se už mírní jako že skoro.Je třeba české důchody osekat, radí.Nedávno masmédia přinesla zprávu že český poslanec má vyšší příjem než německý kolega co s tím udělá tento hlídač financí? Už vidím v živých barvách co by mu naši zákonodárci řekli, ovšem v této době jsou na tapete důchodci.Ti si,ale ani pravidla valorizaci ani inflaci nevymysleli, ovšem neumí se bránit tak do nich.

 4. Bohatým bral, chudým rozdal: ( Juraj Jánošík-zbojnik)
  Chudým bral, bohatým rozdal ( PetrFiala-předseda vládyČR)
  😂😂😂

 5. Tady už je to na mrtvici! Jasně seberte nám všechny a obnovíte eutanazii a bude mít hned peníze! Zrádná prolhaná vládo!Co si to už dovolujete na bezbranné staré lidi to už je vrchol všeho!A ještě tady pisálkové uvádějí, že máme větší důchody než v Německu!Jste normální??!!Kde chodíte na takové bludy!Tady důchodci ma 12000, Kč manžel 18000kc.A to se vám zdá ,že ten důchod je oproti ním velký?!Oni jsou na daleké úrovni než my i s platy.Tak nás tu přestaňte oblbovat!Vy nás prostě kvůli vaším průserūm chcete zlikvidovat !
  Jednou se vám to vrátí všechno i s úroky!

  1. My nepotřebujeme podporovat válku na Ukrajině,média a politici vyvolávají úmyslné občanskou válku přímo v Česku!!My se budeme požírat navzájem nenávistí a oni si budou mnout ruce,jak se jim dobře vládne a krade!! Rozdělují a panují!Na takovéto články a jejich autory by měli erudovaní právníci podat trestní oznámení pro šíření nenávisti!!!

  1. Rozdělují a panují!!Politici a majitelé médií jedou přesně podle pokynů A.Dullese…cesta ke zničení národních států je v plném proudu,bohužel..

  1. Co to zvanite? Tohle co uvádějí je důchod od státu, ale musíte připočíst ještě povinnou složku od zaměstnavatele, tedy 50% poslední mzdy.

   1. Co to tady žvaníte, jaký důchod od státu, celých 45 let jsem posílal do státní pokladny nejen daně, ale i platby důchodového a sociálního pojištění a nebyly to malé částky, takže já tam ty peníze mám a teď je čerpáme.

 6. Jako německa důchodkyně bych jen upřesnila, že se nejedná o dane. Německý důchodce si musí platit zdravotní pojištění. To je povinné a dělá to 14,6 procent. Daně z důchodu se platí při důchodech vyšších, cca. přes 1000 € Pro zajímavost: kdo bere penzi například bývalí úředníci, učitelé,politici apod. nemusí zdrav.pojisteni platit. Je to nefér, protože penze je většinou podstatně vyšší než duchod. To pak ty průměry nevypovidaji vůbec o ničem. Asi jako když si dám nohy do lednice a hlavu ke kamnům. Na břiše mám průměr. Zdravim

  1. Poměrně dost, většina důchodců bere mnohem víc než já, když jsem teď na rodičovské a to živím krček navíc a rodičovskou mám solidní.

 7. Lidé, nevěřte bludům o průměrné čisté mzdě v Německu 2280 eur. Tento blud šíří agentury zajišťující práci v Německu. Skutečnost je taková: V roce 2022 činila průměrná hrubá mzda v Německu 51 009 EUR za kalendářní rok. To dělá asi 4 250 EUR měsíčně. Jinak důchod je v Německu 58 % čisté mzdy k datu odchodu do důchodu. U mezd vyšších než průměrná se to % snižuje někam ke 43 % u dvojnásobku průměrné mzdy. Takže nevěřte pohádkám o důchodech 900 euro, to má jen opravdová spodina.

 8. Kdo může psát, že důchodce si žije nad poměry, ať si to zkusí s tím žít, kdybych nevychovala 4 děti,tak nyní mám s tím 15 tisíc, přes 10 tisíc jenom nájem,kde je ostatní?

 9. Vždy se vypíchne jenom to, co se hodí…těch 48 let, co jsem tady odpracoval, bych měl v Německu asi 3x větší mzdu, z toho by se dalo něco našetřit, nebo ne?

 10. Je to jednoduché , cpou ukáčkám a vlastní lidí okrádají ! Stát se chýlí k zbožňovaným a to je to zlo , pár jedinců jím leze do zadele a zbytek na to doplácí. Absurdistán Fialovy ! 😂

  1. Rozdělují společnost !!!
   Chtějí panovat a chrochtat bez omezení celé 4 roky!!Likvidace národa a jednoty občanů je realita!

 11. Důchody jsou velké??? Nakolik se liší vaše výplata od mého duchodu? Pracoval jsem celý život a nyní mám důchod 14.500 Kč. Podle vás, asi velmi moc.

 12. Celý život odváděli daně ANA ducho pak přídě vláda která rozházela důchodové rezervy nemá zájem šetřit a stále jen rozhazu a zase můžou důchodci ,dochodci nevyvolaly inflaci i vy budete důchodci a pak přijdou odborníci a okradou vás na co máte nárok

 13. Takže viníky máme! Bravo!!!
  Jsem přející člověk a moc bych přála těm, co tyhle écy kécy píší, aby si za jejich budoucí důchod pořídili alespoň základní potřeby.

  1. Klidně si s politiky,co rozhodují v parlamentě vyměním svůj krásný důchod s jejich ubohým platem!!

 14. Dnešní mocní miliardáři, politici-oligarchové,majitelé médií,bank,korporací plní zadání ředitele CIA A.Dullese.Pokud chtějí rozdělit společnost tak se jim to daří -postavili mladé proti starým,ženy proti mužům, zdravé proti nemocným, bohaté proti chudým…rozdělili voliče navzájem k nenávisti i v rámci rodin…přesně takto se likvidují národní státy,vzali nám tradice, vlastenectví,nahradili ho globalizovaným konzumismem spojeným s anglosaskou agresí..Dulles,Hitler,Churchill tleskají..proto ta mediální masáž nenávisti k důchodcům!Čím víc nás rozdělí,tím líp se jimi necháme ovládat!!

 15. Vážení občané -duchodci!Klidně si naše krásné důchody vyměníme s našimi poslanci,ministry,senátory a presidentem,řediteli státních firem a budeme žít z jejich ubohých platů!!Hrůza,jak se Češi nechali zahnat do této demokratické žumpy!Vládnou nám psychopati, které jsme si dokonce sami zvolili!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *