Na poslední chvíli se vyměnil pilot, prozradil Kellnerův přítel z firmy. Řekl, od čeho si slibuje průlom ve vyšetřování

Okolnosti leteckého neštěstí, při kterém na Aljašce zahynul nejbohatší Čech Petr Kellner, jsou aktuálně předmětem vyšetřování příslušných amerických úřadů. Informace jsou zatím kusé. Vyšetřovatel však už prozradil, že vrtulník narazil do skály, přičemž její vrchol nepřeletěl o pouhé tři metry. Co však bylo důvodem, to zatím není známo. Mluví se o špatné viditelnosti, ale také o nebezpečných větrných proudech, jimiž je oblast typická.

Čtěte také: Chybělo málo a Petr Kellner přežil, prozradil vyšetřovatel. Fotografie zachytila havarovaný vrtulník

Člen vedení PPF Vladimíř Mlynář, který sám sebe označil za Kellnerova přítele, včera přidal další detail do rekonstrukce celého případu. “Víme, že se na poslední chvíli vyměnil pilot, protože někdo dostal covid,” uvedl Mlynář v České televizi s tím, že další informace nejsou ani společnosti, kterou Kellner vedl, známy. Také on nicméně zmínil nebezpečné vzdušné proudy, o nichž mu účastníci heliskiingu vyprávěli.

V osudný okamžik vrtulník pilotoval třiatřicetiletý Zachary Russell, který létal pro společnost Soli helicopter. Tu si na heliskiing najímal resort Tordrillo Mountain Lodge, v němž byl Petr Kellner ubytován.

Mynář očekává pokrok ve vyšetřování, jakmile se zlepší zdravotní stav jediného přeživšího nehody, českého snowboardisty a fotografa Davida Horvátha. Ten leží v kritickém, ale stabilizovaném stavu v nemocnici v Anchorage.

Čtěte také: Poslední fotka před smrtí. Kellnerův průvodce ji zveřejnil jen pár chvil před katastrofou

Petr Kellner byl člověk, který měl rád adrenalin. Každý, kdo se s ním setkal, říkal: ,Proboha, on je úplně normální.’ Měl normální kamarády, koníčky. Nadevšechno miloval svoji práci, rodinu a Českou republiku,” zavzpomínal na Petra Kellnera Vladimír Mynář, který v živém vysílání jen obtížně skrýval dojetí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments