Nad StarDance se stahují mračna. Soutěž by měla být zrušena, jinak hrozí velká fraška

Po loňské přestávce, která byla vynucena každému dobře známými okolnostmi, se letos oblíbená taneční soutěž StarDance vrátila na obrazovky v domnění tvůrců i diváků, že něco takového jako to bylo loni, už se nebude opakovat. Jak se ale brzy ukázalo, bylo to bláhové očekávání. Krize, která nejen v této zemi, ale na celém světě probíhá, stále není zdaleka u konce.

Česká televize situaci podcenila

Ve StarDance se to projevilo možná až překvapivě brzy. Tereza Kostková se coby moderátorka nemohla zúčastnit již třetího večera, který musel být kvůli její nákaze dramaticky změněn. Kromě povedeného záskoku v podobě Aleše Hámy, bylo zapotřebí překopat i řady tanečníků. Zúčastnit se nemohly dvě osobnosti v podobě Miraie Navrátila a Simony Babčákové a dalším třem celebritám musel být změněn tanečník. Televize sice nedeklarovala důvod, ale každý ví, že je to proto, že tito lidé neměli aplikovanou tu dnes tolik vzývanou injekci.

Je vůbec podivuhodné, s jakou naivitou se Česká televize do StarDance v tomto nelehkém období pustila. V době, kdy už bylo jasné, že se něco děje, vpustila do soutěže neočkované osobnosti i tanečníky a v sále nechala sedět početné diváctvo bez respirátorů, navíc namačkané vedle sebe jako sardinky. Vždyť povinnost nosit ochranu úst platí neustále pro všechny společenské akce. Česká televize se tu přitom odvolávala na nesmyslnou výjimku, že v televizním studiu tak není třeba činit. To je však myšleno například pro situaci, kdy naproti sobě sedí jeden host a moderátor, nikoliv na natáčení, kterého se účastní stovky lidí.

Pokud by se situace nevyvíjela tak nepříznivě, asi by se dalo doufat v to, že exces ve třetím kole StarDance byl výjimkou v krasojízdě tohoto pořadu. Jenže tak tomu není. Vývoj je extrémně nepříznivý a před soutěžícími je ještě řada kol. Těžko přitom očekávat, že by se “na place” nějaký další případ, který vše rozhodí, již neobjevil.

Foto: Česká televize

Kdo bude zaskakovat příště?

Nejde přitom jen o to, že se tu možná zbytečně riskuje, ale také o to, že StarDance může ztratit svůj lesk tím, že se mění svým způsobem ve frašku. Jistě, jednou za Terezu Kostkovou může Aleš Háma zaskočit, ale aby se v pořadu střídali moderátoři jako na orloji, to by si asi nikdo nepřál. To samé platí o tanečnících, kdy teď nikdo nemůže říct, kdo a s kým se bude dalšího dílu účastnit.

StarDance to příliš nezvládla ani z hlediska pravidel. Přestože třetí večer nebyl soutěžní kvůli neúčasti dvou párů, televize z nějakého důvodu nechala diváky hlasovat pro tančící páry s tím, že hlasy se započítají v příštím kole. Diváci se oprávněně ptají, jaký to má smysl, když to automaticky staví Navrátila s Babčákovou na chvost.

Je to nemilé, ale StarDance tento ročník s velkou pravděpodobností nedohraje. Česká televize by si to měla uvědomit a soutěž včas zrušit, případně dlouhodobě přerušit, jinak hrozí opravdová fraška.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít
Česká televize je molochem, který má tu výsadu hospodařit s rozpočtem ve výši sedmi miliard korun. Žádné jiné médium v České republice tolik peněz k dispozici nemá. A přesto si veřejnoprávní stanice stěžuje na to, že jí peníze nestačí a potřebuje více. Lidé přijdou o pořady Celkem by ráda získala dvě miliardy korun navíc, což by se mělo stát tak, že dojde k navýšení koncesionářských poplatků na 160 Kč a navíc se rozroste okruh těch, kdo poplatek musí hradit. A to tak, že ho budou muset platit prakticky všichni. Dosud to totiž bylo tak, že za ČT musel platit pouze ten, kdo měl doma televizní přijímač. Nově by to měli být i ti, kdo mají třeba jen mobilní telefon nebo notebook. Protože i na těchto zařízeních mohou vysílání veřejnoprávní televize teoreticky sledovat, byť tak třeba nečiní. Generální ředitel Jan Souček teď postavil věc tak, že pokud nedojde ke schválení těchto změn a televize nedostane více peněz, bude to pro diváky znamenat skutečně nepěkné věci. Od ledna roku 2025 by v takovém případě došlo k dramatickému propadu tvorby České televize. Nevznikalo by takové množství pořadů, což by znamenalo neustálé opakování repríz. “Další možností je, že některé pořady nahradíme levnější výrobou. Namísto toho, abychom vyráběli Boženu nebo Devadesátky, tak bychom mohli vyrábět denní seriály tak, jako je vyrábí komerční televize,” uvedl Souček pro server Seznam Zprávy. Bude se propouštět Ředitel České televize to dokonce kvantifikoval, a to tak, že pokud by se poplatky nenavýšily, způsobilo by to výpadek přibližně třetiny celkové tvorby. Dojít by mohlo také na propouštění zaměstnanců, kdy by o práci mohlo přijít přibližně 350 z nich. Čtěte také: Česká televize chce od lidí další miliardy. Nova a Prima se staví na odpor, už to přehánějí Kritici však poukazují na skutečnost, že Česká televize má peněz dost. Jen se je musí naučit vynakládat efektivně a také nedělat všechno možné, čímž zbytečně tříští síly a dostupné finanční prostředky. Je velkou otázkou, proč by například měla provozovat streamovací platformu iVysílání.cz, kterou lze do zelí komerčním stanicím. Ty si na to také pochopitelně stěžují. Foto: Česká televize 24SdíleníSdíletTweet [...]
Příliš se o tom nemluví, ovšem je třeba mít na paměti, že důchody, které lidé v současné době dostávají, nemusí být konečné. V určitých případech se k nim totiž připočtou speciální příspěvky, které jsou poměrně velkou novinkou celého důchodového systému. Vrátí se zdražování? Byly schváleny teprve v loňském roce a k jejich aplikaci ještě nikdy nedošlo. To se však může poměrně záhy změnit. Jde totiž o náhradu takzvané mimořádné valorizace důchodů, která byla po neblahých zkušenostech z minulých let zrušena. V důsledku vysoké inflace totiž velmi rychle vyletěly také důchody, a to natrvalo. To způsobilo celému systému obrovské problémy, a tak se tento problém musel hasit dosti zvláštním způsobem, kdy se loni důchodcům zkrouhlo i to, na co měli nárok. Respektive jim byly penze navýšeny o tisíc korun méně, než jak by to mělo být. Aby už k něčemu takovému nedocházelo, byla tato automatická mimořádná valorizace pro jistotu zrušena. Jenže nebylo možné nechat věci jen tak. Je totiž docela dobře možné, že se v dohledné době do České republiky vysoká inflace vrátí. A důchodci by na ní potom významně doplatili. Někteří by neměli ani na základní potřeby. Proto jsou tu ony speciální příspěvky. Na ně máte nárok tehdy, když inflace po určité období překoná hranici 5 %. Jen pro srovnání: v loňském roce se blížila 20 %, tudíž nejde o žádné nedosažitelné číslo. Co stojí více peněz? Pokud k takové situaci dojde, navýší se váš důchod o částku, která bude tvořena fixní a zásluhovou částí. Rozdíl oproti mimořádné valorizaci bude ten, že se bude vyplácet pouze do konce daného roku a důchod tak o ní nebude automaticky navýšen. Na začátku dalšího roku potom stát sám rozhodne o tom, jakým způsobem se důchody navýší. Čtěte také: Důchodci v Česku na své peníze nárok nemají. Přijdou o tisíce korun, už je nikdy neuvidí Jak upozorňují odborníci, pravděpodobně nevyjde předpoklad toho, že tento systém bude levnější než mimořádné valorizace. Podle některých propočtů by mohl být dokonce dražší, jelikož příspěvky mohou dosáhnout poměrně značné výše. Na druhé straně to ale bude systém pružnější, který státní rozpočet zatíží jen po určitou dobu a nikoliv natrvalo. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktorka deníku Mix24.cz. Zkušenosti sbírala ve společenských časopisech, aby je následně každý den zúročovala svou prací na webu. Nepřestává ji fascinovat svět celebrit, ale i šikovných tipů.

10 názorů k článku “Nad StarDance se stahují mračna. Soutěž by měla být zrušena, jinak hrozí velká fraška

  1. Na obrazovkách americké České televize je to už jen jedna velká trapnost, takže proč by navoněná bída jménem Stárdens měla být výjimkou.

    1. Nikdo Vás nenutí se na tento pořad dívat .Pokud vám vadí pohled na milou,otevřenou ,vzdělanou a půvabnou paní farářku ,tak se v tom hnoji,který jste
      napsal,utápějte dál.Hodně štěstí.Lukáš

  2. Star dance = jedna velká drahá šaškarna a “zaopatřovací ustav” pro rádoby celebrity na parketu ! Kdyby ty desitky milionu za takové šaškarny raději ČT dala na něco 100x užitečnějšiho nebo zábavnějšiho !

  3. …a proč by měli StarDance rušit, je tady jeden a půl miliónu diváků, kteří se dívají a těší na sobotu,a komu se to nelíbí má možnost přepnout,jenom ČT má dalších 5 programů, další stanice rovněž tak…
    A jen tak na okraj , konají se koncerty ve velkých halách včetně O2 Areny a tady je z několika desítek diváků haló…

  4. Protipandemická nařízení, která vláda neustále nařizuje, jsou protizákonná. Odvolávají se na paragrafy v zákonech, které vůbec nic neříkají o nošení roušek, rozestupech, testování a zákazech kam smíme, nesmíme vstoupit. Nebuďte líní a přečtěte si tyto zákony. Vláda nerespektuje rozhodnutí Nejvyššího státního soudu, který tyto nesmysly, co nařizuje banda zrůd, poněkolikáté zrušil a vzkázal těm tupcům, že nelze nařizovat protipandemická opatření, není-li nouzový stav a prokazatelná pandemie. A že všechna nařízení musí zdůvodnit. Což se opět nestalo. Vláda z vás dělá hlupáky a vy jim ještě věříte, že vás chtějí chránit. Nikdy jim nešlo o zdraví. Vakcíny nejsou tečkou, to už snad vidíte. Vezměte zodpovědnost za své zdraví do svých rukou. Braňte sebe, své děti a své nejbližší.

    1. A proto nová vláda na to bude mít nové ministerstvo. Kvůli jednomu tupounovi od pirátů., za kterýho se i sami stydí. A co takhle kouknout na západ?

  5. Nejlepší pořad, který se v televizi objevuje. Zbytek je by se měl zrušit.Tohle je jediný důstojný pořad a i přes složitou situaci je úžasný a dokáže konkurovat zbytku.Spis by se mělo uvažovat o zrušení zbytku pořadů. Tento článek psal zřejmě divák tv Nova a pokud považujete výměnu manželek,všech debilnich reality show za lepší, tak se vůbec nevyjadřujte. Burani zustanou burany…

  6. To je zase názor paní Adely Kovalivé, takže podle ní budeme sedět doma a raději nic nedělat. DĚKUJI těm co se snaží žít jako před “pandemii”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *