Nad StarDance se stahují mračna. Soutěž by měla být zrušena, jinak hrozí velká fraška

Po loňské přestávce, která byla vynucena každému dobře známými okolnostmi, se letos oblíbená taneční soutěž StarDance vrátila na obrazovky v domnění tvůrců i diváků, že něco takového jako to bylo loni, už se nebude opakovat. Jak se ale brzy ukázalo, bylo to bláhové očekávání. Krize, která nejen v této zemi, ale na celém světě probíhá, stále není zdaleka u konce.

Česká televize situaci podcenila

Ve StarDance se to projevilo možná až překvapivě brzy. Tereza Kostková se coby moderátorka nemohla zúčastnit již třetího večera, který musel být kvůli její nákaze dramaticky změněn. Kromě povedeného záskoku v podobě Aleše Hámy, bylo zapotřebí překopat i řady tanečníků. Zúčastnit se nemohly dvě osobnosti v podobě Miraie Navrátila a Simony Babčákové a dalším třem celebritám musel být změněn tanečník. Televize sice nedeklarovala důvod, ale každý ví, že je to proto, že tito lidé neměli aplikovanou tu dnes tolik vzývanou injekci.

Je vůbec podivuhodné, s jakou naivitou se Česká televize do StarDance v tomto nelehkém období pustila. V době, kdy už bylo jasné, že se něco děje, vpustila do soutěže neočkované osobnosti i tanečníky a v sále nechala sedět početné diváctvo bez respirátorů, navíc namačkané vedle sebe jako sardinky. Vždyť povinnost nosit ochranu úst platí neustále pro všechny společenské akce. Česká televize se tu přitom odvolávala na nesmyslnou výjimku, že v televizním studiu tak není třeba činit. To je však myšleno například pro situaci, kdy naproti sobě sedí jeden host a moderátor, nikoliv na natáčení, kterého se účastní stovky lidí.

Pokud by se situace nevyvíjela tak nepříznivě, asi by se dalo doufat v to, že exces ve třetím kole StarDance byl výjimkou v krasojízdě tohoto pořadu. Jenže tak tomu není. Vývoj je extrémně nepříznivý a před soutěžícími je ještě řada kol. Těžko přitom očekávat, že by se “na place” nějaký další případ, který vše rozhodí, již neobjevil.

Foto: Česká televize

Kdo bude zaskakovat příště?

Nejde přitom jen o to, že se tu možná zbytečně riskuje, ale také o to, že StarDance může ztratit svůj lesk tím, že se mění svým způsobem ve frašku. Jistě, jednou za Terezu Kostkovou může Aleš Háma zaskočit, ale aby se v pořadu střídali moderátoři jako na orloji, to by si asi nikdo nepřál. To samé platí o tanečnících, kdy teď nikdo nemůže říct, kdo a s kým se bude dalšího dílu účastnit.

StarDance to příliš nezvládla ani z hlediska pravidel. Přestože třetí večer nebyl soutěžní kvůli neúčasti dvou párů, televize z nějakého důvodu nechala diváky hlasovat pro tančící páry s tím, že hlasy se započítají v příštím kole. Diváci se oprávněně ptají, jaký to má smysl, když to automaticky staví Navrátila s Babčákovou na chvost.

Je to nemilé, ale StarDance tento ročník s velkou pravděpodobností nedohraje. Česká televize by si to měla uvědomit a soutěž včas zrušit, případně dlouhodobě přerušit, jinak hrozí opravdová fraška.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít
Jde pravděpodobně o jeden z největších nešvarů současnosti, jen se o něm zdaleka nemluví tolik, jak by bylo potřeba. Vždyť se tu reálně ztrácejí peníze desítkám tisíc lidí, přičemž toto číslo pravděpodobně ještě poroste. Postihne to každého Nejrůznější organizované skupiny si rychle všimly toho, že Češi jsou stále obecně velmi důvěřiví a neočekávají, že by jim někdo chtěl udělat něco zlého. A na druhé straně slyší na nejrůznější výzvy k tomu, jak zhodnotit svůj majetek, případně slibované výhry. Různých metod, jak z lidí vylákat peníze, které už nikdy neuvidí, je celá řada. Tou nejjednodušší je poslat pod určitou záminkou SMS, která buď hrozí nějakým průšvihem nebo naopak něco slibuje. Připojena je výzva k akci, kde je třeba vyplnit osobní údaje. Na tom by ještě nebylo nic divného, pokud by mezi nimi nebyly i přístupové údaje k bankovnímu účtu. Pokud je odevzdáte, můžete si být jisti tím, že vám účet vyluxují. Podvody se to jen hemží na internetových tržištích, kde se Češi často pokoušejí prodat různé použité věci. “Měla jsem radost, že se mi na můj inzerát někdo hned ozval a že situaci rychle řeší,” říká pětadvacetiletá Míša, která prodávala starší dětské věci. “Okamžitě poslal odkaz na kurýrní službu, kde jsem měla vyplnit údaje včetně přístupu do bankovního účtu. Až potom mi došlo, jak moc jsem byla naivní.“ Přijdete o balík peněz Žena celkem přišla o 40 tisíc korun, které se podvodníkům podařilo z jejího účtu odčerpat, než banka transakce zablokovala. Podle České bankovní asociace bylo podobným způsobem napáleno téměř 70 tisíc klientů, kterým byla zcizena částka přesahující 1,35 miliardy korun. Na jednoho tak v průměru připadá enormní ztráta ve výši dvaceti tisíc korun. Může to být ale i podstatně více. Výjimkou nejsou případy, kdy lidé přijdou o stovky tisíc korun, respektive o veškeré celoživotní úspory. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Ačkoliv se banky situaci snaží řešit, z jejich pohledu mají vše velmi dobře zabezpečeno a zbývá tedy především edukace klientů. To je ale nikdy nekončící práce, jelikož jsou jich miliony a nejrůznější podfuky mají stále sofistikovanější podobu. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Vypadá to, že chystaná důchodová reforma se stane největším tématem příštích týdnů a měsíců. Ostatně, jde o zcela zásadní změnu, která se dotkne úplně všech. Vzhledem k tomu, v jaké šlamastyce se celý důchodový systém ocitl, je třeba provést skutečně dalekosáhlé změny na všech stranách. Do důchodu dříve Všeobecně to pochopitelně půjde směrem, který se lidem příliš nelíbí. Produktivní věk se prodlouží a důchodový věk naopak oddálí. Smyslem je to, abyste v penzi netrávili tolik času. Podle aktuálních propočtů se počítá s průměrem 21 let a i to bude podle odborníků dost možná třeba ještě zrevidovat, jelikož je to příliš mnoho, vezmeme-li v potaz, že pro odchod do penze je třeba odpracovat 35 let. Ovšem s tím, jak se bude věk pro odchod do důchodu prodlužovat, je třeba zohlednit i velmi náročné profese, kterých by se to týkat nemělo. V některých případech by si dokonce měly polepšit a odejít do penze dříve než dnes. Do důchodu půjdou zcela jednoznačně dříve pracovníci spadající do 4. kategorie podle metodiky Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. “To jsou práce, při nichž je vysoké riziko ohrožení zdraví, které nelze zcela vyloučit ani při používání dostupných a použitelných ochranných opatření,” uvádí web BOZP Info. Kdo tam spadá? Do této kategorie však aktuálně spadá necelých 20 tisíc lidí, což není mnoho. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale už oznámilo, že dřívější důchod se bude týkat i řady profesí spadajících do třetí kategorie. Tam už jde teoreticky o téměř půl milionu zaměstnanců. Počítá se s tím, že dříve půjdou například zedníci, dlaždiči, obsluhovači důlních zařízení, montéři nebo pracovníci odvozu a recyklace odpadů. Překvapivě by se to mělo týkat také šéfkuchařů a kuchařů. Čtěte také: Jsem na světě 70 let, ale takhle špatně se mi ještě nežilo. Důchodkyně řekla, kolik skutečně dostává a co si myslí o tomto státě Je tedy vidět, že některé skupiny se do tohoto seznamu propracovaly a jiné nikoliv. Proč tam nejsou například pokojské nebo recepční, které také neustále stojí na nohou a vykonávají fyzickou aktivitu? Mnozí to zcela jistě budou považovat za nespravedlivé. Zároveň se tu vytváří skupina privilegovaných, a to často ne se zcela propracovaným argumentačním pozadím. Foto: Shutterstock, zdroje: SUIP, MPSV 1SdíleníSdíletTweet [...]
Lidem v České republice hrozí poměrně velký malér, o kterém většina z nich zatím nic moc netuší. Je to spojeno s držbou nemovitého majetku, která bude nově vyžadovat o poznání více povinností a papírování, než tomu bylo dosud. Jde tak trochu o vedlejší produkt schválení nového stavebního zákona, který přišel i s mnoha takzvanými přílepky, které z něho udělaly ukázkový paskvil. Dejte si papíry do pořádku Co mělo řešit zrychlení stavebního řízení, aby se v Česku konečně začaly pořádně stavět byty, které jsou potřeba jako sůl, paradoxně přináší ještě mnoho dalších komplikací, jež tu dříve nebyly. A to překvapivě i pro stávající majitele nemovitostí. Navíc neplatí, že by se nový stavební zákon týkal především developerů či stavebních společností, jak často panuje mylně rozšířený názor. Dotýká se úplně všech, a to i těch, kdo mají už postavený obyčejný rodinný domek. Nová regulace vstoupila v platnost od 1. ledna 2024, avšak celá záležitost je natolik komplikovaná, že druhá fáze přijde až od 1. července tohoto roku. Právě tehdy naběhnou i všechny možné povinnosti, které už však v té době musíte plnit. Odborníci se teprve teď seznamují s veškerými dopady, které novinka přináší, a informují o nich veřejnost. Ta tak může být ještě nepříjemně překvapena. Jako například v tomto případě, kdy se ukazuje, že lidé, kteří mají nějakou nemovitost, musí uchovávat její projektovou dokumentaci, a to tu, podle které se projekt nakonec realizoval. Nestačí tedy různé prvotní či pozměněné verze. Musíte mít v ruce papír, podle kterého se stavělo. Bude to hodně drahé Mnozí ho pochopitelně nemají, takže bude docházet k paradoxní situaci, kdy si budou muset opatřit projekt na základě toho, jak byl dům ve skutečnosti postaven, tedy jaksi reverzně. A teď se podržte. Netýká se to totiž pouze těch domů, které budou postaveny poté, co vstoupila novela stavebního zákona do praxe. Vše bude platit i zpětně na veškeré již postavené nemovitosti v České republice. Čtěte také: Výrazně vyšší dědická daň vás může odradit od toho, abyste odkázali nemovitost dětem Pakliže si říkáte, že to nebude tak žhavé, jak to vypadá a že na tuto hru nepřistoupíte, potom byste měli také vědět, jaké jsou v takovém případě sankce. Ty totiž nejsou vůbec nízké. Původně se počítalo s už tak vysokou pokutou ve výši 200 tisíc korun, avšak ta byla pro jistotu ještě navýšena na 400 tisíc. V případě, že tedy povinnosti nesplníte, připravte si rovnou tučný balík. Foto: Shutterstock, zdroje: ČKA, MMR, ČKAIT 83SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktorka deníku Mix24.cz. Zkušenosti sbírala ve společenských časopisech, aby je následně každý den zúročovala svou prací na webu. Nepřestává ji fascinovat svět celebrit, ale i šikovných tipů.

10 názorů k článku “Nad StarDance se stahují mračna. Soutěž by měla být zrušena, jinak hrozí velká fraška

 1. Na obrazovkách americké České televize je to už jen jedna velká trapnost, takže proč by navoněná bída jménem Stárdens měla být výjimkou.

  1. Nikdo Vás nenutí se na tento pořad dívat .Pokud vám vadí pohled na milou,otevřenou ,vzdělanou a půvabnou paní farářku ,tak se v tom hnoji,který jste
   napsal,utápějte dál.Hodně štěstí.Lukáš

 2. Star dance = jedna velká drahá šaškarna a “zaopatřovací ustav” pro rádoby celebrity na parketu ! Kdyby ty desitky milionu za takové šaškarny raději ČT dala na něco 100x užitečnějšiho nebo zábavnějšiho !

 3. …a proč by měli StarDance rušit, je tady jeden a půl miliónu diváků, kteří se dívají a těší na sobotu,a komu se to nelíbí má možnost přepnout,jenom ČT má dalších 5 programů, další stanice rovněž tak…
  A jen tak na okraj , konají se koncerty ve velkých halách včetně O2 Areny a tady je z několika desítek diváků haló…

 4. Protipandemická nařízení, která vláda neustále nařizuje, jsou protizákonná. Odvolávají se na paragrafy v zákonech, které vůbec nic neříkají o nošení roušek, rozestupech, testování a zákazech kam smíme, nesmíme vstoupit. Nebuďte líní a přečtěte si tyto zákony. Vláda nerespektuje rozhodnutí Nejvyššího státního soudu, který tyto nesmysly, co nařizuje banda zrůd, poněkolikáté zrušil a vzkázal těm tupcům, že nelze nařizovat protipandemická opatření, není-li nouzový stav a prokazatelná pandemie. A že všechna nařízení musí zdůvodnit. Což se opět nestalo. Vláda z vás dělá hlupáky a vy jim ještě věříte, že vás chtějí chránit. Nikdy jim nešlo o zdraví. Vakcíny nejsou tečkou, to už snad vidíte. Vezměte zodpovědnost za své zdraví do svých rukou. Braňte sebe, své děti a své nejbližší.

  1. A proto nová vláda na to bude mít nové ministerstvo. Kvůli jednomu tupounovi od pirátů., za kterýho se i sami stydí. A co takhle kouknout na západ?

 5. Nejlepší pořad, který se v televizi objevuje. Zbytek je by se měl zrušit.Tohle je jediný důstojný pořad a i přes složitou situaci je úžasný a dokáže konkurovat zbytku.Spis by se mělo uvažovat o zrušení zbytku pořadů. Tento článek psal zřejmě divák tv Nova a pokud považujete výměnu manželek,všech debilnich reality show za lepší, tak se vůbec nevyjadřujte. Burani zustanou burany…

 6. To je zase názor paní Adely Kovalivé, takže podle ní budeme sedět doma a raději nic nedělat. DĚKUJI těm co se snaží žít jako před “pandemii”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *