Nad StarDance se stahují mračna. Soutěž by měla být zrušena, jinak hrozí velká fraška

Po loňské přestávce, která byla vynucena každému dobře známými okolnostmi, se letos oblíbená taneční soutěž StarDance vrátila na obrazovky v domnění tvůrců i diváků, že něco takového jako to bylo loni, už se nebude opakovat. Jak se ale brzy ukázalo, bylo to bláhové očekávání. Krize, která nejen v této zemi, ale na celém světě probíhá, stále není zdaleka u konce.

Česká televize situaci podcenila

Ve StarDance se to projevilo možná až překvapivě brzy. Tereza Kostková se coby moderátorka nemohla zúčastnit již třetího večera, který musel být kvůli její nákaze dramaticky změněn. Kromě povedeného záskoku v podobě Aleše Hámy, bylo zapotřebí překopat i řady tanečníků. Zúčastnit se nemohly dvě osobnosti v podobě Miraie Navrátila a Simony Babčákové a dalším třem celebritám musel být změněn tanečník. Televize sice nedeklarovala důvod, ale každý ví, že je to proto, že tito lidé neměli aplikovanou tu dnes tolik vzývanou injekci.

Je vůbec podivuhodné, s jakou naivitou se Česká televize do StarDance v tomto nelehkém období pustila. V době, kdy už bylo jasné, že se něco děje, vpustila do soutěže neočkované osobnosti i tanečníky a v sále nechala sedět početné diváctvo bez respirátorů, navíc namačkané vedle sebe jako sardinky. Vždyť povinnost nosit ochranu úst platí neustále pro všechny společenské akce. Česká televize se tu přitom odvolávala na nesmyslnou výjimku, že v televizním studiu tak není třeba činit. To je však myšleno například pro situaci, kdy naproti sobě sedí jeden host a moderátor, nikoliv na natáčení, kterého se účastní stovky lidí.

Pokud by se situace nevyvíjela tak nepříznivě, asi by se dalo doufat v to, že exces ve třetím kole StarDance byl výjimkou v krasojízdě tohoto pořadu. Jenže tak tomu není. Vývoj je extrémně nepříznivý a před soutěžícími je ještě řada kol. Těžko přitom očekávat, že by se “na place” nějaký další případ, který vše rozhodí, již neobjevil.

Foto: Česká televize

Kdo bude zaskakovat příště?

Nejde přitom jen o to, že se tu možná zbytečně riskuje, ale také o to, že StarDance může ztratit svůj lesk tím, že se mění svým způsobem ve frašku. Jistě, jednou za Terezu Kostkovou může Aleš Háma zaskočit, ale aby se v pořadu střídali moderátoři jako na orloji, to by si asi nikdo nepřál. To samé platí o tanečnících, kdy teď nikdo nemůže říct, kdo a s kým se bude dalšího dílu účastnit.

StarDance to příliš nezvládla ani z hlediska pravidel. Přestože třetí večer nebyl soutěžní kvůli neúčasti dvou párů, televize z nějakého důvodu nechala diváky hlasovat pro tančící páry s tím, že hlasy se započítají v příštím kole. Diváci se oprávněně ptají, jaký to má smysl, když to automaticky staví Navrátila s Babčákovou na chvost.

Je to nemilé, ale StarDance tento ročník s velkou pravděpodobností nedohraje. Česká televize by si to měla uvědomit a soutěž včas zrušit, případně dlouhodobě přerušit, jinak hrozí opravdová fraška.

Foto: Česká televize

Nenechte si ujít

Redaktorka deníku Mix24.cz. Zkušenosti sbírala ve společenských časopisech, aby je následně každý den zúročovala svou prací na webu. Nepřestává ji fascinovat svět celebrit, ale i šikovných tipů.

Odebírat
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments