Nápoj, který dokáže snížit vysoký krevní cukr do 30 minut. Vědci řekli, kdo ho má zařadit do jídelníčku

Bohužel případů cukrovky neustále přibývá, a to nejen celosvětově, ale také v České republice. Podle odborníků zdaleka nejsme na konci a do poloviny tohoto století bychom měli zažít doslova explozi tohoto civilizačního onemocnění. Ačkoliv diabetes platí obecně za nevyléčitelný, někteří vědci se domnívají, že v budoucnu by tomu tak být nemuselo. Už dnes, pokud se stihne cukrovka zachytit v raném stádiu, jsou velké šance na její většinové potlačení.

Maliny mají na inzulin velký vliv

Vědce proto zajímají metody, jak hladinu cukru v krvi srovnat. Cukrovka je přitom ve skutečnosti charakterizována nízkou hladinou cukru v krvi, se kterou si tělo nedokáže poradit. Většinou je to dáno nedostatkem inzulinu, případně neschopností těla odpovídat na inzulin, tedy hormon, který umožňuje buňkám konzumovat cukr. Jedno ovoce však dost možná pomáhá regulovat produkci inzulinu a snížit tak vysoké hladiny cukru v těle.

Malinový džus je bohatý na antioxidanty, a to včetně vitamínů A, E a C. Ty již v minulosti ukázaly, že dokáží snížit hladinu triglyceridů a zabránit poškození ze strany volných radikálů, které jsou spojeny s nezdravým LDL cholesterolem.

Foto: Shutterstock

Rizikoví lidé by si měli malinový džus dopřávat

Studie publikovaná v časopise Obesity nicméně upozornila na klíčovou vlastnost malinového džusu. Výzkum spočíval v tom, že dobrovolníci dostávali ke snídani různé snídaně, jež zahrnovaly odlišné množství malin. Následně potom vědci odebírali krev účastníků, a to v různých časových intervalech. Nejprve to bylo již po půl hodině po snídani.

Jednoznačně se přitom ukázalo, že lidé s prediabetem a inzulinovou rezistencí, kteří jedli větší množství malin, měli nižší hladinu krevní glukózy už půl hodiny po jídle. Podle vědců se potvrdilo, že čím více malin, tím méně inzulinu účastníci potřebovali ke zvládnutí své hladiny cukru v krvi.

Zatím nelze říct, že by maliny či malinový džus dokázaly samy o sobě cukrovku léčit. “Ale lidé, kteří mají riziko diabetu či kardiovaskulární choroby, by měli znát jídla, které mají ochranné účinky a zařadit je do svého jídelníčku. Může to být důležitá součást jejich strategie pro oddálení projevů nemoci,” uvádí autoři studie.

Foto: Shutterstock, zdroj: Express

Nenechte si ujít
Obchodní řetězce v České republice jsou už nějakou dobu pod velkým tlakem. Zákazníkům vadí, jakým způsobem se k nim zachovaly v průběhu inflační krize, které zcela zjevně zneužily ke zvýšení svých marží. Stále větší otázkou je přitom kvalita potravin, které se právě v těchto řetězcích prodávají. Ukazuje se, že nejde o moc dobré zboží a zejména ve srovnání s produkty prodávanými v Německu hodně kulhá. Nepříjemný nákup Některé obchodní řetězce navíc přicházejí s novinkami, které zákazníci nekvitují zrovna s povděkem. Doslova o pozdvižení se postaral jinak celkem oblíbený Lidl, který v poslední době hodně experimentuje. “Asi před týdnem jsem šel u nás do Lidlu na velký nákup. Naplnil jsem nákupní vozík doslova po okraj a šinul si to ke kasám. Tam mě ale trklo, že žádná není otevřená. Odchytil jsem tedy nějakou obsluhu u regálů a žádal, aby se zprovoznila alespoň jedna kasa,” líčí svůj zážitek pan Josef Král. “Na to mi ale dotyčná odpověděla, že teď se kasy rozjíždět nebudou a ať si nákup namarkuju sám u samoobslužné pokladny.“ Jenže to je opravdu zvláštní. Samoobslužné pokladny jsou primárně určeny k odbavení zákazníků, kteří mají pár kousků nákupu a rozhodně nejsou určeny k tomu, aby na nich někdo vyskládával velký nákup. V tomto případě se to ale stalo. “Celé mi to trvalo asi čtvrt hodiny a bylo to opravdu otravné,” říká pan Josef. Bude to nový standard? Lidl na základě obdobných zpráv ze všech koutů země skutečně připustil, že testuje nový systém. A sice, že bude obsluhované kasy v méně frekventovaných časech vypínat. Poukazuje však na to, že v případě větších nákupů by měla být kasa aktivována, byť se tak reálně třeba nestalo. Čtěte také: Lidl začal s prodejem solárních panelů na balkon. Elektřinu tak může mít zadarmo úplně každý Obchodní řetězec také odmítá, že by trpěl personální nouzí, o čemž mnozí ve spojitosti s omezováním provozu na pokladnách spekulují. Lidl přitom svým zaměstnancům platí nejlépe ze všech řetězců. Přesto však má značnou fluktuaci, jelikož práce je skutečně náročná. Foto: Shutterstock 1SdíleníSdíletTweet [...]
Situace je skutečně vážná. Snahy nejrůznějších organizovaných skupin dostat se do vašeho bankovního účtu totiž sílí. Neváhají investovat značné množství prostředků a úsilí k tomu, aby váš účet skutečně vybílili. A jak se ukazuje, úspěšní jsou nejen u důchodců, ale i zkušenějších uživatelů, kteří ale sofistikovanost celého podvodu jednoduše nemají šanci prohlédnout. Hrozí vám ztráta peněz Dosud se mělo za to, že rizikovým faktorem je především internetové bankovnictví, jelikož tam je možné poměrně jednoduše sestavit stejně vypadající přihlašovací stránku jako má kterákoliv banka v České republice. Zároveň se dá dobře vylákat i SMS kód pro potvrzení transakce. Naopak mobilní bankovnictví bylo dosud považováno za bezpečné, jelikož tam dochází k autentizaci obvykle v rámci aplikace. Jenže už i tam podvodníci cílí. Jak varovala Česká spořitelna, v obchodech s aplikacemi se objevily podvodné programy, které se vydávají za oficiální aplikaci George. Pakliže si je ale stáhnete, můžete velmi snadno odevzdat přístup k vašemu účtu podvodníkům. Aplikace totiž může získat velmi rozsáhlá oprávnění nad vaším telefonem, v důsledku čehož bude schopna dostat se úplně všude. Obrana je velmi složitá Bohužel je pravdou, že podobným praktikám se jen velmi obtížně brání. Pro mnoho lidí je obtížné rozpoznat autenticitu mobilní aplikace a domnívají se, že vše, co si mohou stáhnout, je nějakým způsobem prověřeno. Tak tomu ale být nemusí. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Obrana je v zásadě dvojí. Je třeba opravdu pečlivě zkoumat, co si do telefonuje stahujete, obzvlášť pokud jde o mobilní bankovnictví. Tam si ověřte i společnost, která aplikaci do obchodu nahrála. Následně velmi obezřetně zvažujte, jaká oprávnění aplikaci udělíte, pokud vás o to požádá. Raději buďte zprvu opatrnější, a teprve až se přesvědčíte o tom, že se přes ní skutečně můžete přihlásit ke svému účtu, tak oprávnění rozšiřte. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Jak známo, státní kasa je děravá jak řešeto a je neustále nutné ji plnit dalšími a dalšími příjmy. Pochopitelně lze vymýšlet nové povinnosti pro daňové poplatníky, avšak to je mimořádně nepopulární. Mnohem lepším řešením je posvítit si na určité šedé zóny, které dosud existovaly a byly víceméně tolerovány, avšak které by mohly přinést velmi zajímavé příjmy, kdyby se do toho úřady opřely. Mějte to v pořádku A přesně to se teď děje. Už rok platí nový zákon, o kterém mnoho lidí neví, ale který by na ně mohl opravdu nemile dopadnout. Jde o to, že nejrůznější internetová tržiště a bazary musí hlásit aktivitu svých uživatelů finančním úřadům. Zejména pokud jde o příjmy z prodeje určitého zboží. Bylo poměrně obvyklé, že se tyto příjmy příliš nedanily, k čemuž pochopitelně nikdo nevyzýval ani to nikdo neschvaloval, ale prakticky se to nevymáhalo, jelikož úřady neměly jak zjistit, kdo a za kolik co prodává. Jenže teď, díky rozhodnutí Evropské unie, musí tržiště data odevzdávat přímo na příslušné finančáky. Ty tak mají o poznání jednodušší práci, jelikož si data jednoduše srovnají s tím, co jim kdo tvrdí v daňovém přiznání. Jak už bylo uvedeno, platí to již rok, avšak žádné větší akce v tomto směru neprobíhaly, což se dalo vykládat jako určitá doba hájení. Teď by se ale lidé měli připravit na to, že se to bude řešit a do daňového přiznání, které se má odevzdat do konce března 2024, by rozhodně měli uvést vše podle pravdy a pochopitelně to také zdanit, byť to může být nepříjemné. Vycházejte z toho, že finanční úřad o vašich aktivitách dobře ví a čeká, co mu pošlete. Co vás čeká Pochopitelně to příliš nemusíte řešit ve chvíli, kdy jste za rok dvakrát prodali staré oblečení po dětech nebo něco obdobného. Podobně nahodilá činnost je v pořádku. Na těchto tržištích se však pohybují i lidé, kteří zde regulérně podnikají a mají pocit, že na ně nikdo nemůže. Opak je teď pravdou. Čtěte také: Klienty VZP čeká velká změna. Pozor, ať nepřijdete o všechny peníze. Mají na vás políčeno Pakliže byste své příjmy správně nedeklarovali, počítejte s tím, že kromě toho, že vám daňový úřad vyměří doplatek, napaří vám také pokutu, abyste si takové jednání napříště dobře rozmysleli. Ta přitom může být poměrně citelná a navíc upozorníte i na to, aby se pro jistotu podíval na vaše příjmy do minulosti, kde rovněž může najít nemilá překvapení. Foto: Shutterstock 16SdíleníSdíletTweet [...]

3 Replies to “Nápoj, který dokáže snížit vysoký krevní cukr do 30 minut. Vědci řekli, kdo ho má zařadit do jídelníčku

  1. Mix 24.Někdo vám šlape na paty? Chce vás zrušit? Blokovat? Vyhrožuje? Jestli ano, tak raději tohle, než ty kraviny co tu poslední dobou vkládáte. Zachovejte si tvář a üctu. S takovou vaše zachraněná existence za cenu malinové šťávy vám bude k ničemu bez čtenářů. Hanba.

  2. Když má pacient nízkou hladinu cukru, je hyperglykemický. Diabetici mají ovšem vyšší hladinu cukru. Třeba 15 nebo 20. Inzulín – průmyslem dodávaný, je neplnohodnotný. Zvyšuje chuť k jídlu, ničí játra, až je nakonec zničí. Pomoci může jen transplantace jater, ke které se našinec nedostane. Motorkáři = dárci orgánů, se tak často neusmrcují.
    Problém je v neochotě zdravotních pojišťoven diabetiky léčit: Inzulín (prý v lékařství nejprodávanější lék+ z toho velké zisky výrobců a distributorů) je pojišťovnami úplně hrazen, sic, ale pojišťovna má také finanční limit na osobu, ten kontroluje a který si zpravidla lékař nedovolí překročit. Proto předepisuje lékař pouze inzulín, doporučuje dietu a pohyb. Není tedy většina lékařů vědomě s pojišťovnami v zádech nakonec sérioví vrazi? Zakopaný pes je dále v tom, že po nějakém čase je podle oficiálního zjištění 70 % diabetiků minimálně částečně rezistentních na inzulín, někteří zcela – například já. Dá se to snadno zjistit. Na jeden den vysaďte inzulín, třikrát deně si změřte cukr, jezte stejně, a když máte hladinu cukru stejnou, jste už rezistentní, ale lékař to nezjišťuje a vám bude vytrvale inzulín předepisovat. Musí vás přece léčit, že ? Odejdou vám játra, tedy i vy sám. Někteří lékaři jako ten můj – jsou však ochotni předepsat ještě Ozempic 1 mg (denně – pro diabetiky pravý poklad !), a také nějaký inzulín ve žlutočerveném peru, který se v dávce 8 píchá těsně před snídaní a obědem. Ozempic způsobí, že buňky opět přijmou inzulín, cukr spalují a tím klesne hladina cukru v krvi. Mně třeba na 6,8 až 9, podle toho, jak jsem dodržoval dietu. Opravdu dobrý lékař ještě předepíše proplácený stopapetit (například Prolong 1000 – způsobuje zácpu ! – asi je vhodnější vybrat jiný)a budete jíst opravdu málo. Lékař, který se bojí pojišťovny vám předepíše stopapetit v peru. Na týden.Ovšem stojí 3000 korun. Je to tedy pro bohaté. Uvedené léky, myslím že dokonce všechny, dodá zdarma (!) pouze lékárna Benu. Doporučuji. Udělejte si této kartičku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *