Muž jedl 48 hodin pouze vejce a nic jiného. Podívejte se, jaké změny v jeho těle nastaly a jedno velké překvapení

Mnoho lidí si dopřává vejce prakticky každý den, jakkoliv by se to s nimi nemělo přehánět. Na jistého mladíka, který se rozhodl uspořádat experiment s konzumací vajec, ale zcela jistě nemají. Něco podobného je totiž pro většinu z nás naprosto nereálné. Tento muž totiž v průběhu tří dnů, reálně pak 48 hodin, nejedl nic jiného než vejce.

Will Tennynson spořádal za jediný den celých 28 vajec. Možná si říkáte, že byste to zvládli také, ale vězte, že byste je neměli čím zajíst, respektive po vejci byste si mohli dát pouze další vejce. Žádný chleba nebo nějakou jinou potravinu.

Vejce jako přírodní multivitamin

Mladý muž k tomuto experimentu dospěl na základě časté diskuze o tom, co by si kdo vzal za potravinu na opuštěný ostrov. Jeho odpověď přitom byla jasná. Vejce je potravinou, bez které by si život na ostrově nedokázal představit. Jde o hlavní zdroj bílkovin, železa, nasycených mastných kyselin a vápníku. Jak říká Will, je to něco jako přírodní multivitamin. Pokud byste ale na opuštěném ostrově neměli nic jiného k snědku než jen vejce, zajímalo ho, zda by se na nich skutečně dalo alespoň pár dní přežít a jak by to vlastně vypadalo.

Mladík měl v rámci experimentu k dispozici desítky vysoce kvalitních bio vajec, přičemž je připravoval na všechny možné způsoby. Nikdy nejedl jedno vaječné jídlo dvakrát. Dopřával si jich tedy v podobě míchaných vajec, natvrdo, ale i za syrového stavu. Aby si celý pokus ozvláštnil, dokonce druhý den vyměnil typ vajec a vyzkoušel kachní a křepelčí vajíčka. Každopádně byl překvapený tím, že na vejcích se dá dobře fungovat a vlastně jeho tělo nic dalšího ani nepotřebovalo.

Foto: Shutterstock

Jak to dopadlo

Po třídenní dietě Will zhubl 2,5 kilogramu, což připisuje vodě, kterou ztratil během této doby. To však bylo nic naproti tomu, co ještě zjistil. “Cítím se fantasticky,” uvedl po výzvě a dodal, že nepociťuje žádné vedlejší účinky či nevýhody takové stravy.

Velkým překvapením pro něj ale bylo především to, že neměl vůbec hlad. Předpokládal, že po experimentu se doslova vrhne na lednici, ale nestalo se tak. “Snědl jsem přibližně 2000 až 2200 kalorií denně. To je pro mě velký deficit, protože většinou přijmu tak 3000 až 3200 kalorií,” řekl Tennyson. V důsledku tak nemusel jíst tak kalorickou stravu, a přesto neměl hlad. To svědčí o velké výživové hodnotě vajec, která je všeobecně známá. Na druhou stranu nelze doporučit podobnou dietu držet dlouhodobě, protože tělo potřebuje vyváženou stravu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Men’s Health

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments