Lékařka prozradila nejlepší jídlo do postele. Nakopne spalování přes noc a pomůže usnout

Však to sami znáte. Večer máte na něco chuť, ale známé pravidlo říká, že na noc už byste raději nic jíst neměli, protože pak byste si neudrželi štíhlou figuru, případně jí nedosáhli. Přílišná přísnost v tomto ohledu je ale spíše na škodu. Namísto toho, abyste si dali něco menšího a zdravějšího, vás potom může přepadnout obrovský hlad, kdy už se neudržíte a doslova vyluxujete celou lednici.

Kiwi vám vylepší spánek

Pravdou také je, že večerní jídlo se nemusí odrazit jen na vaší postavě, ale také významně ovlivní kvalitu spánku. Ta totiž není samozřejmá a ovlivňuje ji mnoho faktorů, které v průběhu dne děláte. Kromě fyzické aktivity je to především právě stravování. A pochopitelně největší vliv má to, co sníte v nejkratší době před ulehnutím.

Pokud hledáte jídlo, které si můžete dát bez problému kdykoliv před spaním bez výčitek a ještě se spolehnout na to, že vám pomůže usnout, už nemusíte dále hledat. Článek publikovaný v časopise Advances in Nutrition totiž analyzoval účinky různých potravin na spánek. A jeho autoři zjistili, že jednou z nejlepších potravin, které si můžete na noc dát, je kiwi. Důvody jsou přitom jasné. Konzumace dvou kusů kiwi hodinu před ulehnutím do postele dokázala zlepšit kvalitu spánku jak u lidí s poruchou spánku, tak u těch zdravých.

Podle autorky studie Marie-Pierre St-Onge za to může velký obsah serotoninu a antioxidantů. Deficit kyseliny listové se pojí s nespavostí a serotonin je zase neurotransmiter v mozku, který podporuje spánek. To vše vám dodá kiwi. 

Foto: Shutterstock

Rozhýbe metabolismus

S dokumentem souhlasí i další studie, podle které je kiwi skvělým sladkým pamlskem před uložením se do postele. Pomůže hlavně těm, kteří trpí nespavostí. O rychlejším usnutí a zároveň spánku, který bude trvat déle, sní mnozí. Jak dodala studie Taipei Medical University, doba usínání klesla až o 35 procent u těch, kteří večer pravidelně jedli kiwi. Aby toho nebylo málo, tito dobrovolníci spali o 40 minut déle. 

Aby toho nebylo málo, kiwi nejenže vám nepřivodí kilogramy navíc, ale ještě vám při pravidelné konzumaci nějaké ubere. Platí totiž, že jde o jednu z těch zázračných potravin, jež přispívají ke správnému trávení a rychlému spalování tuků. Pokud si ho tak dopřejete přes noc, můžete nechat tělo při skvělém spánku ještě spalovat.

Foto: Shutterstock, zdroj: Advances in Nutrition, Taipei Medical University

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments