Nástup Šlachty je jako klasický western, řekl zkušený marketér. Odhadl, kolik procent Přísaha získá

Renomovaný odborník na PR Jakub Horák je dlouhodobě spojován s Pirátskou stranou, které vedl marketingovou kampaň v minulých volbách. To mu ovšem nebrání v tom, aby nestranným způsobem ohodnotil kampaň Hnutí Přísaha Roberta Šlachty. Má pro ni přitom jen slova chvály.

Je jedna z nejlepších, co jsem kdy viděl. Šlachta vypadá skvěle. Sleduji to, ačkoli s tím nemám nic společného, protože to je pro mě jako Pusťte nás na ně 2,” uvedl Jakub Horák pro Lidové noviny s narážkou na kampaň, kterou dělal právě pro Piráty. “Je vidět, že Šlachta objíždí celou republiku. Zřejmě navštívil i zapadákovy, kde byl naposledy Miloš Zeman a před ním možná Antonín Novotný či Masaryk. Je to fascinující. Lidé se se Šlachtou fotí, je jedním z mála politiků, s nimiž se fotí tolik lidí.

Horák také přiznal, že v jednom očekávání se přeci jen mýlil. Předpokládal totiž, že Robert Šlachta bude mít jistý hendikep v komunikaci s veřejností. Zkrátka, že jako bývalý policista nebude umět příliš mluvit. “On však ve videích mluví a dívá se lidem do očí. Je patrné, že je to celé postavené na charisma jeho osoby. A také na příběhu, že existoval policajt, který bojoval za spravedlnost, oni ho ale odstavili při policejní reformě, kterou udělal ministr vnitra Milan Chovanec, a teď se vrací, aby pokračoval v boji za právo. To je úplně klasický westernový příběh. Tomu odpovídá i název hnutí Přísaha. Šlachta byl jako policista pod přísahou, což bylo podpořené i stejnojmennou knihou. Evidentně to lidem dává smysl,” říká Horák.

Marketér z průzkumů volebních preferencí vyčetl, že Přísaha ubírá voliče nejen Hnutí ANO a SPD, ale překvapivě také Pirátům. Ti totiž ztrácejí potenciální voliče poté, co odhalili některé své plány, zejména potom ohledně zdanění nemovitostí a nepodmíněného příjmu. Podle Horáka je také důležité, že se lidé za podporu Přísahy nestydí. Strana má navíc rovnoměrnou podporu napříč republikou a není uhnízděná například jen na vesnici nebo velkých městech. To jí umožní dále růst.

Klíčové je, že se Přísaze podařilo velmi rychle překonat pětiprocentní hranici v průzkumech. “Obvykle bývá dynamika taková, že překročí-li strana hranici pěti procent, tak se utrhne směrem nahoru. Myslím si, že bude mít něco mezi sedmi až deseti procenty,” řekl Horák s tím, že hodně bude záležet na tom, zda se premiérovi Andreji Babišovi podaří dát dohromady pošramocenou pověst Hnutí ANO.

Foto: Hnutí Přísaha

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments