Ñaupa Huaca. Tajuplná jeskyně v Peru mohla sloužit jako portál do jiných dimenzí

Ve Svatém údolí v Peru, které je hojně navštěvované turisty, se skrývá tajemství. Kousek od těchto starověkých památek stojí ukryta záhadná kamenná stavba. Ta by mohla být portálem či branou do duchovních světů a jiných dimenzí. Brána je poněkud nepřístupná. Archeologové se domnívají, že ji kečuánští šamani využívali k tomu, aby se dostali do vyšších rovin vědomí.

Ñaupa Huaca

Místo se v kečuánštině nazývá Ñaupa Huaca, což v domorodém indiánském jazyce znamená starodávný chrám. Ñaupa  znamená „Staří“ a Huaca  znamená „Chrám“. Poměrně neznámé místo leží mimo vyšlapané cesty, ve výšce téměř 3 000 metrů. O jeho existenci se začalo mluvit teprve před pár lety. Musíte sem šplhat po prašné stezce do strmého kopce, zdolat stovky schodů přes drolící se incké terasy a dojít k trojúhelníkovému vchodu do jeskyně.

Přesná geometrie vytesaná do andezitu

Zde leží podivná stavba, připomínající megalitický trůn či oltář se třemi výklenky, vytesaný do tvrdého andezitu. Hlouběji pod skalním příkrovem jsou mělké dveře, které nikam nevedou, vyřezané do andazitového podloží. Je záhadou, jak u oltáře i dveří Inkové dosáhli tak přesné geometrie s pouhými bronzovými nástroji. Místní lidé toto místo chovají v náležité úctě a věří v existenci duchovního světa a jeho obyvatel, kteří jsou schopní procházet oběma světy.

Průchod elektromagnetických proudů Země

Dveře Ñaupa Huaca označují průchod elektromagnetických proudů Země. Jde o stejné síly, které vyvolávají mimotělní zážitek. Spekuluje se, že kamenný oltář sloužil k tajným šamanským rituálům a zasvěcenci se tu dostávali do změněných stavů vědomí. Proto byl oltář vytvořen na odlehlém a nepřístupném místě. Ústraní omezující smyslové vjemy umožňuje dosahovat jiných úrovní reality.

Potvrzeno vědou

Věda potvrzuje skrze kvantovou fyziku a teorii strun, že vesmír obsahuje mnohem více dimenzí než tu, kterou jsme schopni vnímat. Spisovatel science-fiction Arthur C. Clarke to vystihl svým výrokem: „Magie je jen věda, které zatím nerozumíme.” Pokud získáte tu vzácnou výsadu navštívit vzácný portál na cestě po Peru, prokažte pokoru, respekt a úctu možnému spojení s neviditelnými oblastmi existence. Možná zde zažijete něco, co vám my ostatní můžeme jen tiše přát a tak trošku závidět.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments