Nejchytřejší a nejposlušnější psí plemena podle odborníků

Plemena psů jsou různá. Podívejme se na to, která plemena psů jsou podle odborníků považována za nejchytřejší, nejposlušnější a nejvhodnější společníky.

Americký neuropsycholog, kynolog a doktor Stanley Coren se psům věnuje celý svůj život. Rozděluje psí inteligenci na 4 části. Jde o schopnost adaptace, schopnost řešit problémy, instinkt a poslušnost. Psa si máme vybírat podle toho, kolik na něj budete mít dostatek času.

Border kolie

Například border kolie je svým vzrůstem poměrně malá. Tento pes byl vyšlechtěn na hranicích Skotska a Anglie. Nehodí se jen do bytu. Původně byl využíván jako pastevecký pes, který hlídal ovce v horách. Je to velmi vitální a inteligentní pes milující pohyb. Musíte se mu věnovat, cvičit ho, chodit s ním na dlouhé procházky.

Německý ovčák

Německý ovčák je disciplinované plemeno. Od malička s ním musíte chodit na cvičiště, abyste zvládli jeho temperament. Musí se naučit ovládat vrozenou agresi. Nepořizujte si ho, pokud na něj nemáte čas.

Zlatý retrívr

Zlatý retrívr je poslušný a věrný společník, je ale nutné mu dopřát trénink. Umí totiž bolestivě kousnout, pokud se doopravdy rozzuří. Pokud není vycvičený, nenechávejte bez dozoru v jeho společnosti děti. Jejich chování se mu nemusí líbit.

Dobrman

Dobrman je plemeno vyšlechtěné jako hlídací pes. V posledních letech se ale díky šlechtění zmírnila jeho agrese. Pokud mu poskytnete trénink a lásku, stane se skvělým společníkem. Je ale citlivý na chladnější teploty, proto ho v zimě chraňte.

Dobrman je krásným psem, který je vhodný pro náročný trénink. / Foto: Freepik

Šeltie

Šeltie je zvlášť vyšlechtěné plemeno a nejedná se o trpasličí kolie. Mají rádi pohyb, jsou hravé, potřebují dlouhé procházky, pečlivé česání a péči o srst.

Retrívr

Retrívr je původně vyšlechtěn jako lovecký pes, má voděodolnou srst a patří k nejzvědavějším plemenům, která potřebují od malička řádně trénovat a musí mít hodně pohybu. Navíc jim musíte hlídat jídelníček, protože má sklony k tloustnutí.

Retrívr je přátelským plemenem, které miluje kočky. / Foto: Freepik

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments