Nejsilnější přírodní antibiotikum si doma v květináči vypěstuje i úplný začátečník. Stačí dodržet několik pravidel

Zázvor si sice dnes můžete koupit téměř v každém supermarketu, ale nemusíte za něj neustále vynakládat peníze. Stačí si zasadit jeho kořen do květináče a budete ho mít stále při ruce. Zkuste to podle našich pokynů a můžete sklízet vlastní úrodu.

Tento blahodárně působící kořen na naše tělo může mít pro naše tělo velký přínos. Jde totiž o výborné přírodní antibiotikum. Zázvor je výborná prevence, která nám pomůže předcházet vzniku mnoha chorob a pomůže i při léčbě a rekonvalescenci nemocí. Pokud si jej zasadíte doma do květináče, můžete jej použít kdykoliv je třeba a máte ho vždy po ruce. Pusťte se do pěstování vlastního zázvoru doma v květináči. Určitě se vám to podaří. Zázvor pěstujte jako pokojovou rostlinu.

Pěstování zázvoru v květináči

Můžete kořen zázvoru koupit v supermarketu, zasadit jej do květináče a zalévat, dokud si nevypěstujete vlastní rostlinu ke konzumaci. Potřebujete je dostatečně velký květináč, zeminu a kořen zázvoru. Kořen by měl svým tvarem připomínat lidskou dlaň s více prsty. Pak rozkrájejte tento členitý kořen na několik částí s očky.

Jak zasadit zázvor

Jednotlivé kousky zázvoru vložte s odstupy mezi sebou do květináče na povrch substrátu. Dejte pozor, abyste zázvor zcela nezasunuli do zeminy, protože vám pak nebude chtít vyrůst. Často kořeny zalévejte. Květináč se zázvorem umístěte na tmavší, ale teplé místo. Podpoříte tak jeho rašení. Zázvor si na světlo nepotrpí.

Kdy začít s pěstováním zázvoru

Nejlepší doba pro zasazení zázvoru je na začátku podzimu, Na jaře jej můžete přenést i ven do zahrady. Pokud se rozhodnete přesadit zázvor do volné půdy, nezapomeňte zvolit místo s lehkou a propustnou půdou a rostlinu zázvoru pravidelně zalévejte. Doporučujeme ale spíše zvolit větší nádobu.

Sklizeň zázvoru

Se škůdci a chorobami si lámat hlavu nemusíte. Na zázvor se moc nehrnou. Rostlina může dorůst do velikosti 60 až 120 cm. Až uplyne 3 až 5 měsíců, můžete použít nové oddenky kořenů, které se objeví v zemi. Záleží však na podmínkách, někdy musíte počkat déle. Část kořenu zase zkuste zasadit a vypěstujte si další zázvor.

Foto: Adobe Stock

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments