Obr za miliardu dolarů. Nejnovější výletní loď pro 6 tisíc lidí se pyšní horskou dráhou a zónou určenou jen dospělým

Společnosti provozující výletní plavby zažily asi nejhorší rok v historii a je otázkou, zda ten příští nebude ještě horší. Kdyby mohly, asi by své investice maximálně utlumily, ale v případě plavidel, která byla těsně před dokončením, by se to už nevyplatilo. A tak vznik paradox této doby. Společnost Carnival Cruise Line představila zřejmě nejdražší a nejluxusnější výletní loď současnosti, na které musí být jedna radost se plavit.

Jeden člen posádky na čtyři pasažéry

Loď nese hrdé jméno Mardi Gras a z částky, která do ní byla investována, se protáčejí panenky, obzvlášť v dnešní době, kdy namísto, aby okamžitě vyplula na zahajovací plavbu, musí trčet v docích. Každopádně, tato loď vyšla na miliardu dolarů, tedy přibližně 22 miliard korun. Její první cesta je přitom naplánován až na duben roku 2021 a i nad ní se vznášejí stíny pochybností.

Obří prosklené atrium představuje centrum celé lodi. / Foto: Carnival Cruise Line

Suchá čísla obvykle málokoho zajímají, ale v případě Mardi Gras mají své opodstatnění. Tato loď na délku měří neuvěřitelných 340 metrů a její výtlak je 180 tisíc tun. Na palubu pojme až 6 tisíc pasažérů, o které se postará posádka v početném zástupu 1745 osob. K dispozici je 2600 kajut a 180 apartmánů, které jsou rozprostřeny v jedenácti různých kategoriích.

Loď Mardi Gras je rozdělena celkem do šesti tematických zón, v nichž se odehrává zábava. Srdcem lodi je prosklené atrium, jež sahá přes tři paluby a pyšní se výhledem na oceán, stejně jako několika kavárnami a bary.

Také ve francouzské čtvrti New Orleans najdete místa, kde se najíte i napijete, případně si vychutnáte návštěvu jazzového klubu s živou hudbou. La Piazza je pro změnu italským koutem, kde si vychutnáte tematickou kuchyni.

Adrenalin i naprostý klid

Toto plavidlo ale nabízí také velký akvapark s několika tobogány, sportoviště, kde si zahrajete minigolf či basketbal, lanové centrum a především něco, co na žádné jiné lodi nenajdete – horskou dráhu BOLT, která měří na délku 250 metrů a dosahuje rychlosti 60 kilometrů za hodinu. Při adrenalinové jízdě si vychutnáte nádherný výhled na oceán. Rychlost vozíků přitom může přizpůsobovat jejich osádka. Lze tak soutěžit, kdo projede dráhou nejrychleji.

Horská dráha na palubě skýtá skutečně jedinečný zážitek. / Foto: Carnival Cruise Line

Adrenalin je pochopitelně nutné vyvážit trochou klidu, kterého si můžete dopřát v zóně Serenity, která je určena pouze pro dospělé. Všeobjímající ticho tak nebude nikdo rušit.

Na palubě najdete hned několik různých stylů. / Foto: Carnival Cruise Line

Mardi Gras představuje první výletní loď, která se může pochlubit pohonem na zkapalněný zemní plyn. Z toho jistě zaplesá srdce každého ekologa vzhledem k tomu, že dosavadní plavidla tohoto formátu platila za velké znečišťovatele světových vod i ovzduší.

Foto: oficiální foto / Carnival Cruise Line

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments