Největší banka v Česku chystá zásadní změnu. Dotkne se úplně všech a bude mít vliv na vaše účty

Zatímco dříve platilo, že bankovní záležitosti se řešily na kamenných pobočkách, kde klienti často trávili celé hodiny čekáním a potom další drahocenný čas, než pracovník na přepážce vytiskl desítky nejrůznějších listů papírů a vše správně zadal do systému, dnes už je doba úplně jiná. Svou banku si nosíte doslova a do písmene v kapse a díky mobilní aplikaci můžete dělat prakticky úplně všechno.

Nikdo se tomu nevyhne

Tímto způsobem si můžete zakládat účty, zažádat o hypotéku či úvěr, investovat do fondů či akcií, ale také využívat nejrůznější návazné služby, jako je například bankovní identita. Proto jsou dnes pro banky mobilní aplikace tím vůbec nejdůležitějším, jelikož tímto způsobem komunikují se svými klienty prakticky každý den. A pokud je zážitek z práce s takovou aplikací nedostatečný nebo dokonce špatný, hrozí klidně odchod klienta do jiné banky, a to si pochopitelně nikdo nepřeje.

Také proto například Česká spořitelna, která je jinak esencí právě té kamenné banky, před pár lety tolik investovala do zavedení nového internetového a mobilního bankovnictví, které se jmenuje George. Zdaleka ne všechno bylo ale dokonalé, a tak se teď chystá poměrně zásadní změna, která se dotkne všech klientů. Pro banku jde o významný krok.

Blíží se čas, kdy budete mít konečně jednu aplikaci na všechno, co od digitálního bankovnictví potřebujete. Rozloučíme se s George klíčem, protože všechno, co umí, jsme naučili George v mobilu,” uvedla Česká spořitelna v emailu, který rozeslala svým klientům.

Jde tedy právě o to, že v mobilním telefonu už nebudete muset mít nainstalovány dvě aplikace, které si navíc mnozí pletli a zejména starší generace s tím měla určité problémy. Takzvaný George klíč, což byl program určený pouze na ověřování přihlášení a transakcí, definitivně zmizí. Ověřování už bude fungovat v rámci hlavní aplikace.

Foto: Shutterstock

Gigantická akce

Pro sloučení aplikací budete potřebovat stejný způsob ověřování, jaký používáte v George klíči, tedy buď otisk prstu, sken obličeje, nebo svůj šestimístný PIN,” informuje Česká spořitelna své klienty.

Přechod na nový způsob již započal, avšak probíhá ve fázích. George klíč totiž využívá neuvěřitelných 2,1 milionů klientů, a tak nelze provést změnu najednou. Když se vás začne dotýkat, banka vás bude včas informovat. Přechod by však měl být plynulý a bezproblémový.

Čtěte také: Končíme, oznámila náhle oblíbená česká banka. Klientům přišla SMS, ať si vše stáhnou

Jakmile obdržíte informaci, že budete převedeni na nový model, máte týden na dokončení této transformace. Celá změna se odehraje v aplikaci George v mobilu, kde budete potřebovat pouze svůj PIN, otisk prstu nebo sken obličeje. Česká spořitelna doporučuje, abyste si včas ověřili, že si svůj PIN pamatujete. Pakliže jste ho zapomněli, můžete si na kterékoliv pobočce nebo v bankomatu vyzvednout takzvaný aktivační kód.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments