Nejvíce nebezpečná stezka na světě. Číňané po ní běhají kvůli čaji

Pro nás zřejmě nepochopitelné, ale v Číně lidé riskují své cenné životy kvůli čaji, za kterým se klidně vydají až na horu Chua-Šan. Tato hora, v překladu Květinová hora, se skládá z dalších čtyřech vrcholů, které dohromady připomínají rozevřený kalich květiny. Chua-Šan je jedním z nich. Tento nádherný přírodní útvar můžete zahlédnout v Čínské lidové republice v Šen-si. Leží přibližně sto kilometrů východně od města Si-an. Vydáte se také za klidem a čajem na tajuplnou horu? 

Nebezpečná, přesto ale oblíbená hora

Vyšplhat se na tuto úchvatnou horu je jistě neuvěřitelné, ale co je mnohem neuvěřitelnější, že na Chua-šan žil sám zakladatel učení taoismu Lao-c’. Pokud jste člověk trpící panickým strachem z výšek, cesta na horu, kde můžete zahlédnout několik taoistických chrámů, jistě nebude pro vás. Na druhou stranu, pokud jste člověk, který se nebojí něčeho nového a máte možnost, na Chua-šan se vydejte, nebudete litovat. 

Nejen úchvatné stavení, ale i samotný taoismus vás zaujme svou filozofií. Totiž, jedná se o staročínské učení, kdy člověk dokáže dokonale splynout s přírodou, jež mu má zajistit dlouhý život a čistou duši. Takové náboženství vzniklo již cca v pátém století před naším letopočtem. 

Z čeho se čaj připravuje?

Jestliže se na horu vydáte, Chua-šan vás potěší i v dnešní době. Možná tomu neuvěříte, ale mnoho turistů, poutníků či odhodlaných lidí zdolávat své životní rekordy, kvůli neuvěřitelnému šálku čaje s příběhem, rádi horu vyjdou. A pokud ji zdoláte, čaj, který je dílem přírody, tedy z vody tajícího sněhu, horských pramenů a deště, vám bude naservírován v taoistickém klášteru na samém vrcholu hory.    

Foto: Shutterstock

Říká se jí nejnebezpečnější stezka na světě

jižní vrchol se nachází ve výšce 2160 m. n. m., a není pouze nejvyšším bodem, ale nejvyšším vrcholem všech pěti umístěných hor v Číně. A právě u tohoto vrcholu se nachází sráz tisíce stop, kolem kterého vede cestička na samotný chrám. A když je zmínka o cestičce kolem nejnebezpečnějšího srázu, jedná se o cestičku z třiceti centimetrových prken, nad kterými jsou umístěné řetězy pro případně jištění. To by tedy ještě šlo, ale problém je v tom, že na takto úzké cestičce vyhýbáte protijdoucím lidem. Možná i to by se dalo, kdyby pod vámi nebyla kilometrová propast. A jestliže i to vás neodradí, připravte si dostatečný čas. Samotný a namáhavý výstup trvá přibližně šest hodin. 

Máme pro vás ale dobrou zprávu. V dnešní moderní době se lze na Chua-šan dostat i lanovkou. Ti, kteří milují vysoký adrenalin v krvi, ať se vydají pěší zónou.  

Foto: Shutterstock, zdroj: Ancient Origins

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments