Nemohu naplno říct, co si o vás myslím, vpálil Pohlreich v živém přenosu Dufkovi, který by zrušil polovinu restaurací

Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek nadzvedl včera ze židle všechny restauratéry a provozovatele kadeřnictví či cestovních kanceláří. Podle něj není možné tyto služby udržovat při životě uměle státní podporou a část z nich by se měla nechat zkrachovat. Vyčistí se tak trh od těch, kteří nemají žádnou přidanou hodnotu, a navíc se uvolní lidé, kteří se mohou nechat zaměstnat například v zemědělství nebo průmyslu, kde naopak zaměstnanci schází.

Restaurace bojují a Dufek do nich kope

Dufek pak přišel svá slova obhajovat do diskuzního pořadu na stanici CNN Prima News, kde však narazil na silného soupeře, kterým nebyl nikdo jiný, než slavný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Ten už byl správně nabroušený, a když odborářský předák svá slova zopakoval, nebral si žádné servítky. “Já si myslím, že ta prohlášení jsou úplně mimo. Ten timing je zoufalý, protože restaurace se s druhou vlnou perou, i když jsou načaté z jara,” uvedl Pohlreich s tím, že nemůže naplno říct, co si o Dufkově vyjádření opravdu myslí, zjevně v narážce na to, že by šlo o sled sprostých slov.

Pohlreich nedokázal pro odborářovu argumentaci najít pochopení v žádném ohledu. “Já nevím, jestli tomu pan Dufek rozumí. On si představuje, že když někdo zkrachuje, tak je to něco pozitivního,” uvedl Pohlreich. “V české gastronomii pracuje asi 250 tisíc lidí. Jestli si myslíte, že poslat na pracák 130 tisíc lidí je v pohodě, tak asi prima. Já si myslím, že to tak není.”

Česko jako levná nálevna

Zdeněk Pohlreich také zdůraznil, že na restaurace jsou navázány další podnikatelé, u kterých pracují další stovky tisíc lidí. Jde například o taxislužby, zemědělce nebo velkoobchody se zbožím, ze kterého pak hospody vaří. Dufek s ním nicméně polemizoval a odmítl, že by v restauracích pracovalo 250 tisíc lidí.

Odborář Bohumír Dufek potom vytáhl argument, že přeci není škoda, když zkrachují hospody, které slouží pouze pro pokrytí poptávky zahraničních turistů přijíždějících se do České republiky pravidelně levně opít. Restauratér mu na to oponoval, že přeci nebudeme lidem nakazovat, co smí a co nesmí dělat. Že sem přijedou, je jejich svobodné rozhodnutí, které nemůžeme zpochybňovat.

Foto: zdenekpohlreich.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
376 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments