Neobjasněná záhada kolem tibetské hory. Vypadá jako pyramida a lidé se tam propadají v čase

Tibet, odlehlejší kout světa obestřený výrazným pohořím s řadou řek a jezer. Většina prostoru Tibetu se nalézá na Tibetské náhorní plošině, kde se naměřuje nadmořská výška přes 4000 m. n. m. Vzhledem ke světovému rekordu se mu ne nadarmo přezdívá „střecha světa“.

Hora Kailáš

Jednou z nejimpozantnějších místních monumentů je hora Kailáš, jíž obestírá spousta záhad. Bývá spojována s Buddhou jako jeho sídlem, jiní zase tvrdí, že je sídlem Pána Šivy. Proponenti Pána Šivy mají za to, že zde společně se svou ženou Párvatí meditují až na věčné časy.

Hora je každoročně cílem mnoha poutníků, kteří ji mají jako náboženský symbol, který uctívají. A to i přesto, že je s ní spojeno spoustu nevyřešených nejasností.

Zástup tajemství a nevysvětlitelných událostí

Kailáš se tyčí v oblasti západního Tibetu, přes 950 km od Lhasy a 100 km od městečka Purang. Uctívána je celkem čtyřmi náboženstvími; buddhismem, hinduismem, džinismem a tibetským bönismem. Kailášův vrchol se tyčí do výšky 6714 metrů, přestože jsou někteří přesvědčeni o výšce 6666 metrů. Vzdálenost od severního pólu je 6666 metrů a od jižního pólu 13332, což je přesně dvakrát 6666. Je to náhoda?

Vrchol hory

Jednou z největších záhad je fakt, že se doposud nikomu nepodařilo vrchol hory zdolat. Čím to? Jedna z legend praví, že kdokoliv se o to pokusí, ocitne se v domově bohů zmítaného mraky, a proto se živý z hory nikdy nemůže navrátit.

Foto: Freepik

Cestování v čase

Ti, kteří se na horu vydali, tvrdí, že byli účastníky cestování v čase. Hlásají, že jim extrémně rychle vyrostly vlasy i nehty, a to za pouhých několik hodin.

Padající stín

Zapadající slunce prý na horu vrhá stíh „Om“. Tento symbol bývá jinými národy vnímán jako symbol nacismu, pro místní je to však velice pozitivní znamení.

Panuje spousta názorů, že hora má tak perfektní tvar, že nemůže jít o přírodní úkaz, že se až nápadně podobá pyramidám v Egyptě. Proto je zcela jasné, že byla kdysi vystavena velice vyspělou civilizací. Pokud by tomu skutečně bylo tak, předčila by všechny jiné a známé světové pyramidy.

Foto: Shutterstock, zdroj: travelcharacter, asoulwindow

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments