Nesahejte hned po jedu nebo pasti. Myši v domácnosti se můžete zbavit důvtipnějším způsobem, odstěhuje se okamžitě

Myši nejsou u nás doma vítanými nájemníky. Rozkoušou vše, na co přijdou, zanechávají za sebou výkaly a moč, mohou přenášet různé nemoci a bakterie. Velmi rychle se množí. Jak se jich zbavit i bez jedu jednou pro vždy? Zkuste to takhle.

Myší migrace do našich příbytků propukne především na podzim a také na jaře. Proto se musíme proti těmto hlodavcům obrnit. Nastražené pasti na myši, kam je vhodná čokoláda, špek nebo vlašské ořechy a plašičky nemusí hned zabrat. Když doma zahlédnete jednu myš, můžete si být jisti, že jich u vás doma pobíhá víc. Myši jsou zvídavé a s překážkami si hravě poradí. Myši se prokoušou asi vším. Nezastaví se před elektrickými kabely, montážní pěnou, vylezou na nábytek a ničí zdi.

Dbejte na preventivní opatření

Dejte si pozor na skladování potravin. Nenechávejte je nikde volně ležet. Všechno uzavírejte do plastových, nebo skleněných, pevně uzavíratelných nádob. Myši hledají potravu, a pokud je dobře přístupná, už se jich nezbavíte. Odstraňte také zbytky a drobky. Zaměřte se na řádné těsnění odpadkových košů. Častým útočištěm myší je i nahromaděné oblečení. Pravidelně uklízejte i na špatně přístupných místech. Nezapomeňte utěsnit i ty nejmenší otvory, nejlépe kovem, betonem a při zadělávání der přidejte střepy. Vaše obydlí může chránit i kočka.

Babské rady proti myším

Naše babičky vyřešily problémy s výskytem myší i bez jedu. Myši například nesnáší vůni máty a stejně tak jim nevoní ani volně položená levandule, heřmánek nebo větvičky ořešáku. Heřmánkový čaj smíchejte s prolisovaným česnekem, namočte v něm látky, usušte a rozložte na různá místa. Doporučuje se také dát trochu oleje a vody a rozmixovat ve směsi chilli papričky. Nechte je vylouhovat a postřik pak aplikujte na kritická místa výskytu myší. Z uvařených brambor umíchejte kaši, přidejte střepy, položte na ji na podnos a nastražte. Myši odpuzují i chuchvalce lidských vlasů. Rozložte je na místa, kde se myši nejčastěji vyskytují a kudy chodí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments