Nová fakta o Měsíci. Vypadá to, že byl uměle vytvořen mimozemskou civilizací

Záhada Měsíce nedá vědcům spát. Hovoří dokonce o tom, že náš satelit možná byl vytvořen uměle. Poukazují v této souvislosti na nové a dosud netušené okolnosti.

Gigantická srážka

V minulosti existovaly tři základní teorie o tom, jak vznikl Měsíc. Podle té první šlo o bludné těleso, cosi jako asteroid, který Země zachytila svojí gravitací. Druhá možnost hovoří o jeho zrodu při formování Země. Třetí varianta mluví o odštěpení během rychlé rotace Země. Vesmírná mise NASA Apollo si proto kladla za cíl objasnit, jak se všechno kdysi odehrálo. Přivezla vzorky, které po analýze napovídají, že naše planeta Země a její Měsíc vznikla nárazem mezi protoplanetou a tělesem s názvem Theia. Ovšem některá fakta ukazují, že Měsíc možná byl vytvořen uměle. V současnosti vědci preferují teorii o srážce Země s planetou velikosti Marsu. Uvolněné úlomky se soustředily do jednoho celku na zemské oběžné dráze. Astronomka Sara Rusellová říká, že zkoumané horniny z Měsíce, dovezené misí Apollo, ukazují chemickou a izotopovou shodu s horninami zde na Zemi, což teorii potvrzuje.

Foto: Shutterstock

Mnohem mladší než Země

Kdyby se Měsíc zrodil jinde a Země ho zachytila svojí gravitací, jeho složení by muselo být úplně odlišné. V případě, že by se zformoval odtržením, měl by podíl a druh minerálů v horninách být stejný – to ale neplatí. S novým vysvětlením původu Měsíce přišli v roce 1970 dva sovětští astronomové. Podle nich šlo o umělou dutou schránku skrývající mimozemský život. Existuje prý maximálně 250 000 let, byla by tedy mnohem mladší než Země. Do vesmíru ji měla vyslat vyspělá mimozemská civilizace, jde tedy vlastně o vesmírnou loď. Zdá se vám to přitažené za vlasy? Možná, ale na druhou stranu máme k dispozici řadu faktů, které do těchto konspiračních teorií docela zapadají. Pro hraje skutečnost, že Měsíc je vlastně téměř dokonalou koulí, vesmírná tělesa ale většinou připomínají spíš hroudy. Některá rezonanční měření potvrzují, že Měsíc je uvnitř dutý. Měsíční krátery jsou mělké a i to by prý mohlo hovořit o umělém původu našeho satelitu – pod nimi by údajně mohla být třeba tvrdá kovová konstrukce.

Foto: Shutterstock, zdroj: Sciencelearn, TheOaklandPostonline, Gaia

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments