Nový rekordman ve spořicích účtech. Moneta nabízí úrok 2,5 %. Na inflaci stále nestačí

Po rekordním navyšování úrokových sazeb ze strany České národní banky se musely k aktivitě odhodlat také komerční bankovní domy. Dražší peníze znamenají, že rostou úroky na hypotékách, ale zároveň se vytváří prostor pro přeci jen příjemnější růst, a to na spořicích účtech. Zde byly sazby dlouho blízko nule a teď se konečně něco děje.

Už krátce po posledním navýšení sazeb ČNB se ke zvýšení úroků odhodlala Trinity Bank, která aktuálně nabízí novým klientům úrok 2,08 % bez jakýchkoliv podmínek.

Úrok do jednoho milionu korun

Zdá se však, že to z hlediska spořicích účtů nebude konečná. Novým premiantem se totiž stává Moneta Money Bank, která chce od soboty nabídnout úrok 2,5 % na klasickém spořicím účtu. Nejsou zde žádné podmínky aktivity, ovšem tato sazba platí pouze pro úložky do jednoho milionu korun. To na druhé straně většině klientů bude stačit. Zbytek se úročí sazbou 0,5 %.

Ačkoliv už tento úrok vypadá zajímavě, zejména z pohledu nedávné doby, bohužel nelze říct, že by takový spořicí účet dokázal pokrýt aktuálně velmi vysokou inflaci. Ta dosahuje 5,8 % a požírá tak úspory mnohem rychlejším tempem, než v jakém se stihnou zhodnocovat. Je totiž také třeba počítat s tím, že od získaného úroku vám bude odečtena 15% srážková daň.

Dá se však očekávat, že úroky v příštích týdnech a měsících porostou ještě více, a to i v ostatních bankách.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments