17. 5. 2024

35 příspěvků u článku “Ušetřete doma za elektřinu a plyn snadno a okamžitě. Zaručené tipy, které uspoří desítky tisíc korun ročně

 1. Zaručeně funguje péřová bunda,a zavřit uzávěr plynu.a všichni.to by byl na burze kvikot.tolik ekologie nečekají:)))

  1. Kvikot by byl kdyby se konečně Češi zdravě nasr… a šli s klacky před a do sídel zlodějských distributoru – sidla ERU a vlády !!! Maďaři díky Orbánovy odebírají plyn přimo z Ruska zhruba o 55% levněji než Čr od Němcu ! Díky Orbánovy zastropovali ceny elektřiny a dnes i cenu benzinu a nafty po dobu 3 měsicu !!! Jak je možné že v roce 2012 stál barel ropy 120Usd a cena benzinu v Čr byla do 37kč za litr a nyní stojí barel ropy 86Usd a přesto stojí benzin v pruměru tak též 37kč ?!!!! Prostě samá zlodějna na ukor nás národě ovcí a hlupáku co si necháme vše líbit a necháme se okrádat !!!

   1. Orbán se dohodl,i když byli Rusové krvavě v 56 v Maďarsku. S námi se bavit nebudou i díky p. Novotnému a Kolářovi, Když jste si to zvolili,tak pěkně plaťte, páni Pražáci a ještě aťvám napálí pořádné ceny za teplo.

   2. Ano pane Nováku, máte pravdu,vasikova neviditelná tržní pazoura se malinko porouchala,tedy spíše posrala:)))

   3. Vláda už na to nemá vliv, protože jsme si všechno nechali ukrást za předešlých vlád ODS a spol. Nepatří nám ani voda, ani více než polovina ČEZ, výrobci benzinu (např. v Záluží u Litvínova, nepatří nám vápencové doly ani vápenky a cementárny ani uhelné doly a z těžby surovin stát dostává mizivých 1,4% atd. atd. Nepatří nám ani páteřní podnik, který by uzavřel smlouvu o dodávkách plynu. Nenechali si to ukrást Maďaři ani Poláci, ba ani Rumuni nebo Bulhaři. Proto jsme dnes pouze montovna, jakási novější verze kolonie, kde se maká, aby se ti vedle měli dobře a na oplátku nám sem vozí upravené zbytky z výroby potravin, které by jinak vozili n a skládku.

 2. To je jako úspory, které navrhuje nová vláda. Neprat, nevařit netopit a hlvně vytáhnout nabiječku na mobil ze zásuvky

  1. Je potřeba vyjíd ve sto tisicovém davu do ulic Prahy před sídla vlády – Eru a distributoru energii a hnát ty šmejdy zlodějské klackami !!! Jak je možné žev v Německu platí známí v bytě 3+1 za plyn měsiční zálohu 22€ a za elektriku 43€ až do konce roku 2021 a od ledna se jim zvýší zálohy na plyn o 8.5€ a elektrika o 12€ což je při jejich platech 2600 a 1920€ opravdu “směšná” částka ! V Praze nám zvedli zalohy na plyn z 600 na 1050kč a elektriku z 700 kč na 1480kč !!! To je kurva nepoměr vuči cenám v Německu a jejich platum !!!!

 3. Známé paní pouze za plyn přišlo zvýšení zálohy o 6500 měsíčně. Platila doposud 3000 na domku. A kde je elektřina. Paní je důchodkyně Jsem rád, že to neřeším. Plyn mám k baráku komplet přivedený, ale odhlášený více, jak rok. Nevyužívám. Elektriku u Tauronu(PL) 180zł měsíčně(zł je cca 5.50 kč). Neumím si představit žít zpátky v ČR. Ani omylem.
  Ale tak celkově je svět vyšinutý. Nejen s těmito energetickými a politickými podpásovkami. Nucení ke konzumu mi moc také vadí. Přicházejí Vánoce a začínám se vyhýbat marketům s jejich podbízivými, až skoro nátlaky na spotřebitele. První mé Vánoce o kerých nechci ani slyšet. 24 Prosince, kdy budou lidé zasedat ke stolu já budu do auta a vyrazím se ženou 600km (tolik to máme ze slezského wojwodství) na sever, kdy v tuto dobu po jistě fantasticky prázdné dálnici. Venku bude pusto. Dojedeme v noci k Baltu do chaty na samotě přes booking a užijeme procházky v písku po prázdných plážích a pozorovat v tuto roční dobu rozbouřenější masy vody. Žádný stromek, žádné dárky(ty si dáváme v roce pro radost toho druhého, když po něčem zatouží), žádná televize a žádný stres. Beru sebou z domu trochu suchého dříví na ohýnek na pláži s opékáním buřtů za štěbetání mořských racků. Chlad nevadí. Jsem tak naštvaný za poslední dva roky na svět a co člověk člověku umí udělat, že se nehodlám účastnit předstíráni lásky a porozumění k bližnímu, kdy těchto keců bude v médiích, až až. Takovéto farizejské srdíčkování. Mám rád a budu v životě, už jenom bránit pouze ženu a rodinu. A vzhledem k tomu, že Vánoce jsou veskrze komerční a bohatnou z nich opět korporace především, tak je nehodlám po 55ti letech poprvé jakkoliv slavit. Není co slavit. Svět je v zádeli. Že mnozí nemají pomalu kvůli nenažranosti energetiků i jiných pomalu co do úst nikoho nezajímá. A už vůbec ne ty, kterých se to ZATIM netýká. Zatím… Spousta lidí v pevné víře ve vlastní schopnosti a pohrdání s těmi údajně neschopnými (už jsem pár nenávistných komentářů četl) jsou přesvědčeni, že tanec s ďáblem ustojí a nepadnou. Protože tohle je pravděpodobně jen a jen začátek. Zahřívací kolo.

   1. Je to dost osobní dotaz, ale odpovím Vám na něj, když, už jsem něco začal tady. Děti nemáme. Nebylo nám přáno. Žena má oba rodiče. Jsou rozvedení, žijí od sebe 150km každý daleko. Má však sestru a bratra, kteří mají malé děti. Je tedy tetou. Vztahy jsou dobré na všechny strany. Můj otec zemřel před cca 12ti lety, maminka má přes 70 let. Je velmi vitální a zdravá. Mám ještě o 8 let mladší sestru. Není vdaná, je sama bez dětí a věnuje se kariéře v práci. Je velmi ambiciózní. Vzhledem k tomu, že bydlí od matky v Ostravě jen cca 5 min pěšky, tak je u ní často. Častěji, než já mohu být. Vánoce slaví spolu. Máme se všichni rádi, avšak k setkání, kdy k sobě různě jezdíme v roce toho 24 Prosince nepotřebujeme. Možná rozumím, kde cílíte svým dotazem. Kdybychom měli děti, určitě jim krásné vánoce připravíme. Jen kvůli nim. Tak jako to dělali naši rodičové nám. Ale všichni zmiňovaní mají to své, jak se říká. Mohli bychom ke komukoliv z nich, nebo oni k nám. Ale oni rozumí našemu rozhodnutí a chápou ho. Vědí, jak moc nás ty dva roky potrápili ve všech ohledech. Stát nám vzal naši práci. Především mou a nebudeme prosím rozebírat něco o důvodech, proč taková opatření padla. Myslíme si o tom své a proto, už skoro rok žijeme mimo ČR, kde se natrvalo vracet nehodláme. Začali jsme nový život, s novými lidmi a světe div se s prací, kterou známe a nemůžeme efektivně protože vozovat tam u Vás, ale tady u nás, už říkáme v Polsku u nás, tak tady ano. Není to země psychopatů vládních psychopatů. Tak sbad byla odpověď vyčerpávající. Mějte hezký den a děkuji za dotaz.

    1. Pak je vše v naprostém pořádku.Za můj dotaz se omlouvat nebudu,myslím že to napadlo více lidí,nejen mne.
     V létě jsem se setkala a mluvila s personálem jednoho zařízení,kde může člověk umístit svého blízkého,o kterého pečuje doma,na tzv.odlehčovací pobyt.
     Neznalá situace povídám”tak a ted je konec léta,to už nebudete mít takový nápor,to si oddychnete”.Měla jsem na mysli to,že logicky lidé dávají blízké přes dovolené,v létě,na takový pobyt.Omyl.Personál mi sděli,že největší nápor mají na vánoce,rodiny odjíždí slavit svátky do exotiky,neb na hory,a umístí přes vánoce své staré rodiče na odlehčovací péči.Ti jim tam pak pláčou,personál jim vymýšlí činnost,dělá jim přes svátky vše,od stromečku,až po večeři i dárky,pokud možno hezké svátky.Myslím že být se svými blízkými,nenahradí vůbec nic.

     1. Máte pravdu. To je moc smutné. Neberte mě prosím, jako cynika, ač co napíšu cynicky znít může. Myslím, že lidé si ty citové trampoty zavinili, tak trochu sami. Vím, vím pro mnohé hloupý názor, ale názor z jiné strany. Vánoce se dle mě příliš přeceňují. Vytvářejí v lidech rozpolcené pocity. Ale jednou do roka tak intenzivně. Je spousta lidí co podlehla sebemrskačství v tom čase vánočním. Vemte si na kolika místech se tyto svátky vůbec neslaví. Kolik lidí je tady v Evropě vůbec neslaví a nemyslím tím jiná náboženství. Prostě něco htějí, jako já teď z rozličných důvodů a činí je to dokonce velmi spokojenými. Je to i se Sivestrem podobné. Od chvíle, kdy vláda začala ty své vykutálené hry jsem přehodnotil mnoho věcí. Minulý Silvestr jsem šel spát okolo desáté. Šli jsme. Nikdo neměl chuť na falešné veselí a s pragmatickou povahou co náme nám bylo jasné, že si není na co připíjet a na co se v tomto roce tak nějak celospolečensky těšit. Na lepší rok. Navíc jsme věděli, že opouštíme za pár dní republiku. Další rok bude ještě horší, než předešlý a tento. Tyto svátky pro nás ztratily jakoukoliv cenu. Nemají pro nás, už hodnotu. Vzpomínám na svého fyzioterapeuta, který byl, už starý, ale uměl a dohlížel na svého zástupce. Téma vánoce jsme také probrali. Neslavil je. Vzpomínal na dobu, kdy jako dítě žil v horské dřevěnici a moc se těšil na Štědý den, až jak se vrátí promrzlí z cesty hlubokým sněhem z půlnoční a pak dostanou z trouby horká jelita od rodičů. To jen tak. Žijeme, dokud můžeme. Dokud nám vrchnost tak nějak dovolí. Těšíme se z každého nového dne jak nejvíc umíme. To jsme kdysi moc neznali. Těšili jsme se na ty dny vánoční právě proto, že alespoň pár dní v roce jsme vnitřně prožívali něco co, ale máme teď vůči sobě a okolí denně. Denně vzájemně myslíme na to co bychom pěkného mohli jeden pro druhého udělat. Je to paradox, ale prolhaná a nelidská vláda nám zkvalitnila život a vztahy. Asi to tak mělo být.

  1. Nojo ,a to se chlubíš nebo to všechno je lítost,bez dětí bez vnoučat rodiče daleko,mám sice drahou el,ale zase mám vše ostatní

   1. Mám z toho dojem,že pán zdůvodnuje,proč žije jinak.Že se vánoce přecenují,je už dávno jasné.Jsou to v dnešní době hlavně komerční svátky,už jen z toho co vidíme v obchodech,jak na nás čím dále dříve útočí koledy,vánoční zboží apod.
    Pokud to pánovi a celé jeho rodině vyhovuje,není co řešit.
    V naší rodině je zvykem se sejít,a pokud je tam starý člověk,přizpůsobit to setkání jeho zdravotním potřebám.
    Prostě mladší se přizpůsobí starším,a nečiní jim to žádný problém.Protože letos může ten člověk být mezi námi,a příští roku už ne.A vyčítat si něco,že jsem mohla udělat a neudělala,s tím se fakt blbě žije.

   2. Hlavně nemáte vychování. Jak se bavíte s cizím člověkem? Co si o sobě myslíte? Máte pocit, že všichni byli v životě obdařeni stejnou měrou? Neovlivnitelnou? Máte děti? Vnoučata? Proč nejste životu dostatečně vděčný tím, že nebudete sprostý na okolí? Jiné lidi co to štěstí nemají? Co víte o trápení lidí, kteří zůstali bez? Je mi z vás mdlo. Takto se může projevovat, jen absolutní dno a napadá mě, že takové chování je přenosné na potomky. Jako vzor pro vaše děti jste holým neštěstím pro jejich rozvoj a budoucnost. Poroučím se vám jako lidské bytosti, i když ne jako člověku. Jste nelidský. Mějte se v životě co nejlépe. Třeba z vás vaše hořkost vyprchá.

 4. Faktem je,že v článku uvedené příklady úspor,nejsou od věci.Některé rodiny by se mohly zamyslet nad tím ,jak se chovat,pokud chtějí energii ušetřit.Není potřeba svítit a mít zapnutou televizi,radio,počítač,když v místnosti vůbec nejsou.V některých rodinách jede televize celý den,jako zvuková kulisa a nikdo ji neposlouchá,nikdo se nedívá.Zrovna tak osvícen celý byt a místnosti prázdné,toto je vidět zcela běžne.
  Moje babička držívala tzv.černou hodinku,sedělo se,vyprávělo,na to jsem se jako dítě velmi těšívala.Babička ale zažila druhou světovou válku,takže ta věděla co to je opravdu šetřit.

  1. Stejně jako moje babička a děda. Děda byl dokonce 18 měsíců v koncentračním táboře Oraniburg. Často jsem se ho vyptával, nechtěl o těch hrůzách mluvit. Budou jednou ty co odmítají vy víte co také svážet do táborů? Dělali v tom táboře i pokusy na lidech. V táborové ordinaci. Také proto vznikl kodex z nejmenovaného města v Německu, pojmenován po něm, kdy lidi nechápou, že jsou vlády na hraně s porušováním této zákonitosti. Ale to jsme jinde. Ano, i naši starouškové uměli šetřit. Když babička potkala a poznala dědu, byl hubený a hladový mladík v kabátu ušitém z obyčejné deky.

   1. To jako že díky dobytkum z Eu hlavně Němcum se vrátíme do doby kdy 80% lidí mělo 5× týdně chlaba se sádlem a maso 1× týdně a kdy kabáty kakhoty boty museli vydržet minimalně 10 let ?!! Do hajzlu s celou pojebanou Eu Bruselem a zkur…. politiky !!

    1. To jistě,ne,jen je potřeba mít trochu pokory,a občas si připomenout historii.Srovnat si v hlavě,jak se máme dnes,nezavrhovat zkušenosti starých lidí,neházet je automaticky do starého železa,s tím že je jiná doba,ničemu nerozumí apod.Naopak,rozumný člověk čerpá z jejich vyprávění,a kolikrát musí smeknout.

    2. Pane Nováku já nemám nic proti Vašemu rozhořčení. Co myslíte, že trápí mě? Totéž. Také jsem přivyknul jakémusi standardu, ale jde spíše o to, jak píše paní Jana. Trochu pokory a naslouchat starším a zkušeným. A ač je mi to líto, tak ten vztek nebude stačit. Touto fází jsem si prošel. Nebude stačit. Ne k tomu, aby se člověk dříve či později nesetkal přímo u sebe s určitým druhem schudnutí. Vždyť o to jim celou dobu jde. Zničit střední třídu a poslat je zpátky na stromy k nepodmíněnému příjmu od státu, který bude, ale ale naopak podmíněný bezmeznou poslušností a ohnutými zády vůči novým pořádkům. Ještě lidi úplně neprohráli, ale skoro, už ano. Stačí,, málo”. Nedělat nic proti tomu a kolaborovat s režimem. Takových podržtašků a těch co chtějí být papežťejší, než papež je mnoho. V ČR obzvláště hutná koncentrace. Nezlobte se tolik a zkuste více popřemýšlet, jak z toho ven pro sebe a svou rodinu. Kdyby to udělal každý poměry by se začaly lepšit. Chceš změnit svět? Změň sám sebe. To opravdu platí.

     1. Mě je 68 roku tak že tu zkušenost a stáří mám. Proto i ta zloba na voliče kteří nás díky darebackým koalicím poslali do chřtánu zkur… Eu a Bruselu !! Já celý život manualně nemakal a nešetřil si na duchod abych teď v bance přišel o 6% uspor a platil za elektriku v bytě 1400 měsičně a za plyn 800kč měsičně + za benzin 37kč a předražené jídlo pití oblečení atd.atd. aby se distributoři energii v čele s dobytkem Benešem měli jak prasata v žitě (v Německu zálohy na plyn byt 3+1 jsou 22€ na elektriku 42-46€ a srovnej te jejich platy a naše – známí tam žijí a dohromady dají měsičně kolem 4.650 € ! ) + si každoročně na dividendách z Čr převáděly zahraniční firmy jako např.Lidl Albert Penny atd. desítky miliard korun na své učty a pumpaři se nehorázně “pakovali” na předraženém benzinu a naftè ( v Německu 1litr Naturalu 95 – 1.29€ = 34 kč cena z 6.11. 2021 ! )

     2. Navíc málokdo si uvědomuje, že taková věc by mohla souviset s všeobecnou mobilizací. Tedy povoláním mužů na frontu. Neřešili by to myslím žoldáci, profesionálové. Otázka zní, kdo by chtěl pokládat svůj život přišlo li by na to za EU a USA? Možná by se všichni ti chytrolíni a milovníci těchto úžasných demokracií měli zamyslet, jestli by ve své lásce chtěli jít do důsledků Až tak daleko. Pak by zjistili, jak na tom ta jejich zamilovanost je. Doopravdy. Nejen kecy na netu. Odpovím za ně. Nechtěli. Tak ať drží kušňu a zkusí přehodnotit svůj světonázor dříve, než by třeba jejich střeva visely rozházené někde po stromech. Jsme pořád v teoretické a potencionální rovině, kdy ze svého pohledu analyzuji článek pouze co jsem četl. A vám přeposlal. Nic víc.

    3. https://www.protiproud.cz/politika/6130-polaci-na-nohou-nechceme-diktat-eu-nacasovane-hlasovani-europarlamentu-taktizujici-vlada-a-vzpominky-na-minulost-kavarna-mela-take-happening-tuskovy-portrety-na-podpal-protest-byl-klidny-tak-to-si-dovolili-hodne.htm

     Pane Nováku podívejte se tady v tom článku jakou zemi jsem si vybral oro život. Žiji tu oficiálně. Úředně. A pokud přečtete, mrknete na foto z Waršavy a vezmete si k tomu do kontrastu Českou kotlinu z které jsme doslova utekli… udělejte si obraz sám. S úctou k vám se loučím. Držte se.

     1. Díky a nedivím se vám ! Pěkný den a ať se daří. Mě být o 18 let méně tak po řijnových volbách také z Čr odejdu i když svou zem a vlast miluji…….☹ Ano Poláci a Maďaři jsou jediní hrdí na svuj národ a nelezou do zadku a neklaní se před Eu jako posra.. Slováci a Češi hlavně voliči koalic Spolu a PirStan !!!

     2. Jste u mě normálně myslící chlap Fajn člověk. Není to důležité pro vás co si kdo myslí. To vám v životě nic moc nedá, ale já si lidí jako Vy považuji. A jste chlap, protože je vám právě, už tolik. Generace ještě mužů, nikoliv slečinek a to nic proti slečnám. Pouze slovní obrat, kterému mnozí rozumí a nebudou z toho dělat aféru,, mee to,,. Taková je dnešní generace, až na pár vyjímek vyšastaná. Obávám se, že systém si systémově a záměrně takto lidi přes zdevastovaný školský systém a změnou priorit ve společnosti vychoval a těžko z toho dnes ven. S touhle generací zdechneme.

     3. A ještě k předešlé odpovědi. Krásný příklad(kdy netvrdím, že vyjímky nejsou).
      Včera jsme byli u souseda. Slavil 65.Přijela jeho rodina. Synové s manželkami, dcera, vnoučata. Přišla řeč na ledasco. Tadeusz, jeden ze synů pracuje v Třinci. Hodně poláků maká přes hranice, už dlouhá léta. Na Karvinsku, Třinecku. Mají v Čechách i své firmy. Mluvil o jakémsi mladíkovi, který nafasoval po přijetí ochranné pomůcky, monterky atd. Zkrátím to. Visel stále na mobilu a gembloval nějaké hry. Byl nalezen zašitý na šatně. Po výtce vedoucího, že pokud to míní tu práci takto, tak může jít. Každý čekal, že příjde na provoz a dá se dohromady. Přišel. Ale s pytlem monterek a ochraných pomůcek. Šastnul s tím k nohám mistra s prohlášením, ať jdou všichni laskavě do někam, že on za nějakých blbých třicet se nenechá buzerovat. To je celé. Co dodávat. Netřeba to nijak analyzovat. Kdo tam opravdu maká jsou většinou chlapi okolo padesátky říkal Tadeusz.

     4. Ano je to tak. Generace dnešních 20 letých až 30 letých ve většině ohrnuje nos nad platem 30 tis.hrubého a chtěli by brát tak jako “staří” zkušení pardálové 35-37 tis. hrubého. Jeden osobní přiklad – potřeboval jsem udělat v bytě novou elektriku ( misto starého hliníkového vedení + výměna zásuvek a vypínaču) . Přišli 2 jeden starší a 1 18leté ucho po vyučení a když si řekl starý mazák 350kč/hod. řikám si ok. super ale když to samé chtěl ten 18 letý zajíc řekl jsem tak to tedy ne – kývl na 250kč/hod. a během těch 9 hodin co tu práci dělali se snad 10× ptal toho starého co a jak má udělat !!

  1. Jsi nějak zaspal dobu ,né?,vždyť už jsou na startu naši zachránci v plné zbroji ,čistí jak slovo Boží ,kteří mají recept na všechno.
   Moc se na to těším jak ty energie chytnou pod krkem a pěkně s nimi zatočí. Zvláště ta Pekarka ta má v sobě skryté neskutečné vědomosti ,to i pan profesor bude mít co dělat ,aby ho nevyštípala z křesla. Jako první pomoc asi postačí ,nevařit ,netopit ,neprat a nesvítit….

 5. 120 000,- za plyn ročně? To odpovídá při současné ceně 2000,-/MWh nějakým 60 MWh… To už je skoro na hranici průmyslového odběru 😀 . Pokud má někdo takovou obrovskou vilu (nebo spíš menší zámek), kde je schopen ročně propálit 60 MWh, tak má zajisté i dostatek peněz a nějaké zdražení ho patrně vůbec netrápí. Samozřejmě pro některé lidi zdražení o cca 100-130% může znamenat problém, ale na druhou stranu můžou výrazně snížit teplotu, na kterou vytápí. Češi jsou zvyklí na trenýrkovou teplotu, což je nejen nezdravé, ale zároveň i finančně nákladné. Já topím v RD na 18-19°C a podle toho i platím. A platím hodně málo, takže i při 100% zdražení by se u mě jednalo o nárust cca 1500,- měsíčně, což mě rozhodně nezruinuje. I tak jsem ale přestal plynem topit a přešel jsem na dřevo, které mám v lese za barákem zdarma, takže ve finále i přes zdražení ušetřím 🙂

  1. Bohužel v paneláku dřivím nemužeme a topit při venkovní teplotě – 5 nebo – 10 na 18 stupnu v bytě je dost studený “odchov” . Při takové venkovní teplotě to chce min. na 22 stupnu. Je to stejně zlodějna – cena elektriky zdražila na burze o 80% cena plynu o 25% ale zlodějští distributoři v Čr si k tomu přidají dalšich 20% do své kapsy a ty blbej Čecháčku plať ! V Čr jsou nejdražší energie v Evropě !!! Maďaři o 22% levnějši plyn a o 14% levnější elektriku díky zastropováním cenám + zastropování cenám benzinu a nafty !!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *