Obchod s potravinami okupovali hlodavci. Doslova užírali kusy jídla, které se pak prodávalo

Státní zemědělská a potravinářská inspekce upozornila na obzvlášť otřesný případ nedodržování hygienických pravidel. A to na místě, kde se to rozumí samo sebou. Tedy v prodejně potravin. Postupně se ukazuje, že jde zřejmě o hlubší problém, protože podobných obchodů, kde si s dodržováním předpisů nelámou příliš hlavu, přibývá. A jsou mezi nimi i velcí hráči.

Kontaminované potraviny

Tentokrát šlo o prodejnu Potraviny U Petra v Brodku u Přerova. Zde inspektoři narazili na nedodržování základní hygienické praxe. Byl zde zanedbán úklid a myší trus byl nepřehlédnutelný. Kontrola skončila úplným zákazem užívání prostor, tedy uzavřením prodejny, a to až do zjednání nápravy.

Velkým problémem v prodejně byli právě hlodavci. Nešlo přitom pouze o jejich stopy, ale také o skutečnost, že se pustili i do samotných potravin. Inspektoři v takovémto případě nedokázali vyloučit to, že jsou prodávané potraviny kontaminovány, což by zavánělo velkým průšvihem.

Foto: Potraviny na pranýři

Zesílení kontrol

V posledních týdnech a měsících Státní zemědělská a potravinářská inspekce na podobné případy upozorňuje ve zvýšené míře. V rámci projektu Potraviny na pranýři upozornila na skutečnost, že silně zanedbané a znečištěné sklady potravin měli i významné obchodní řetězce, jako například Kaufland nebo Billa.

Bude pravděpodobně zapotřebí, aby kontroly ještě zesílily, protože se zdá, že obchody do značné míry usnuly na vavřínech a přestaly plnit to, co se od nich vyžaduje. Nejde tu přitom o nic menšího než o bezpečnost potravin.

Foto: Shutterstock, zdroj: Potraviny na pranýři facebook

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments