Kaufland spouští velkou novinku. Češi jsou nadšení, tohle mění spoustu věcí

Obchodní řetězce obvykle patří mezi ty nejméně inovativní společnosti. Jejich zájmem je především prodat co možná nejvíce zboží zákazníkům, a to při co nejnižších nákladech a nejvyšší marži. Tento koncept dlouhou dobu velmi dobře fungoval, avšak i k nám už se začínají dostávat trendy, na které musí tyto molochy reagovat.

Vstup na nový trh

Velkou výzvu pro ně představuje nabídka zboží na internetu. Objevují se totiž zcela noví hráči, kteří nemají kamenné prodejny, ale potraviny pouze rozvážejí. Je přitom s podivem, že kamenné řetězce na to v podstatě nereagují. Některé sice spustily své eshopy, ale jen s omezenou nabídkou a možnostmi.

Stranou internetu se dosud držel také Kaufland, ale i zde se věci začínají měnit. Ne snad, že by tento obchodní řetězec spustil rozvoz potravin, ačkoliv se o tom v minulosti spekulovalo. Nic takového nebylo oznámeno. Tento oblíbený řetězec se ovšem rozhodl ukousnout pořádný kus trochu jiného trhu.

V tomto roce totiž spustí takzvané tržiště. Jeho prostřednictvím nabídne nejrůznějším menším prodejcům prostor a návštěvnost zákazníků, kterou budou moci využít k nabídnutí vlastního zboží. Sám Kaufland tedy nebude nic prodávat, pouze využije svou značku a nabídne technologické a obchodní zázemí.

Foto: Shutterstock

Funguje to skvěle

Koncept tržiště neboli marketplace je v zahraničí velmi oblíbený. A Kaufland v něm získal velké zkušenosti v sousedním Německu, kde se mu skvěle daří. Když se na něj podíváme zjistíme, že na první pohled to vypadá jako eshop Kauflandu, avšak ve skutečnosti akorát v jednom prostředí své zboží nabízejí stovky a tisíce menších prodejců. Jakmile si objednáte, zboží vám doručí právě oni.

Společnost je aktuálně v procesu nabírání nových partnerů a brzy tento ambiciózní projekt spustí. Není vyloučeno, že tu najdete opravdu skvělé nabídky a že na český online trh tímto způsobem vstoupí další významný hráč, který ho může i pořádně změnit.

Foto: Shutterstock, zdroj: Mediaguru, Kaufland

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments