Objevili tajný obchod s nejlevnějším jídlem v Česku. Potraviny za polovinu co v Lidlu, jako před desítkami let

Lidé jsou dnes doslova lační po příležitostech, které jim umožní nakoupit si o něco levnější potraviny, než jak to předvádějí velké zahraniční obchodní řetězce. Ty to zcela očividně přepálily a už je vyšetřují úřady, zda to vůbec ještě bylo legální. Je ovšem otázkou, zda se tím něčeho docílí. Pro jednotlivce je mnohem jednodušší využít fungujícího trhu a podívat se po alternativách.

Muselo to přijít

A že už se objevují. Před několika dny jsme informovali o nově vzniklém obchodu zemědělského družstva, který způsobil doslova senzaci a kam dnes jezdí lidé ze širokého okolí. Další potom využívají blízkého zahraničí a vyrážejí za nákupy do Polska nebo Německa. Opravdu velký zájem ovšem vzbuzují dosud tak trochu utajené obchůdky, kde se dnes dveře skutečně netrhnou.

Vznikají už celé řetězce takzvaných zlevněnek, tedy prodejen, které se specializují na zboží, jež už běžné supermarkety nechtějí prodávat, a to z nejrůznějších důvodů. Mohou mít trochu pomačkané obaly, ale nejčastěji jde o to, že se blíží datum jejich expirace nebo minimální trvanlivosti. Někdy se mohou prodávat i po něm, ale v drtivé většině případů to nevadí.

Jeden takový obchod jsme navštívili v Praze na Budějovické. Jmenuje se Nejlevnější potraviny a najdete ho ve vestibulu metra. V podvečerních hodinách zde bylo plno u kas se tvořily fronty. Zákazníci měli napěchované nákupní vozíky a ochotně se dělili o své zkušenosti. Všichni odcházeli s úsměvem a s pocitem dobře pořízeného nákupu.

Foto: Shutterstock

Co tam najdete

Pohled do regálů potom ukázal důvod. Nakoupíte zde skutečně vše, od uzenin přes mléčné produkty až po cukrovinky. Podívali jsme se na několik produktů a museli jsme konstatovat, že levněji jinde rozhodně nenakoupíte. K mání je třeba sto gramů špičkové šunky za 15 korun, kdy standardně stojí 35 Kč. Jogurty zde pořídíte za šest sedm korun namísto běžných dvaceti.

Velkou výhodou jsou také atraktivní značky, které jinde nenajdete. Tyto obchody totiž nevyužívají české distribuční sítě, ale nakupují všude po Evropě, nejčastěji potom v Německu. Do těchto obchodů se tak dostane kvalitní zboží určené pro západní trhy, zatímco drahé supermarkety prodávají to, které je speciálně ošizené pro ty východní.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Šéfredaktor deníku Mix24.cz. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a již více než dvacet let působí v médiích na redaktorských a editorských pozicích. Specializuje se na oblast ochrany spotřebitele.

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments