Oblíbená banka Čechů v problémech. Seberou jí licenci a skončí?

Jak se ukazuje, úřady všude po světě jdou po nejrůznějších novinkách, které lidem umožňují vymanit se z větší kontroly. Zatímco běžné banky jsou zregulované až po strop a někdo už se může regulérně ptát, zda peníze, které v nich máte uložené, vám vůbec ještě patří, protože když jde do tuhého, mohou vám je klidně zadržet, novější služby nabízely větší míru kontroly. Je ale možné, že na to doplatí.

Významná banka

Jednou z nejoblíbenějších finančních služeb posledních let, a to i v České republice, je jednoznačně Revolut. Tato firma začínala jako fintechová společnost specializující se především na výhodnou směnu peněz, ale postupem času se rozvinula v plnohodnotnou banku působící na evropském trhu.

Revolut přitom vždy úzce koketoval nejen s běžnými penězi, ale také s kryptoměnami. A je docela možné, že právě na to nakonec doplatí. Už ho totiž vyšetřuje britský regulátor Bank of England, přičemž podle některých informací hrozí dokonce odebrání bankovní licence.

Regulátorovi se nelíbí především velké nesrovnalosti v účetnických výkazech. Je tu prý problém s ověření transakcí v hodnotě až 540 milionů dolarů, které z velké části pocházejí právě z obchodování s kryptoměnami. To podle některých údajů tvoří až třetinu zisků Revolutu, a tak se ho logicky nechce vzdát.

Foto: Shutterstock

Lidé ji hojně využívají

Revolut je dnes jednou z nejvýznamnějších evropských bank, když má přibližně 25 milionů zákazníků. I v České republice ho používají stovky tisíc lidí. Někteří si na něj nechávají posílat rovnou celou výplatu a s běžnými českými bankami už v podstatě nespolupracují. Vše, co potřebují, jim totiž poskytne tato služba.

Společnost má sice základnu ve Velké Británii a odejmutí licence tam by jí způsobila velké problémy. Na unijním trhu však působí na základě litevské bankovní licence. Ta ovšem zase podléhá regulacím EU, které se budou zejména vzhledem ke kryptoměnám hodně zpřísňovat. A to tak, že zřejmě skončí stovky společností na tomto trhu. Je docela možné, že se do Revolutu zakousne i evropský regulátor.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments