Oblíbené letní destinace Čechů zavádějí přísná opatření. Některé země už vpouští jen očkované, test nestačí

Evropské země znovu zpřísňují opatření. Neopakuje se tak loňské léto, které se většina z nich pokusila překonat v co možná nejvolnějším režimu. Zkušenost je příliš temná na to, aby něco podobného bylo možné s obávanou mutací delta riskovat.

Některé destinace, do kterých Češi v létě tradičně rádi míří, se přitom odhodlaly zpřísnit tak, že se do nich bez dokončeného očkování v podstatě nedostanete. Jedinou alternativou je karanténa, kterou ale lidé cestující za dovolenou nebudou akceptovat.

Slovensko

Do Slovenska je od dnešního dne možné vstoupit pouze s dokončeným očkováním, od kterého je třeba mít odstup 14 dní, pokud šlo o vakcínu o dvou dávkách či 21 dnů v případě jednodávkové vakcíny. Alternativou je negativní test doplněný o pětidenní karanténu, po které následuje další testování.

Malta

Také Malta se odhodlala k tomu, že do země bude vpouštět pouze plně očkované. Své rozhodnutí nejprve oznámila bez jakékoliv alternativy, nakonec ale couvla a umožní také karanténu.

Bulharsko

Zatímco dosud mohli Češi do Bulharska cestovat volně, od pondělí se tento příznivý stav mění. Země zavádí podobné podmínky jako většina ostatních. Je tedy třeba předložit doklad o očkování, prodělání nemoci nebo negativní PC test.

Španělsko

Ne všechny země však ve vztahu k České republice zpřísňují. Například do Španělska je možné cestovat bez omezení a bez dokládání čehokoliv. Ale pozor, to neznamená, že letecká společnost nebude vyžadovat potvrzení o očkování či negativní test.

Tip: Jednodávková vakcína

Pokud máte naplánovanou cestu do některé z destinací, kam je možné dostat se pouze s dokončeným očkováním, nejjednodušší cestou je zřejmě zvolit jednodávkovou vakcínu od společnosti Johnson and Johnson. Tou se bez registrace očkuje na pražském Hlavním nádraží.

Foto: Shutterstock, zdroj: mzv.cz

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments