18. 5. 2024

18 příspěvků u článku “Od 1. ledna 2024 obrovská změna. Týká se všech majitelů občanských průkazů v České republice, musíte jednat

  1. Ono bude úplně stačit pokud vám dojde baterka. Nebo spadne na zem a máte po občance. Zlatá kartička.

 1. Další kousek, který zapadá do mozaiky plánů na total control. Konečným cílem je zrušit hotovost a zavést systém sociálního kreditu podle vzoru Činy. V Bruselu se tím už ani netají.

  1. Myslím, že to je jen další krok k tomu, implantovat čip pod kůži a budeme jim se legitimovat, platit atd. Total control

   1. Bohužel je to tak. Nevšímáte si podprahových zpráv a jiných zdrojů? Nehygieničnost hotových peněz atd.? Cílem je zrušit hotové peníze, aby vše probíhalo bezhotovostně a stát o Vás a Vašem životě měl dokonalý přehled, Váš život a Vaše identita se přenesou jen do virtuálního světa. Až to nastane, budete snadno ovladatelný člověk, oni rozhodnou, zda žijete dle jejich pravidel a když ne, přijdou daně, sankce, kterým se nebudete moci vyhnout, protože peníze budou jen na účtech. Nyní potřebují lidi nenápadně přesvědčit, že vše elektronické, je skvělé, placení hodinkami, mobilem. A u mladých se jim to daří. Berou to jako hru a prý usnadnění života. Čas ukáže, ale pak už může být pozdě.

 2. Pod pláštíkem praktičnosti a vyjímečnosti pomalu připravují ovce na digitální označení a zotročení. Neéé!!

 3. Jsem pro pokrok, digitalizace je budoucnost. Nechápu proč zde v komentářích řešíte digitalizaci měny, ale ok, většina mladých lidí používá hotovost minimálně, takže bychom to asi uvítali, mimochodem by se tím zmenšil černý trh. Zpět k občankám. Na papíře to zní super. ALE nevěřím že to ČR dokáže dostatečně zabezpečit po technické stránce. Dennodenně probíhají celosvětově tisíce kyberútoků. Naše vláda nabízí IT pracovníkům nižší platy než jiní zaměstnavatelé, tím pádem kdo umí ten si to nechá zaplatit a kdo neumí má zabezpečovat nejdůležitější data občanů.

 4. V článku je uvedena nepravdivá informace, že nošení občanského průkazu při sobě je zákonná povinnost.
  Zákon ukládá občanovi nad 15 let mít občanský průkaz, zákon ukládá povinnost každému na požádání prokázat policistovi svou totožnost, ale zákon neukládá nosit občanský průkaz při sobě. Prokázat totožnost lze různými způsoby.

 5. dát i občanku a nepřemýšlet o tom, jak strčím kartičku,” říká k novince pan Dalibor z Tanvaldu. Až bude autor článku vědět, jak pan z Tanvaldu strčí kartičku, ať o tom znovu napíše 😂

 6. Je zajímavé, že když s někým o edokladu mluvím a je pro. Tak je rezolutně proti elektronické účtence. Tenhle systém e.dokladu bude i místo řidičskeho průkazu a techničáku. Mělo by být. Že kdo to chce po startu ať to má po startu a kdo zvolí elektronický systém ať užívá ten. A ne něco nutit všem. Právo volby je už dost potlačené různými institucemi.

 7. Je zajímavé, že nošení několika gramového OP je problém.Nosit špionážní půl kilovou cihlu je snadné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *