Od chvíle, kdy nastoupil Blatný, se situace jen zhoršuje, řekl vědec. Koronavirus zabil už každého 330. Čecha

Epidemiologická situace v České republice se neustále jen zhoršuje. Je to přitom nečekaný vývoj, protože ve světě naopak už téměř dva měsíce dochází k postupnému ústupu viru, byť stále nejde mluvit o tom, že by epidemie byla zažehnána. Je už ale zcela jasně patrné, že Česko dělá něco zásadně špatně, protože se tu virus nedaří dostat pod kontrolu.

Aktuálně každým dnem překročíme 30.000 zemřelých v rámci nadúmrtí (dopočítáno podle poměru z konce minulého roku mezi covid čísly a realitou podle ČSÚ). Covid tedy již zabil každého 330. Čecha,” uvedl na svém facebookovém profilu datový vědec Petr Ludwig. Podle něj sice oficiální čísla ukazují přibližně 200 úmrtí denně, ale ve skutečnosti má covid na svědomí přibližně 280 lidí denně. Rozdíl je tvořen těmi, kteří zemřou bez pozitivního testu na koronavirus, případně zemřou po dvaceti dnech od zjištěné pozitivity, kdy už nejsou považovaní za covidové pacienty.

Covid je tedy aktuálně hlavní příčinou úmrtí vůbec. Poráží všechny rakoviny v součtu. A poráží už i pravděpodobně i kardiovaskulární onemocnění,” říká Ludwig. Zatímco běžně umíralo v České republice 300 lidí denně, dnes je to 580 lidí. A v žádném případě to nelze vysvětlovat autonehodami, jak se toho dopustil ministr Blatný. Všech obětí autonehod je za rok tolik, kolik lidí zemře na covid za dva dny.

Jsem přesvědčen, že největší vliv na to má ministr Blatný (v ruku v ruce s AB). Opakovaně jsem ho vyzval k demisi, nastoupil 23.10. a od té doby je situace horší a horší, na rozdíl od evropského průměru,” říká Petr Ludwig.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments