Vyrazili na demonstraci do Prahy. Autobusy ale kontrolou neprojely, účastníkům hrozí vysoké pokuty

Nedělení demonstrace proti vládním opatřením, která se bude konat v Praze na Václavském náměstí, se musí obejít bez posil z Karvinska a Ostravska. Z těchto regionů se demonstrovat vypravily desítky lidí. Autobusy však policie zachytila v rámci svých kontrol, otočila je zpět a s účastníky zahájí správní řízení.

Akci měli policisté dobře zmapovanou. Autobusy nabírali cestující postupně od šesti hodin ráno. Už od té chvíle je sledovaly desítky policistů. Na hranici okresů Karviná a Ostrava pak pořádkové síly zasáhly. Na místě pokutu nikdo nedostal, ale případy jdou do správního řízení, kde hrozí vysoké sankce.

Policie nám řekla, že pozvánky na výběrové řízení asistenta poslance neuznává a že předpokládá, že obcházíme vládní nařízení zakazující vycestování z okresu,” uvedl jeden z účastníků podle serveru idnes.cz, který tak vysvětlil, za jakou záminkou se lidé pokusili na demonstraci vypravit.

Cestující nesplňovali podmínky vycestování z okresu,” uvedla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušová. Je však otázkou, zda podobně postupovali i policisté na jiných místech země. Do Prahy se totiž chystají autobusy ze všech koutů republiky.

Přímo v Praze jsou však policisté na demonstranty připravení. Bude na ně dohlížet několik stovek příslušníků pořádkových sil. Přítomni budou i antikonfliktní týmy či kriminálka.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments