Odmítači očkování ničí známé sušenky kladivem. Jejich výrobce řekl něco, čeho už teď lituje

Na sociálních sítích jsou aktuálně k vidění poměrně bizarní videa, ve kterých uživatelé ničí sušenky slovenské společnosti Sedita nejrůznějšími způsoby. Mohlo by se zdát, že jde o nějakou recesistickou akci či snad podivnou formu reklamy, ve skutečnosti jde však o formu odporu vůči slovům majitele firmy Pavola Jakubce. Ten totiž prohlásil, že ti, kdo se proti covidu nenechají naočkovat, by měli zůstat sedět doma.

U nás si sice mnozí neočkovaní stěžují, že jsou diskriminováni, ale jednoduše platí to, že kdo je naočkovaný, ať si svobodně jde, kam chce, kdo není, ať sedí doma. Protože pokud se to takto nenastaví, tak nastane opak: zvýhodňovaní budou neočkovaní lidé, protože nemusí nic dělat pro svou svobodu,” řekl Jakubec pro Denník N. Ten dodal, že nerozumí motivaci lidí, kteří se nechtějí nechat očkovat a dodal, že tak ničí snahu ostatních, kteří se očkovat nechají. Na dotaz, zda jeho firma poskytuje očkovaným zaměstnancům nějaké benefity, odpověděl Jakubec drsně, že největším benefitem pro ně je, že mohou vůbec chodit do práce.

Na sociálních sítích však tato slova spustila doslova lavinu kritických reakcí. “Moje historicky poslední Tatranka od fašistického výrobce v Seredi skončila jako potrava pro ptáčky. Doufám, že se z té sluníčkářské dobroty neotráví,” píše jeden z uživatelů, který k příspěvku přiložil fotografii Horalky rozdrcené kladivem. “Už nikdy si Horalky nekoupím, ať si je majitel chroupe sám,” říká další. Nejde však jen o ojedinělé výkřiky. Například internetový obchod s potravinami Online-potraviny.sk vyřadil výrobky Sedity ze svého sortimentu.

Celá záležitost nabrala rychle obří rozměry. K výrokům majitele Sedity už se vyjadřují i vrcholní politici. Například poslanec strany Smer-SD vytvořil dokonce prohlášení o patnácti bodech, v němž píše, že Horalky se staly symbolem apartheidu. Připojil také fotku, v níž je jiná sušenka společnosti, i v tuzemsku oblíbená Mila, v koši.

Když majitel Sedity reakce na svá slova viděl, zařadil zpátečku a ve svém prohlášení uznal, že v rozhovoru volil až příliš ostré formulace, které si mohli lidé špatně vyložit. Pavel Jakubec si však za názorem, že je očkování prospěšné, nadále stojí. Jen už by se teď asi tolik nepouštěl do těch, kdo ho podstoupit nechtějí.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
View all comments