Okamžiky po Hitlerově smrti. Pálení jeho mrtvoly způsobilo traumata

Pochopil, že jeho sny o nadvládě nadřazené árijské rasy jsou u konce. Prohrál. Adolfu Hitlerovi bylo jasné, že mu nic jiného nezbývá, a tak se připravil na odchod na onen svět. Chtěl mít všechno pod kontrolou, nic neponechal náhodě. Kapsli s kyanidem proto nejdříve vyzkoušel na své zvířecí družce, fence německého ovčáka jménem Blondi.

Na ostatky lili benzín

Jed účinkoval. Přesto tomu příliš nevěřil a 30. dubna 1945 si ve svém bunkru v říšském kancléřství v Berlíně zvolil ještě ránu kulkou do hlavy. Pro Evu Braunovou, která se jenom pár chvilek před smrtí stala Hitlerovou zákonitou chotí, byl pak jed elegantním způsobem, jak zemřít. Nechtěla krev, přála si zůstat krásná i v posledních chvílích. Nikdo to ale nemohl ocenit, protože jasný příkaz jejího manžela zněl: Naše těla musíte spálit. Měl hrůzu z toho, že by se jeho mrtvola dostala do ruských rukou a nedej bože byla veřejně vystavována. Takové ponížení odmítal dopustit, což také zdůraznil svému komorníkovi Heinzi Lingemu.

Jakmile se z vůdcovy kanceláře v jeho bunkru ozval osudný výstřel, Linge s ostatními začal konat. Okamžitě bylo dopraveno na místo 180 litrů benzínu. Linge s asistencí Hitlerova pobočníka Otty Günsche a vůdcova osobního řidiče Ericha Kempky rychle vynesli obě mrtvá těla únikovým východem ven z bunkru do zahrady. Okamžitě na ně začali lít benzín.

Foto: Shutterstock

Zbyla jenom čelist

Byla to pekelná práce, odehrávající se v gejzíru střepin pocházejících ze sovětských granátů. Pro jistotu vběhli zpátky do vchodu bunkru, nechtěli sami skončit v jednom plameni s mrtvým párem. Stačilo tak málo, aby od střepin chytli. Nikdo už se neodhodlal udělat pár kroků a těla zapálit, jak vůdci slíbili. Pochlapil se prý nakonec Günsche, který na Hitlerovu mrtvolu hodil hořící hadr. Podle jiné verze to ale byl Hitlerův tajemník Martin Bormann, kdo po mrtvém vůdci mrštil hořící papír. Ostatky okamžitě začaly hořet, ovšem oheň je nestrávil celé. Skončily v kráteru, vytvořeném od vybuchlého granátu, kde se na ně vrhli Sověti.

Z Hitlera zbyla čelistní kost a lebka uchovávaná v moskevských archivech. Ovšem analýza DNA v roce 2009 ukázala, že jeho domnělá lebka ve skutečnosti patřila 20-40 leté ženě. Hitlerovi náležela pouze čelist se zuby, což v roce 2018 potvrdili francouzští patologové. Podle provedené chemické zkoušky také Hitler před smrtí pozřel kapsli s kyanidem.   

Foto: Shutterstock, zdroj: ca.finance, historymatters

Nenechte si ujít
Česká televize je molochem, který má tu výsadu hospodařit s rozpočtem ve výši sedmi miliard korun. Žádné jiné médium v České republice tolik peněz k dispozici nemá. A přesto si veřejnoprávní stanice stěžuje na to, že jí peníze nestačí a potřebuje více. Lidé přijdou o pořady Celkem by ráda získala dvě miliardy korun navíc, což by se mělo stát tak, že dojde k navýšení koncesionářských poplatků na 160 Kč a navíc se rozroste okruh těch, kdo poplatek musí hradit. A to tak, že ho budou muset platit prakticky všichni. Dosud to totiž bylo tak, že za ČT musel platit pouze ten, kdo měl doma televizní přijímač. Nově by to měli být i ti, kdo mají třeba jen mobilní telefon nebo notebook. Protože i na těchto zařízeních mohou vysílání veřejnoprávní televize teoreticky sledovat, byť tak třeba nečiní. Generální ředitel Jan Souček teď postavil věc tak, že pokud nedojde ke schválení těchto změn a televize nedostane více peněz, bude to pro diváky znamenat skutečně nepěkné věci. Od ledna roku 2025 by v takovém případě došlo k dramatickému propadu tvorby České televize. Nevznikalo by takové množství pořadů, což by znamenalo neustálé opakování repríz. “Další možností je, že některé pořady nahradíme levnější výrobou. Namísto toho, abychom vyráběli Boženu nebo Devadesátky, tak bychom mohli vyrábět denní seriály tak, jako je vyrábí komerční televize,” uvedl Souček pro server Seznam Zprávy. Bude se propouštět Ředitel České televize to dokonce kvantifikoval, a to tak, že pokud by se poplatky nenavýšily, způsobilo by to výpadek přibližně třetiny celkové tvorby. Dojít by mohlo také na propouštění zaměstnanců, kdy by o práci mohlo přijít přibližně 350 z nich. Čtěte také: Česká televize chce od lidí další miliardy. Nova a Prima se staví na odpor, už to přehánějí Kritici však poukazují na skutečnost, že Česká televize má peněz dost. Jen se je musí naučit vynakládat efektivně a také nedělat všechno možné, čímž zbytečně tříští síly a dostupné finanční prostředky. Je velkou otázkou, proč by například měla provozovat streamovací platformu iVysílání.cz, kterou lze do zelí komerčním stanicím. Ty si na to také pochopitelně stěžují. Foto: Česká televize 24SdíleníSdíletTweet [...]
Příliš se o tom nemluví, ovšem je třeba mít na paměti, že důchody, které lidé v současné době dostávají, nemusí být konečné. V určitých případech se k nim totiž připočtou speciální příspěvky, které jsou poměrně velkou novinkou celého důchodového systému. Vrátí se zdražování? Byly schváleny teprve v loňském roce a k jejich aplikaci ještě nikdy nedošlo. To se však může poměrně záhy změnit. Jde totiž o náhradu takzvané mimořádné valorizace důchodů, která byla po neblahých zkušenostech z minulých let zrušena. V důsledku vysoké inflace totiž velmi rychle vyletěly také důchody, a to natrvalo. To způsobilo celému systému obrovské problémy, a tak se tento problém musel hasit dosti zvláštním způsobem, kdy se loni důchodcům zkrouhlo i to, na co měli nárok. Respektive jim byly penze navýšeny o tisíc korun méně, než jak by to mělo být. Aby už k něčemu takovému nedocházelo, byla tato automatická mimořádná valorizace pro jistotu zrušena. Jenže nebylo možné nechat věci jen tak. Je totiž docela dobře možné, že se v dohledné době do České republiky vysoká inflace vrátí. A důchodci by na ní potom významně doplatili. Někteří by neměli ani na základní potřeby. Proto jsou tu ony speciální příspěvky. Na ně máte nárok tehdy, když inflace po určité období překoná hranici 5 %. Jen pro srovnání: v loňském roce se blížila 20 %, tudíž nejde o žádné nedosažitelné číslo. Co stojí více peněz? Pokud k takové situaci dojde, navýší se váš důchod o částku, která bude tvořena fixní a zásluhovou částí. Rozdíl oproti mimořádné valorizaci bude ten, že se bude vyplácet pouze do konce daného roku a důchod tak o ní nebude automaticky navýšen. Na začátku dalšího roku potom stát sám rozhodne o tom, jakým způsobem se důchody navýší. Čtěte také: Důchodci v Česku na své peníze nárok nemají. Přijdou o tisíce korun, už je nikdy neuvidí Jak upozorňují odborníci, pravděpodobně nevyjde předpoklad toho, že tento systém bude levnější než mimořádné valorizace. Podle některých propočtů by mohl být dokonce dražší, jelikož příspěvky mohou dosáhnout poměrně značné výše. Na druhé straně to ale bude systém pružnější, který státní rozpočet zatíží jen po určitou dobu a nikoliv natrvalo. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Největší banka v České republice to podle všeho přehnala se svými marketingovými výmysly. Podruhé v krátké době totiž mění způsob úročení na svém spořicím účtů, a to poté, co se jí příliš nepodařilo odkomunikovat ani první změnu. Zase všechno jinak Pakliže by ale někdo očekával, že v druhém případě už to bude přehlednější a jasnější a že se banka vrátí ke srozumitelnému produktu, který je pro její klienty velmi důležitý a využívaný, byl by na omylu. “Mé 86leté mamince, která je klientkou České spořitelny přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v aplikaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel,” ptá se řečnicky ředitel pražské ZOO Miroslav Bobek, který potom banku počastoval skutečně nevybíravými slovy. Toho potom rozzuřila do běla ještě robotická odpověď ze strany České spořitelny, která zněla následujícím způsobem: “Rádi prověříme relevantnost komunikace. Neváhejte nás kontaktovat pomocí soukromé zprávy, doplněné o kontaktní údaje Vaší maminky pro správnou identifikaci.“ Manažer potom dále poukázal na skutečnost, jakým způsobem banka se svými klienty komunikuje a že je stále častěji odkazuje na internetové bankovnictví George. Například papírové výpisy či služby na pobočce jsou přitom stále dražší. Jak se to chovají? “V ČR žije přes 400 tisíc lidí nad 80 let. A tihle se chovají, jako by nebyli,” upozornil na důležitou věc. Přitom spousta seniorů má svůj bankovní účet právě v České spořitelně. Tato tradiční banka se přitom pro seniory začíná stávat nepoužitelnou. Mé 86-leté mamince, která je klientkou @Ceskasporitelna, přišel dopis oznamující změny úročení. Jaké bude, se v něm však nepíše. Sděluje jí pouze to, že vše se dozví v apliaci George nebo pod otištěným QR kódem. Co by si s tím asi tak počala, kdybych za ní nepřijel?Filipe…— Miroslav Bobek (@MiroslavBobek) April 4, 2024 Čtěte také: Česká spořitelna vám strhne nehorázný poplatek. Její bývalý bankéř už se neudržel a vše prozradil Namísto standardního spořicího účtu teď totiž vymyslela složitý konstrukt, který má hned několik složek a který vám bude vaše prostředky úročit například podle toho, jak moc investujete nebo jaké je vaše finanční zdraví. Základní úroková sazba je potom nula a reálně se řeší přes sazbu v rámci marketingové akce. Foto: Shutterstock 37SdíleníSdíletTweet [...]

6 názorů k článku “Okamžiky po Hitlerově smrti. Pálení jeho mrtvoly způsobilo traumata

 1. Když vidím, co se děje v Německu i Bruselu, kde vládnou potomci nacistů a hlavně na Ukrajině, kde nacismus dnes přímo kvete, tak čekám, že Hitler bude brzy rehabilitován. Už teď se objevují články, že Hitler válku nezačal a vlastně nebyl tak špatný, protože bojoval proti ruskému bolševismu. V některých zemích EU včetně té naši jsou odstraňovány už i sochy sovětských osvoboditelů od nacismu a je pěstována nenávist ke všemu ruskému. Na Ukrajině i u nás je zato oslavován válečný zločinec Bandera. Ještě chybí aby Hitler byl posmrtně navržen na udělení Nobelovy ceny míru.

  1. Zřejmě jste zatvrzelý bolševik a dějiny si přihráváte tak,jak je potřebujete prezentovat vy. Normální člověk u rčitě nezpochybňuje zásluhy Rusů potažmo SSSR na vítěztví 2.sv.války. Ale to je dá se říct vše ,co je pravda. Vůbec se nedivím ,že se odstraňují sochy,obvzláště se sovětskými symboly.Rus opět ukazuje svoji imperiální chuť nedávno začlou na Ukrajině. není se čemu divit.Hitler je stejná kategorie jak Stalin,Goering,Himmler,Ježov, Berja a jim podobní,alespoň u mne.
   takže co jsou to nacisti?Podele vás Ukrajinci. já bych řekl že i mužici z Ruska s jejimi imperiálními choutkami.Rus je Rus a bude se vždy chtít roztahovat. Jejich denacifikace v tomto komfliktu nedává smysl. Rozhodně ne tak ,že vybombarduji civilisty a infrastrukturu. A Rusko už zaselo hodně nenávisti na tomto světě. POPŘEMÝŠLEJTE!

   1. Hmmm, Rus je Rus a bude se vždy chtít roztahovat. Přemýšlení evidentně není vaší silnou stránkou, že se spokojíte s tím, co vám nabulíkuje mainstreamová propaganda. Režimní propaganda vždycky lidem lhala, až se jí z huby prášilo. To platilo o nacistické, komunistické a platí i o současné, prý demokratické. A vždycky se našlo dost naivních lidí, co režimní propagandě skákalo na lep. Nejvíc to bylo vidět v nacistickém Německu, kde skoro celý německý národ ji podlehl. Režimní propagandisté mají lidi přečtené do detailů a vědí jak je nasměrovat, kam oni potřebují. Jinak, nějak jsem si nevšiml, že by se za posledních třicet let Rus roztahoval. Spíš NATO se krůček po krůčku roztahuje k ruským hranicím. Proč asi, z lásky k Rusku? Jednou už muselo Rusko bouchnout do stolu. Anebo podle vás si mělo Rusko nechat líbit stav, kdy bude z ukrajinského území jeho hlavní město Moskva na dostřel raket NATO? Tak blbý být snad nemůžete. NATO není zádný spolek skautíků, ale má za sebou nekonečnou šňůru útočných válek po celém světě. A že na Ukrajině bují nacismus je fakt a je o tom net plný důkazů, včetně fotek a videí hajlujících příslušníků AZOVa se symboly nacismu. Jsou o tom na YouTube i videa od BBC nebo francouzských novinářů. Jen se stačí podívat. Válka na Ukrajině není ani tak válkou mezi Ruskem a Ukrajinou, ale reálně USA+NATO proti Rusku do posledního Ukrajince. Ukrajina je jen bojiště, kde chudáci obyčejní a slušní Ukrajinci hrají užitečné idio… a kanonenfutter.

   2. Vy jste opravdový výplod této doby. Jste příšerný člověk pane. Více není třeba rozebírat. Zbytečné. Divím se, že Vám pán ještě ochotně odpovídá. Já bych se z vysoka…., házení perel.
    Imperiální Rusko. 😆😂🤣Do nějaké estrády dobrý. Pane, sovětský svaz je zaniklé seskupení. Rusko je již jiný státní útvar a kde se od svého vzniku rozšířili? Odpovíte mi? Já nehájím agresi na UK. Jen se ptám, kde? Kde mají své vojenské základny přibližující se na linii dotyku s EU a USA? Kde? A kolik? Chcete znát počet základen NATO s přiblížením se k Rusku a jejich stále navyšování a rozpínání se? Už vám denodení propagandou vymyli mozek? Znáte Aschův experiment? Jste vhodný adept popřít v tomto experimentu vlastní smysly(pokud nějaké máte) k tomu, aby jste se připojil k většině jen proto, že to prostě všichni říkají. A aby nedošlo k omylu. Sovětský svaz jsem nenáviděl a pod jeho vlivem se mi zle žilo. Ne ekonomicky, ale vnitřně. Proto jsem byl bolševiky zavřen do vězení za pokus utéci ze země do Rakouska v roce 85. Chytli mě. Rusko v lásce nemám už dlouho před tím, než za to jen co udělali Ukrajině. Ta neláska nevznikla z toho. Jen byla umocněna. Protože vím, že vedení RF je taktéž globalistická svoloč. Mají jen trochu jiné procesy řízení, ale výsledek je stejný. Táhnou za jeden provaz na cestě k novému světovému řádu. Tedy ničemu příjemnému a chtěnému lidmi co ještě nezblbnuli. Jsou to zmetci. Ale imperialisté?? Jste fakt na pohlazení a bonbón. Promiňte mi to, ale nemohu jinak. Už z lidí, jako vy opravdově nemůžu.

   3. A ještě něco vám řeknu. Jste absolutně prázdná nádoba ve svém nitru. V hlavě máte propagandu a v srdci jenom krev a to dost možná i zkaženou nedávnými událostmi. Chytrému napověz…
    Víte, dnes je svět v absolutní temnotě. Nejsem, už mladík. Hodně jsem již odžil a až tam, kde má paměť sahá si za nic nerozvzpomenu, že by byl svět hnusnějším místem k žití, než dnes. Nedělají to oblaka, hory, jezera. Ani městské aglomerace, ale lidé. Neumí se nad sebou zamyslet a netouží po nápravě, ale zmaru, válce a jatkách a hádají se, jako haranti a perou, jako psi. Každého názor je svatým a jiného nejlépe ubít a poplivat a pošpinit a udusat. Svět je v děsivé temnotě nenávisti, lží a intrik a to nejsem pesimistický založený člověk. Nezažil jsem horší a zvrácenější dobu. Člověk si říká a klade otázku k čemu tu vlastně je? Pokud vy vidíte v tomto světském prostředí ještě nějakou perspektivu, tak klobouk dolů. Ale já vím, proč tu my co to žijeme jsme. Je to síto. Živé a nekompromisní a třese čím dál silněji a třídí a prosévá. Charaktery. Poslední roky jsou nádhernou ukázkou toho, kdo a za co stojí a co je zač. Jsme prosívání k událostem budoucím. A jestli někdo posměšně říká, že nenastane. Že lidstvo čeká už tisíce let a nic, pak vám v klidu řeknu, že nikdo nečekal, nečeká a nebude čekat déle, než je jeho délka života! Ale ten den příjde. Jen tohle je jedinná naděje na tomto světě už bez ohledu na to jestli vy osobně ji máte, či ne a co si o tom myslíte. Pěkný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *