Okamžitě musíte vyhodit tuto potravinu z Kauflandu. Lidé ji milují, ale našly se v ní hrozné věci

Pokud nakupujete potraviny v českých obchodech, bohužel si nemůžete být vůbec jisti jejich bezpečností. Státní zemědělská a potravinářská inspekce sice dělá co může, ale zkontrolovat veškeré potraviny na českém trhu, to je nad možností její i kohokoliv jiného. Pravdou totiž je, že situace se rychle mění, a co je jednou v pořádku, může být s další šarží hodně na štíru.

Co to tam našli?

Stále ještě čekáme na to, až se zvedne opravdu velká vlna nevole zákazníků, kteří konečně řeknou dost a budou po obchodních řetězcích požadovat nejen kvalitní, ale především bezpečné potraviny. Česká republika bohužel stále platí za popelnici Evropy, která s trochou nadsázky snese úplně všechno.

Nelze se potom divit tomu, že se tu do prodeje dostávají skutečně podivné potraviny. Naposledy to postihlo obchodní řetězec Kaufland, který musel narychlo stahovat praženou kukuřici Mexicorn, kterou vyrábí společnost Mogyi. Problém se týká hned dvou gramáží, a to 70 gramů a 55 gramů, přičemž datum minimální trvanlivosti na tomto produktu je na stanoveno na 16. 11. 2023.

Pokud vás zajímá, co bylo s tímto zbožím špatně, potom vězte, že se v něm našly takzvané aflatoxiny, a to v nadlimitním množství. Podle všeho si toho všiml sám výrobce nebo obchodník, protože stažení neprobíhá na základě rozhodnutí SZPI, nýbrž samotného Kauflandu. To však s sebou nese i tu skutečnost, že se nedozvídáme dostatek informací, které by byly potřebné a které by státní inspekce uvedla.

Foto: Shutterstock

Slušný průšvih

Obecně však lze říct, že aflatoxiny vznikají působením různých plísní v potravinách, přičemž nejčastěji se objevují v různých semenech, ořeších nebo právě v kukuřici, jako je tomu v tomto případě. Bohužel platí, že konzumace těchto látek je karcinogenní a může vyvolat různá onemocnění.

Lidé si tento produkt kupují často ve velkém množství, obzvlášť pokud je zrovna v akci, a následně ho doma skladují. Raději tak prohlédněte své zásoby, zda ho nemáte ve špajzu. pokud ano, nejlépe ho vyhoďte nebo odneste do kteréhokoliv Kauflandu, kde vám vrátí peníze.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments