Okamžitě vyhoďte oblíbenou uzeninu z Billy. Prodávala se ve velkém, ale je doslova prolezlá

Kvalita potravin není v České republice vůbec valná, a jak to tak vypadá, dobré to není ani se základní bezpečností. V poslední době totiž přibývá případů, kdy vás zakoupená potravina může poslat doslova do kolen nebo dokonce na nemocniční lůžko.

Takhle by to nešlo

Státní zemědělská a potravinářská inspekce sice provádí jednu kontrolu za druhou, avšak obchodní řetězce si stejně nedávají pozor. Pravdou také je, že k tomu zřejmě napomáhají také současné letní teploty, kdy stačí malá chyba a potravina se začne rychle kazit.

Nejnovější problém zachytili inspektoři SZPI v prodejně řetězce Billa, která se nachází v Obchodním centru Galerie Přerov. Nejednalo se o nic menšího než oblíbený salám Vysočina.

A co přesně na něm bylo špatně? Inu, došlo zřejmě k tomu nejhoršímu, co se mohlo stát. Vysočinu zasáhla plíseň, a to ne zrovna v malém množství. Ba právě naopak, už senzorické hodnocení ukázalo, že na povrchu potraviny se nacházejí celé kolonie plísní.

Je to vidět na první pohled. Jak se to mohlo dostat do prodeje? / Foto: SZPI

Hlavně to nejezte

Jak upozorňuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce, pakliže potravina jeví známky kažení, není možné ji považovat za bezpečnou a v žádném případě by se neměla konzumovat. Zjistilo se také, že dotčená potravina měla poškozený obal, což mohlo k procesu kažení přispět.

Pokud máte daný salám doma, radíme vám ho přinejmenším pořádně prohlédnout. Nelze totiž vyloučit, že jde o širší problém, například špatného balení z výroby, případně problematického skladování. Pokud chcete mít úplnou jistotu, salám raději hoďte rovnou do koše.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments