Okamžitě vyhoďte tento oblíbený nápoj z Kauflandu. Jinak vám doma nadělá pěknou paseku, to tu ještě nebylo

Český zákazník se musí dlouhodobě potýkat s mimořádně nekvalitními potravinami, které mu obchodní řetězce servírují jako na běžícím pásu. Koupit si dnes v obchodech něco opravdu dobrého a navíc ještě za rozumnou cenu, to už je prakticky nemožné. Zajímavá je přitom plejáda problémů, které potraviny sužují.

To je pěkná novinka

Na většinu z nich musí přijít kontrola ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce, což se často stane až zpětně, kdy už je daný produkt nějakou dobu v prodeji a kdy se v řadě případů dokonce zcela vyprodá a zkonzumuje, jako je tomu v poslední době s ukrajinským kuřecím masem. Najdou se ale i případy, kdy je situace tak špatná, že produkt raději z oběhu stáhne samotný obchodní řetězec.

Přesně to teď udělal Kaufland, který musel varovat před šumivým vínem Voscarini Hugo Frizzante bílé o objemu 0,75 litru. Dodavatelem výrobku je německá společnost Hauser Weinimport GmbH, která se rovnou omlouvá za způsobené potíže.

Zajímavý je přitom důvod, proč je potřeba toto víno co nejrychleji vyhodit. Může vám totiž doma vybouchnout, a to hodně nepříjemně. “Nelze vyloučit, že jednotlivé lahve jsou kontaminovány kvasinkami. Přítomnost těchto kvasinek může vést k následnému kvašení a prasknutí postižených lahví,” uvádí Kaufland ve svém prohlášení.

Foto: Shutterstock

Stačí vám účtenka

Vzhledem k možnému riziku poranění by zákazníci měli vzít stažení produktu z trhu na vědomí a dotčený výrobek neotevírat a ihned jej pečlivě zabalený v uzavřeném sáčku zlikvidovat,” píše dále řetězec své doporučení.

Z toho vyplývá jediné. Pokud máte tuto láhev doma, výše uvedeným způsobem se jí okamžitě zbavte. Pakliže vlastníte účtenku, vůbec ji nemusíte nosit do obchodu. Až tak moc se Kaufland obává nějakého toho problému. Pouze v případě, kdy účtenku nemáte, je třeba přinést láhev, abyste mohli dostat peníze nazpátek.

Pravdou je, že něco tak vypečeného jsme tu za dobu, kdy informujeme o problematických potravinách, ještě neměli. Zkrátka, obchodní řetězce a výrobci potravin umí pořád ještě (nemile) překvapit.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments