Okamžitě vyhoďte tyhle věci z Pepca. Odhalena hrozná věc. Jak se to mohlo stát?

Obchody Pepco se v České republice velmi rychle rozšířily a získaly si nemalou oblibu mezi zákazníky. Důvodem je zajímavá nabídka sortimentu, který se navíc neustále obměňuje, a potom samozřejmě také nízké ceny. Jistě, někteří tento obchodní řetězec kritizují z pozic udržitelnosti, ale taková už je dnes společnost. Většina je stále materialistická a raději kupuje hodně levných věcí než méně kvalitních.

Levné produkty

Někdy se to však nemusí vyplatit. Hodně levného zboží také poskytuje prostor k chybám a problémům. Jedna taková se teď Pepcu bohužel přihodila a není to vůbec pěkné. Jde totiž o tu nejchoulostivější kategorii v sortimentu, kde lze napáchat hodně škody, a sice hračky. Ukázalo se totiž, že některé kousky neodpovídají normám, jsou závadné a mohou být pro děti nebezpečné.

Pepco o dané skutečnosti informovalo na webových stránkách, ovšem produkty se nějakou dobu prodávaly, a je proto nutné na riziko opakovaně upozorňovat. Mnoho domácností je má totiž doma a stále se používají, což v žádném případě není vhodné. Nejsou tu totiž splněny základní nároky na bezpečnost.

Foto: Shutterstock

Velké riziko

V testech se prokázalo, že hračky nesplňují požadavky na bezpečnost, které jsou uvedeny ve směrnici o výrobcích 2009/48/ES. Ta se přitom zabývá právě hračkami. Ačkoliv není úplně jasné, co se stalo, hlášení RAPEX dává tušit, že se úplně nepovedly švy na těchto plyšových hračkách. Ty se mohou snadno roztrhnout, v důsledku čehož se dítě dostane ke vnitřku hračky, který je však potenciálně nebezpečný a spotřebitel by se s ním neměl setkat. Vláknitou výplň totiž může vložit do úst a je zaděláno na malér.

A o jaké jde konkrétně hračky? Je to hudební králík a slon (SKU 33153301), stejně jako plyšový jednorožec (SKU 33113901). Tyto hračky raději vyhoďte, případně je vraťte v jakémkoliv obchodě Pepco, kde by vám měli vrátit peníze, i když už nemáte účtenku.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments