Škoda má obrovský problém. Její auta jsou nebezpečná, musí se do servisu

Někdy je to tak, že váš nejvěrnější společník na cestách může skrývat nečekané hrozby. Takový je případ automobilů značky Škoda, konkrétně modelů Octavia a Fabia, kde vadné airbagy mohou ohrožovat životy svých řidičů.

Kde je chyba?

Airbagy, tyto život zachraňující nástroje v automobilu, se stávají nečekanými riziky. Je to především kvůli špatné práci dodavatele – společnosti Takata. Ta dodala komponenty do airbagů, které se v určitých podmínkách mohou stát fatálně nebezpečnými.

Může se stát, že při nehodě a následné aktivaci airbagu dojde k vzniku příliš velkého tlaku v plynovém generátoru, což může zapříčinit výstřel kovových fragmentů do prostoru pro cestující. A to je skutečně nebezpečí, kterému bychom se raději vyhnuli.

Jak se bránit?

Automobilka Škoda si je této hrozby vědoma a na svém webu nabízí řešení. Pokud máte obavy, že jezdíte s potenciálně nebezpečným vozem, stačí kontaktovat autorizovaného servisního partnera Škoda. Tento postup je doporučen pro všechny majitele aut Škoda vyrobených v letech 2012 až 2018.

Výměna vadných komponentů trvá zhruba hodinu a je zcela zdarma. Co víc, můžete ověřit, zda se tento problém týká právě vašeho vozu, prostřednictvím VIN čísla, které najdete na skle, karoserii nebo ve vašem technickém průkazu.

Modely, které by měly být na pozoru

Vadné airbagy se nevztahují jen na modely Octavia a Fabia, ale postihují také další modely značky Škoda. Patří sem Citigo, Roomster, Rapid, Superb, Yeti, Karoq a Kodiaq.

Nenechte se zaskočit a zkontrolujte, zda je vaše auto v bezpečí. Život je cesta, ale je důležité, aby byla bezpečná.

Foto: Shutterstock

Odpovědnost je na obou stranách

Klíčové je, že bezpečnost na silnicích je sdílenou odpovědností. Automobilky jako Škoda musí zajistit, že jejich produkty jsou bezpečné a spolehlivé. Na druhé straně, řidiči musí být proaktivní v udržování svých vozů v bezpečném stavu, a to včetně reagování na bezpečnostní výzvy a svolávací akce.

Význam těchto bezpečnostních opatření se nemůže přeceňovat. Řízení automobilu představuje značný podíl rizika, ale toto riziko lze minimalizovat. Dodržováním pravidel silničního provozu, udržováním vašeho vozu v bezpečném stavu a reagováním na bezpečnostní výzvy lze značně přispět k bezpečnějšímu cestování na silnicích.

Bezpečnost je nejdůležitější

Na konci dne je nejdůležitější, abychom se všichni dostali domů bezpečně. Nezáleží na tom, zda jste na cestě po městě, na dálnici nebo jen krátce odjíždíte na víkend, bezpečnost by měla být vždy na prvním místě.

Pokud vlastníte vůz značky Škoda vyrobený mezi lety 2012 až 2018, neváhejte a zkontrolujte, zda je váš vůz postižen touto výzvou. Nikdy nezapomínejte, že i malé kroky, jako je kontrola VIN čísla na webových stránkách automobilky, mohou mít obrovský dopad na vaši bezpečnost. Koneckonců, bezpečnost je naší společnou odpovědností.

Foto: Shutterstock, zdroj: Skoda-auto, Svolavacky, Recallactions.skoda-auto

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments