Omezení pohybu osob je na spadnutí. Bude o něm jednat vláda

Česká republika se tomu dlouho vyhýbala navzdory tomu, že epidemiologická situace byla neutěšená. Vždy ale nakonec zabrala mírnější opatření a nebylo proto nutné omezovat svobodu pohybu osob, tedy až na její časové omezení. Teď už se ale vážně schyluje k tomu, že lidé se budou moci pohybovat jen do určité vzdálenosti od bydliště, aby se zamezilo jejich přehnané mobilitě.

Podle ministra zdravotnictví připadá jako první opatření tohoto druhu v úvahu omezení pohybu mezi kraji. Lidé by se tak mohli pohybovat pouze ve svém kraji a jejich hranice by bylo možné překračovat jen v odůvodněných případech. Ministr Blatný to uvedl v České televizi s tím, že o tom bude v pondělí jednat vláda.

Včera ministr zdravotnictví Jan Blatný na tiskové konferenci prohlásil, že současná opatření přestala fungovat, tedy, že už nejsou schopna zajistit pokles počtu nově nakažených a tím i nápor na nemocnice. Podle ministra je za tím kombinace dvou faktorů. Tím prvním je pravděpodobné šíření nakažlivější britské mutace viru, tím druhým je potom skutečnost, že lidé opatření nedodržují poctivě a snaží se je obcházet.

Čtěte také: Komentář: Opatření už nezabírají, epidemie opět nabírá na síle, ve hře je drastický krok

Řada nemocnic je na hranici kapacity urgentní péče. Jsou kraje, kde zbývá pár míst na ARO. Pokud opravdu nezačneme dodržovat opatření, tak se může stát, že nemocnice nebudou moci přijímat lidi s infarktem nebo mrtvicí,” uvedl ministr Blatný na tiskové konferenci. “Co dál? Odpovědi jsou opět dvě. Je nezbytně nutné výrazně dodržovat ještě více než teď opatření a přistoupit k dalším opatřením. Jedním z nich je další omezení mobility lidí, například mezi kraji.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments