“Opatření mají přinutit lidi k vakcinaci, ne snížit smrtnost,” bavili se izraelští ministři, když si mysleli, že je nikdo neposlouchá

Několik ministrů izraelské vlády bylo přistiženo u rozhovoru, který nebyl určen uším veřejnosti. Bavili se v něm totiž otevřeně o protiepidemických opatřeních a mezi sebou přiznali, že jsou mířena především na to, aby podpořila očkovací kampaň, nikoliv na to, aby snížila smrtnost. Ministři také lamentovali nad tím, že jim neočkovaní lidé plní nemocnice, jak píše server The Times of Israel.

Myslím si, že bychom mohli zrušit zelené pasy pro venkovní restaurace,” říká ministryně vnitra Ayelet Šakedová ministrovi zdravotnictví Nitzanu Horowitzovi v nahrávce, kterou získala stanice Channel 12. Zelené pasy jsou obdobou evropských covid pasů a opravňují vakcinované či vyléčené, aby mohli navštívit většinu vnitřních i venkovních prostor, kde se shromažďují lidé.

Taky v bazénech, nejenom v restauracích. Epidemiologicky by to bylo správně,” odpověděl ministr zdravotnictví Horowitz, podle kterého je covid pas ve venkovních prostorách zbytečný.

Pak to ale přišlo. “Jenže, řeknu ti, náš problém jsou lidi, kteří se nenechají očkovat. Potřebujeme, aby…jinak se z toho se nedostaneme,” říká Horowitz s tím, že tato opatření zůstávají v platnosti, aby motivovala občany k očkování.

Izraelský ministr zdravotnictví si také postěžoval, že hlavně v arabských částech není zelený pas příliš vyžadován. “A já to vidím v nemocnicích. Přeplňuje nám to nemocnice,” řekl Horowitz.

Řekněme, že člověk kolem 60 až 65 let v kritickém stavu dorazí do nemocnice. Bez jakýchkoliv pochyb je neočkovaný. U této věkové skupiny jsou to dvě třetiny neočkovaných a třetina očkovaných, přibližně. Covid je teď věcí očkovaných,” vysvětlil Horowitz své kolegyni. Ještě spolu s dalším ministrem, Elazarem Sternem, si potom trojice stěžovala na to, jak je štve, že neočkovaní plní jednotky intenzivní péče.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Obchodní řetězce v České republice jsou už nějakou dobu pod velkým tlakem. Zákazníkům vadí, jakým způsobem se k nim zachovaly v průběhu inflační krize, které zcela zjevně zneužily ke zvýšení svých marží. Stále větší otázkou je přitom kvalita potravin, které se právě v těchto řetězcích prodávají. Ukazuje se, že nejde o moc dobré zboží a zejména ve srovnání s produkty prodávanými v Německu hodně kulhá. Nepříjemný nákup Některé obchodní řetězce navíc přicházejí s novinkami, které zákazníci nekvitují zrovna s povděkem. Doslova o pozdvižení se postaral jinak celkem oblíbený Lidl, který v poslední době hodně experimentuje. “Asi před týdnem jsem šel u nás do Lidlu na velký nákup. Naplnil jsem nákupní vozík doslova po okraj a šinul si to ke kasám. Tam mě ale trklo, že žádná není otevřená. Odchytil jsem tedy nějakou obsluhu u regálů a žádal, aby se zprovoznila alespoň jedna kasa,” líčí svůj zážitek pan Josef Král. “Na to mi ale dotyčná odpověděla, že teď se kasy rozjíždět nebudou a ať si nákup namarkuju sám u samoobslužné pokladny.“ Jenže to je opravdu zvláštní. Samoobslužné pokladny jsou primárně určeny k odbavení zákazníků, kteří mají pár kousků nákupu a rozhodně nejsou určeny k tomu, aby na nich někdo vyskládával velký nákup. V tomto případě se to ale stalo. “Celé mi to trvalo asi čtvrt hodiny a bylo to opravdu otravné,” říká pan Josef. Bude to nový standard? Lidl na základě obdobných zpráv ze všech koutů země skutečně připustil, že testuje nový systém. A sice, že bude obsluhované kasy v méně frekventovaných časech vypínat. Poukazuje však na to, že v případě větších nákupů by měla být kasa aktivována, byť se tak reálně třeba nestalo. Čtěte také: Lidl začal s prodejem solárních panelů na balkon. Elektřinu tak může mít zadarmo úplně každý Obchodní řetězec také odmítá, že by trpěl personální nouzí, o čemž mnozí ve spojitosti s omezováním provozu na pokladnách spekulují. Lidl přitom svým zaměstnancům platí nejlépe ze všech řetězců. Přesto však má značnou fluktuaci, jelikož práce je skutečně náročná. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Situace je skutečně vážná. Snahy nejrůznějších organizovaných skupin dostat se do vašeho bankovního účtu totiž sílí. Neváhají investovat značné množství prostředků a úsilí k tomu, aby váš účet skutečně vybílili. A jak se ukazuje, úspěšní jsou nejen u důchodců, ale i zkušenějších uživatelů, kteří ale sofistikovanost celého podvodu jednoduše nemají šanci prohlédnout. Hrozí vám ztráta peněz Dosud se mělo za to, že rizikovým faktorem je především internetové bankovnictví, jelikož tam je možné poměrně jednoduše sestavit stejně vypadající přihlašovací stránku jako má kterákoliv banka v České republice. Zároveň se dá dobře vylákat i SMS kód pro potvrzení transakce. Naopak mobilní bankovnictví bylo dosud považováno za bezpečné, jelikož tam dochází k autentizaci obvykle v rámci aplikace. Jenže už i tam podvodníci cílí. Jak varovala Česká spořitelna, v obchodech s aplikacemi se objevily podvodné programy, které se vydávají za oficiální aplikaci George. Pakliže si je ale stáhnete, můžete velmi snadno odevzdat přístup k vašemu účtu podvodníkům. Aplikace totiž může získat velmi rozsáhlá oprávnění nad vaším telefonem, v důsledku čehož bude schopna dostat se úplně všude. Obrana je velmi složitá Bohužel je pravdou, že podobným praktikám se jen velmi obtížně brání. Pro mnoho lidí je obtížné rozpoznat autenticitu mobilní aplikace a domnívají se, že vše, co si mohou stáhnout, je nějakým způsobem prověřeno. Tak tomu ale být nemusí. Čtěte také: Banky jdou náhle tvrdě po Češích. Přijdete tak o spoustu peněz, už zase vás škubou Obrana je v zásadě dvojí. Je třeba opravdu pečlivě zkoumat, co si do telefonuje stahujete, obzvlášť pokud jde o mobilní bankovnictví. Tam si ověřte i společnost, která aplikaci do obchodu nahrála. Následně velmi obezřetně zvažujte, jaká oprávnění aplikaci udělíte, pokud vás o to požádá. Raději buďte zprvu opatrnější, a teprve až se přesvědčíte o tom, že se přes ní skutečně můžete přihlásit ke svému účtu, tak oprávnění rozšiřte. Foto: Shutterstock 0SdíleníSdíletTweet [...]
Jak známo, státní kasa je děravá jak řešeto a je neustále nutné ji plnit dalšími a dalšími příjmy. Pochopitelně lze vymýšlet nové povinnosti pro daňové poplatníky, avšak to je mimořádně nepopulární. Mnohem lepším řešením je posvítit si na určité šedé zóny, které dosud existovaly a byly víceméně tolerovány, avšak které by mohly přinést velmi zajímavé příjmy, kdyby se do toho úřady opřely. Mějte to v pořádku A přesně to se teď děje. Už rok platí nový zákon, o kterém mnoho lidí neví, ale který by na ně mohl opravdu nemile dopadnout. Jde o to, že nejrůznější internetová tržiště a bazary musí hlásit aktivitu svých uživatelů finančním úřadům. Zejména pokud jde o příjmy z prodeje určitého zboží. Bylo poměrně obvyklé, že se tyto příjmy příliš nedanily, k čemuž pochopitelně nikdo nevyzýval ani to nikdo neschvaloval, ale prakticky se to nevymáhalo, jelikož úřady neměly jak zjistit, kdo a za kolik co prodává. Jenže teď, díky rozhodnutí Evropské unie, musí tržiště data odevzdávat přímo na příslušné finančáky. Ty tak mají o poznání jednodušší práci, jelikož si data jednoduše srovnají s tím, co jim kdo tvrdí v daňovém přiznání. Jak už bylo uvedeno, platí to již rok, avšak žádné větší akce v tomto směru neprobíhaly, což se dalo vykládat jako určitá doba hájení. Teď by se ale lidé měli připravit na to, že se to bude řešit a do daňového přiznání, které se má odevzdat do konce března 2024, by rozhodně měli uvést vše podle pravdy a pochopitelně to také zdanit, byť to může být nepříjemné. Vycházejte z toho, že finanční úřad o vašich aktivitách dobře ví a čeká, co mu pošlete. Co vás čeká Pochopitelně to příliš nemusíte řešit ve chvíli, kdy jste za rok dvakrát prodali staré oblečení po dětech nebo něco obdobného. Podobně nahodilá činnost je v pořádku. Na těchto tržištích se však pohybují i lidé, kteří zde regulérně podnikají a mají pocit, že na ně nikdo nemůže. Opak je teď pravdou. Čtěte také: Klienty VZP čeká velká změna. Pozor, ať nepřijdete o všechny peníze. Mají na vás políčeno Pakliže byste své příjmy správně nedeklarovali, počítejte s tím, že kromě toho, že vám daňový úřad vyměří doplatek, napaří vám také pokutu, abyste si takové jednání napříště dobře rozmysleli. Ta přitom může být poměrně citelná a navíc upozorníte i na to, aby se pro jistotu podíval na vaše příjmy do minulosti, kde rovněž může najít nemilá překvapení. Foto: Shutterstock 15SdíleníSdíletTweet [...]

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

15 Replies to ““Opatření mají přinutit lidi k vakcinaci, ne snížit smrtnost,” bavili se izraelští ministři, když si mysleli, že je nikdo neposlouchá

  1. Nechte té propagandy o kladech očkování, většina víme že tady o zdraví nejde a Izrael je toho jasným důkazem.

  2. Dojemná starost politiků o vakcinaci. To, že po vakcinaci mají na jipkách třetinu očkovaných lidí, je jim u prdele.

    1. Takže, hypoteticky je na JIP 90lidí. Z toho je 60 neočkovaných a 30 očkovaných. Celkem je očkovaných v izraelské populaci 7 miliónů. Neočkovaných jsou 2 milióny. Takže prostá matematika říká-očkování pomáhá

      1. Proč hypoteticky? Kdybyste nebyl hloupý a líný, zjistíte, že v Izraeli je na covidových jednotkách 52% očkovaných. Naočkovaných je 5,5 milionu lidí dvěmi vakcínami a 2,8 milionu má tři dávky. Účinnost vakcíny uvádí 37% po 6 měsících od očkování. Takže Vaše hypotézy si strčte, víte kam.

          1. Nevím, jestli pár let po padesátce jsem mladý manažer, ale, na rozdíl od Vás, si nejdřív zjistím informace dřív než se k něčemu vyjádřím. A na to nemusím být mladý manažer, stačí nebýt starý hlupák.

          2. 50+? Že Vy jste si na ZDŠ maloval po pijáku místo abyste poslouchal v počtech soudružku učitelku. Ale nejste hglupák, Vy se pouze mýlíte. A to je vše.

          3. Je vidět, že údaje izraelských statistiků nejste schopný vstřebat, zřejmě se nehodí do Vašeho, silně omezeného, pohledu na svět. Raději ani nečtěte dnešní komentář o šíření covidu mezi očkovanými, to byste nerozdýchal.

  3. Vždy když má někdo jako prodavač deště, dek, hrnců nebo nedej bože politik potřebu někomu ,,pomáhat a chránit”, je třeba mít se na pozoru a být připraven střílet.

  4. A co tím chtěl autor říci? Ono to pro naše mladé, vzdělané lidi, co už pomalu nerozumí psaném textu vyznívá tak, že očkování smrtnostr nesnižuje. Zřejmě platí stará židovská anekdota, že i prodělek je kšeft. Komu to slouží nevím

  5. Tahle známe liek pre očkovane stím neje problem ale lide tomu neveria tak si davaju vakcinu ako ked na jatkach bežicím pase ak veria vláda či štatu stím se udelat nic neda

  6. To přece není žádná novina, že tady není brán zřetel na zdraví lidí, to v žádném případě. Tady jde vyloženě o kšeft, o peníze z ládování svinstva do lidí a dokud se bude této proradné bandě dařit očkovat a prodávat, tak toho nenechá…Očkováním lidí se přece umírání nesnižuje, po právní stránce by se vůbec látka, která nemá řádné atestace a předepsané atributy, neměla používat na lidech….Je to jen otázka zisku…..

  7. jsem z toho nějaký zmatený že by žid kvůli penězům lhal a podváděl to mi nejde do hlavy to bude nějakej fejk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *