“Opatření mají přinutit lidi k vakcinaci, ne snížit smrtnost,” bavili se izraelští ministři, když si mysleli, že je nikdo neposlouchá

Několik ministrů izraelské vlády bylo přistiženo u rozhovoru, který nebyl určen uším veřejnosti. Bavili se v něm totiž otevřeně o protiepidemických opatřeních a mezi sebou přiznali, že jsou mířena především na to, aby podpořila očkovací kampaň, nikoliv na to, aby snížila smrtnost. Ministři také lamentovali nad tím, že jim neočkovaní lidé plní nemocnice, jak píše server The Times of Israel.

Myslím si, že bychom mohli zrušit zelené pasy pro venkovní restaurace,” říká ministryně vnitra Ayelet Šakedová ministrovi zdravotnictví Nitzanu Horowitzovi v nahrávce, kterou získala stanice Channel 12. Zelené pasy jsou obdobou evropských covid pasů a opravňují vakcinované či vyléčené, aby mohli navštívit většinu vnitřních i venkovních prostor, kde se shromažďují lidé.

Taky v bazénech, nejenom v restauracích. Epidemiologicky by to bylo správně,” odpověděl ministr zdravotnictví Horowitz, podle kterého je covid pas ve venkovních prostorách zbytečný.

Pak to ale přišlo. “Jenže, řeknu ti, náš problém jsou lidi, kteří se nenechají očkovat. Potřebujeme, aby…jinak se z toho se nedostaneme,” říká Horowitz s tím, že tato opatření zůstávají v platnosti, aby motivovala občany k očkování.

Izraelský ministr zdravotnictví si také postěžoval, že hlavně v arabských částech není zelený pas příliš vyžadován. “A já to vidím v nemocnicích. Přeplňuje nám to nemocnice,” řekl Horowitz.

Řekněme, že člověk kolem 60 až 65 let v kritickém stavu dorazí do nemocnice. Bez jakýchkoliv pochyb je neočkovaný. U této věkové skupiny jsou to dvě třetiny neočkovaných a třetina očkovaných, přibližně. Covid je teď věcí očkovaných,” vysvětlil Horowitz své kolegyni. Ještě spolu s dalším ministrem, Elazarem Sternem, si potom trojice stěžovala na to, jak je štve, že neočkovaní plní jednotky intenzivní péče.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments