Osmadvacetiletý zdravotník natočil dojemné video, než podlehl Covidu. Jinak byl zcela zdravý

Spolu s tím, jak se koronavirem infikuje stále větší množství lidí, přibývá bohužel také extrémně smutných případů, kdy na nemoc Covid-19 zemřou velmi mladí lidé, kteří přitom neměli žádné jiné zdravotní problémy a byli ve skvělé kondici.

Přišel o 90 % plicní funkce

Tak jako Sergio Humberto Padilla Hernandez, který pracoval jako zdravotní bratr v mexické nemocnici Cuauhtémoc. Staral se tam o nakažené koronavirem a nejspíš si nepřipouštěl, že by se ho v případě nákazy týkal těžký průběh nemoci. Vždyť mu bylo teprve 28 let, sportoval a neměl žádné jiné zdravotní komplikace. Podle statistiky by tak bylo extrémně nepravděpodobné, aby musel být hospitalizován nebo dokonce zemřel.

Jenže Sergio se koronavirem skutečně nakazil. Pozitivně testován byl 22. října a nějakou dobu zůstával v domácím léčení. Nemoc u něj ale neustupovala a 5. listopadu se mu velmi přitížilo. Věděl, že potřebuje kyslík, a tak se nechal hospitalizovat. Lékaři, kteří ho vyšetřovali, byli v šoku. Testy totiž ukázaly, že Padilla Hernandez přišel o 90 % plicních funkcí.

Tehdy už i Sergio věděl, že je zle. Bylo zapotřebí provést endotracheální intubaci, což už je velmi rizikové s nejistým výsledkem. Mladý muž v předtuše nejhoršího proto natočil video pro svou rodinu, která ho po jeho skonu zveřejnila ve snaze upozornit na závažnost koronavirové infekce, která je mnohými stále bagatelizována.

Věřil, že to zvládne

Nastal okamžik pravdy. Chystám se podstoupit endotracheální intubaci,“ říká ve videu Padilla Hernandez. “Chci, abyste si mě pamatovali pro to, čím jsem byl a čím jsem, protože se vrátím, ať se stane cokoliv, ať si pro mě Bůh připraví cokoliv. Tohle není sbohem. Je to záležitost několika dní, kdy se uzdravím, dá-li Bůh. Půjdeme dál. Znovu se uvidíme, přátelé, rodino. Miluji vás. Vím, že se budete modlit za mě a mé zdraví, za mé blaho. A ať se stane, co se stane, vždy budete hledat, co je v mém nejlepším zájmu, vždy. Miluji vás a jste v mém srdci.

Sergio Humberto Padilla Hernandez už se bohužel neprobudil. Jeho rodinu přitom koronavirus zasáhl obzvlášť dramaticky. Covid-19 usmrtil i jeho třicetiletou sestru. Matka byla na krátkou dobu hospitalizována, zatímco otec je v domácí péči. Sergiova manželka a pětiletý syn zůstávají zdraví.

Foto: archiv rodiny Padilla Hernandez / reprofoto Youtube

Články
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments