Otec čtyř dětí byl v zoufalé situaci. Pak narazil na jedinečný poklad a stal se milionářem

Jednou jsi dole, jednou nahoře… praví známá česká píseň. A přesně to si mohl zpívat jeden Australan, kterého sice stíhala jedna rána osudu za druhou – ale nakonec se mu podařilo náhodou nalézt největší zlatý nuget světa.

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech

Kevin Hiller z Austrálie žil se svou manželkou a čtyřmi dětmi průměrným životem. Pak však přišla rána osudu, poranil si záda a přišel o práci. Rodina, která ztratila velkou část příjmů, začala živořit.

Aby Kevin alespoň trochu vypomohl rodinnému rozpočtu, začal v okolí svého domu pátrat po hodnotných předmětech s pomocí detektoru kovu. A jednou se mu podařilo učinit vskutku zásadní nález!

Zlatá ruka – největší zlatý nuget světa

Jen kousek od svého domu Kevin Hiller nalezl pár centimetrů pod zemí obří zlatý nuget. Jeho objev vešel díky svému tvaru ve známost jako Zlatá ruka. Vzhledem k tomu, že váží neuvěřitelných 27 kilogramů, jde o největší dosud nalezený zlatý nuget na světě.

Na Kevina a jeho rodinu se tak v jejich neštěstí zničehonic pořádně usmálo štěstí.

Foto: Shutterstock

Zlatá horečka

Kevin zřejmě vůbec nepředpokládal, že najde skoro třicet kilo zlata. Hledači používající detektory kovu obvykle pátrají spíše po historických pokladech nebo třeba po drobné elektronice poztrácené u cest.

V minulosti však byla honba za zlatem běžná. Vzhledem k tomu, že šlo obvykle o období, v němž bylo na některém místě světa objeveno naleziště zlata a mnoho dobrodruhů se tam vrhlo najednou v naději, že se z nich stanou boháči, se tomu často přezdívá Zlatá horečka. Ta nejznámější probíhala na konci devatenáctého století na Klondikeu.

Mnoho z lidí, kteří se Zlatých horeček účastnili, zemřelo na vyčerpání či nemoci, případně skonali rukou lupičů, pokud se jim podařilo něco najít. Co by asi tenkrát dali za to, kdyby vykopali ze země zlatou ruku o váze téměř třiceti kilo?

Foto: Shutterstock, zdroj: Monumentaustralia, ReadersDigest

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments