Pacienti už leží na chodbách, oznámil ministr Blatný. Není to pravda, usvědčila ho nemocnice z další dezinformace

Ministr zdravotnictví Jan Blatný se opět dopustil chybného výroku. Zatímco v minulosti obvykle situaci mylně bagatelizoval, tentokrát pro změnu přeháněl, zřejmě aby obhájil nová opatření a podpořil žádost o prodloužení nouzového stavu. “Podle sdělení ředitele například hradecké nemocnice se pacienti musí ukládat i mimo klasické pokoje, třeba i na chodbách,” uvedl ministr Jan Blatný na tiskové konferenci po jednání vlády.

Fakultní nemocnice Hradec Králové je sice skutečně na hraně kapacit a leží v ní 220 covidových pacientů, přesto však slova ministra zdravotnictví odmítá. Podle mluvčího nemocnice v žádném případě neleží pacienti na chodbách a naopak mají zajištěnou péči, která odpovídá jejich zdravotnímu stavu.

Zaměstnanci nemocnice čelí extrémnímu náporu, který trvá již několik měsíců. Zatímco před vánočními svátky bylo hospitalizovaných zhruba sto, nyní je to dvojnásobné množství. Bohužel situace s covid-19 v celém Královéhradeckém kraji je stále velmi nepříznivá. Počet pacientů vyžaduje nasazení všech zaměstnanců nemocnice,” uvedl ředitel nemocnice v Hradci Králové Vladimír Palička.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný v minulosti prohlásil, že v České republice nedochází k selekci pacientů z důvodu omezených kapacit nemocnic. Uvedl to v době, kdy tento postup někteří lékaři připouštěli. Od té doby je jich stále více. Ještě před týdnem přitom Blatný tvrdil, že v nejpřetěžovanější nemocnici v zemi, která se aktuálně nachází v Chebu, je situace zvládnutelná. Přislíbil jí pomoc dalších tří lékařů, kteří však na místo dosud nedorazili.

Foto: vlada.cz

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments