Padesátiletému muži udělal covid-19 díry na plicích. Jeho dcera prozradila poslední slova, která pronesl, než ho napojili na ventilaci

Lékaři se někdy nestačí divit, jak obrovské škody dokáže nemoc covid-19 v těle pacientů napáchat. Stále na ni sice nejvíce umírají starší lidé, ale někteří lékaři přiznávají, že ty opravdu nejtěžší případy jsou často vidět ve střední generaci, tedy zejména u padesátníků, kteří s nemocí dlouho bojují, dokud jim zcela nezničí organismus.

Tomu odpovídá i příběh padesátiletého Darrena Madeleyho, který se spolu se svou rodinou nakazil koronavirem. Zatímco zbytek rodiny se bez větších problémů uzdravil, Madeley se cítil stále hůře, až skončil v nemocnici. Díky péči lékařů se ho podařilo dát dohromady a mohl být propuštěný. Jenže už o deset dní později ho opět hospitalizovali. Následná vyšetření odhalila, že mu covid-19 zcela zničil plíce, a to způsobem, že nebyla naděje na obnovení jejich funkce. Podle lékařů se mu v nich doslova vytvořily díry. Sedm týdnů po stanovení diagnózy Darren Madeley nemoci podlehl.

Jeho dcera Amy se rozhodla příběh zveřejnit, protože chce apelovat na veřejnost, aby nemoc v žádném případě nepodceňovala. Pro média uvedla, že kvůli protiepidemickým omezením nemohla se svým otcem trávit jeho poslední chvíle. Jejich posledním kontaktem tak byl třicetivteřinový telefonát, který mu umožnili zdravotníci, než ho napojili na plicní ventilaci. “Lapal po dechu, plakal, já jsem také plakala. Řekla jsem mu, že ho velmi miluji a prosím, aby s tím bojoval. Hrozně ho to traumatizovalo. Ukázalo se, že tehdy jsem s ním mluvila naposledy,” uvedla Amy Madeley pro deník Wakefield Express.

Svého otce popsala Amy jako zdravého muže, který dodržoval opatření. Nemohl se však zcela izolovat, protože musel chodit do práce. Vánoce a Nový rok musel kvůli nákaze strávit sám. Amy se také zlobí na úřady, že otce a jeho nejbližší okradly o důstojný pohřeb. Darrena milovaly stovky lidí, ale bohoslužby se mohlo zúčastnit pouhých šestnáct osob.

Mladá žena pak dodala, že koronavirus je jako ruská ruleta a vyzvala všechny, aby namísto frustrace z lockdownu raději hleděli na ochranu svých nejbližších.

Foto: Shutterstock

Články
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments