Paralelní svět skutečně existuje. Fyzici zjistili jak na nás působí

Existence mnoha světů, které na sebe vzájemně reagují, je podle vědců realitou. Potvrzuje to kvantová mechanika, pro kterou jsou typické různé obtížně vysvětlitelné až neuvěřitelné jevy.

Všechny možnosti se mohou stát realitou

Podle nové teorie paralelní světy navíc působí na náš svět a je tedy opravdu možné prokázat jejich výskyt. Díky tomu lze potvrdit a vysvětlit některé zvláštní dopady kvantové fyziky, jež byly dosud většinou jenom těžko pochopitelné. Zbrusu nová vědecká fyzikální hypotéza vychází z toho, že jakékoliv možné varianty minulosti i budoucnosti tvoří realitu. Každá z nich se tak stává jedním z dnešních paralelních světů. Ovšem celá věc má jeden háček. I když budeme souhlasit s tím, že opravdu existuje mnoho různých světů, vlastně to nemůžeme dokázat. Proč? Jednoduše proto, že je můžeme sledovat v jediném světě – tom našem. Co se skutečně děje v alternativních světech, to se stává pouze předmětem spekulací. Nová teorie ale přináší tvrzení, že paralelní světy dokážou v rámci kvantové úrovně ovlivňovat náš svět. Tento proces skutečně probíhá. V kvantové mechanice se pojem paralelní vesmír či svět objevuje už v roce 1957. Jedním z fyziků, kteří zastávají hypotézu, podle níž probíhají vzájemné reakce mnoha světů, je i Australan Howard Wiseman. „Lze uskutečnit všechny možnosti. V některých světech například může asteroid, jenž zahubil dinosaury, planetu Zemi nakonec minout,“ říká.

Foto: Freepik

Platí zde matematické zákony?

Další odborníci se ale staví proti existenci alternativních světů. Domnívají se, že další vesmíry nemají na ten náš žádný vliv. Pohledy odborníků se tedy liší. Podle Wisemana a kolegů, kteří souznějí s jeho názory, mezi podobnými světy vzniká všeobecná odporová síla. Ta vykazuje snahu paralelní světy vzájemně odlišit. Existence uvedené síly může vysvětlit důsledky kvantové mechaniky. Jak ověřit, jestli teorie Wisemana a spol. opravdu funguje? Jádrem je platnost matematických zákonů, čili zda je reálné kvantové účinky matematicky předpovědět. Zdá se tedy, že možnost našeho vzájemného působení s jinými světy, kdy my ovlivňujeme je a ony nás, dnes už není pouze fantazírováním. Nová teorie ovšem neřeší, zda my lidé budeme schopni s jinými světy komunikovat. I tak vám ale nejspíš nasadí brouka do hlavy. Zkuste se zamyslet nad tím, co by se stalo, kdybyste se ve svém životě vrátili k nějaké události a učinili jiné rozhodnutí než tenkrát? Zkoumání paralelních světů vám na tuto otázku možná v budoucnosti dá odpověď.

Foto: Shutterstock, zdroj: Forbes, Space

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments