Pátek může být nejteplejším dnem v roce. Pak se definitivně ochladí

Netradiční vlna tropických veder v srpnu pravděpodobně vyvrcholí tímto pátkem. Meteorologové předpovídají teploty dosahující až 35 stupňů celsia, což by znamenalo jeden z nejteplejších dnů v tomto roce. Půjde ale zřejmě o poslední záchvěv úmorného horka, které trvá už tři týdny. O víkendu má přijít studená fronta a spolu s ní ochlazení. Následující týden už by se tropy neměly opakovat.

Studená fronta ukončí příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu, díky kterému si opět užijeme tropické dny,” uvedla meteoroložka Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek bude celý den jasno až polojasno, místy přechodně oblačno. Ráno se mohou na Moravě a ve Slezsku vyskytovat mlhy. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 27 až 31 stupňů celsia, na horách ve výšce 1000 metrů nad mořem to bude 22 stupňů. Noc na pátek bude příjemná s teplotami od 12 do 16 °C.

V pátek zaznamenáme na celém území České republiky další tropický den, kdy se nejvyšší teploty budou pohybovat od 31 do 35 °C.

Také v sobotu bude ještě velké teplo, kdy nejvyšší teploty dosáhnou 29 až 33 stupňů celsia. Postupně ale bude od západu přicházet oblačnost a na většině území by mělo dojít k přeháňkám a bouřkám.

V neděli bude oblačno, místy s přeháňkami a ojediněle také bouřkami. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 22 až 26 °C.

V dalším týdnu už má být chladněji a teploty by se měly pohybovat mezi 22 a 26 °C.

Foto: Freepik

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments