Pirát Ferjenčík chtěl legalizovat “mnoholásku”. Pak se to snažil utajit, Babiš už ale smečoval

Zdá se, že Piráti jsou nepoučitelní. Znovu a znovu to na českou společnost zkoušejí s experimenty, které jim mnoho sympatií nezískají, protože tu je na ně jen málokdo doopravdy připraven. Naopak to brzdí slibně rozjetý vlak, který směřoval k volebnímu vítězství. To však po veřejných debatách o vyšším zdanění nemovitostí, určené ploše bytu na obyvatele nebo nepodmíněném příjmu pomalu bere za své. Teď se k tomu navíc přidala veřejně deklarovaná snaha uzákonit polyamorii, česky někdy přezdívanou jako “mnoholásku”. Jde o volné soužití, v němž každý z partnerů může udržovat další milostné vztahy.

Tentokrát se na světlo světa dostal starší rozhovor Mikuláše Ferejnčíka, který měl být zřejmě zapomenut. Pro časopis LUI přední pirátský poslanec promlouval o tom, jak by uzákonil nejen polyamorní vztahy v rámci registrovaného partnerství. “Podporujeme i aktivity směřující k uzákonění polyamory jako formy registrovaného partnerství. Není úkolem státu předepsat, jak konkrétně by měla fungovat rodina či jiná skupina blízkých osob. Stát lidem nesmí určovat formy soužití; jeho úkolem je podporovat taková lidská soužití, ve kterých lidé, bez ohledu na počet a pohlaví, přebírají odpovědnost jeden za druhého, za děti, staré lidi nebo ty slabší,” uvedl Ferjenčík.

Rozhovor byl dlouhou dobu standardně dostupný na webu časopisu LUI. Jenže v květnu tohoto roku náhle zmizel. “Je to naprosto běžná věc, ke které u nás dochází standardně, protože staré články mají jiný vzhled a jsou jinak nakódovány,” uvedl šéfredaktor Jakub Starý pro server Echo24.cz. Něco podobného se ale ve světě internetových magazínů prakticky neděje. Naopak starší obsah je cenný, protože podporuje autoritu webu ve vyhledávačích. Ostatně, potvrzuje to i skutečnost, že jiné články z tohoto období z webu nezmizely.

Z toho lze usuzovat, že se Pirátská strana pokusila zamést některé “hříchy z mládí” svých poslanců, které v té době ještě nebyly tak široce známé. S tím, co Piráti hlásali před lety, totiž teď mají velké problémy. Ukázalo se například, že Ivan Bartoš ve svých 29 letech podporoval migraci do Evropské unie. O pár let předtím potom hlasoval proti vstupu České republiky do EU. Právě Bartoš to teď svedl na mladickou nerozvážnost.

Ferjenčíkovy nápady se tedy nakonec utajit nepodařilo, čehož okamžitě využil ke smeči premiér Andrej Babiš. “Zjistil jsem, že Pirát Ferjenčík chtěl uzákonit polyamorii. Bylo to zveřejněno v rozhovoru, který zmizel. Nevěděl jsem, co je polyamorie. Je to mnoholáska, takže lidé mají různé vztahy a žije jich několik společně. Z hlediska morálky to asi není ideální,” uvedl Babiš ve svém facebookovém projevu k lidem Čau, lidi. “Piráti chtějí k nám do společnosti prosadit, že budou desítky mužů a žen žít dohromady a budou mít milostný vztah. Jsem už starší a nerozumím tomu.

Foto: Pirátská strana

Nenechte si ujít
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments