Schick dokáže být lepší než Ronaldo. To, že nehraje v top klubech, má ale svůj důvod, prozradil Jaroslav Hřebík

Stačilo jediné utkání a Patrik Schick se zařadil mezi největší hvězdy Eura. Kdoví, co tento český útočník na turnaji ještě předvede. Má k tomu přinejmenším dva zápasy, možná i více. Naváže snad na Milana Baroše a stane se nejlepším střelcem turnaje? Dvěma trefami v jednom zápase má našlápnuto velmi dobře.

Málokdo přitom z profesionální stránky zná Patrika Schicka lépe než Jaroslav Hřebík, pod kterým mladý útočník na Spartě vyrůstal. “Levačku má famózní, prostě fantastickou. Před druhým gólem hned věděl, co udělá a věřil si, že to vyjde,” řekl Hřebík v iSport TV.

O schopnostech českého útočníka se už ale několik let dobře ví. Přesto nelze říct, že by jeho kariéra měla vzestupnou tendenci. Když přestoupil do italského AS Řím, mnozí se domnívali, že to je teprve začátek a že ho čekají ještě slavnější adresy. Jenže od té doby v tomto ohledu směřuje spíše níže. Dostal se do německé Bundesligy, kde hrál nejprve za Lipsko a teď za Bayer Leverkusen. Oba kluby jsou slušné, ale dlouhodobě do špičky nepatří.

Patrik má obrovský potenciál. Je vysoký, rychlý, má silnou hlavu i vynikající levačku. Občas má fantastické sekvence. Někdy si řeknete, že tohle neumí ani Ronaldo. Jen by se měl ještě víc zapojovat do hry bez míče. Kdyby to dělal, hraje v úplně top světových klubech,” vysvětlil svůj pohled Jaroslav Hřebík.

Pětadvacetiletý Schick je právě teď v nejlepších fotbalových letech a je trochu škoda, že je tráví v klubech, které jsou zřejmě pod jeho potenciálem. Ale kdo ví, třeba mu úspěch, byť možná jen individuální, pomůže kariéru opět nastartovat.

Pokud jde o páteční duel s Chorvatskem, domnívá se Jaroslav Hřebík, že by Česká republika opět mohla překvapit, obzvlášť potvrdí-li Patrik Schick svou formu. “Nebuďme skromní, musíme vyhrát. Soupeř má nedostatky, které můžeme využít. Individuálně jsou dobří fotbalisté, ale systémově nejsou tak silní. Věřím, že se utkání nemusíme bát.

Foto: Shutterstock

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments