Piráti okopírovali Šlachtův nápad. Nic nevymýšlejte, radí jim šéf Přísahy

Pirátské straně klesají preference. Zatímco ještě před pár měsíci byla v koalici se Starosty a nezávislými jasným favoritem voleb, teď se postupně propadá a v některých průzkumech končí i za Hnutím ANO či koalicí Spolu. Je tedy logické, že Piráti vytáhli do protiútoku a snaží se potenciální voliče znovu zaujmout.

Tentokrát vsadili na osvědčenou kartu a představili svůj protikorupční program. Ačkoliv se to příliš nezdálo, voliči na protikorupční rétoriku znovu hodně slyší. Mnozí toto téma přitom považovali za překonané, a to vzhledem k tomu, jak moc se společnost stala imunní vůči nejrůznějším skandálům, zejména potom samotného premiéra Andreje Babiše, který sice nečelí přímo obvinění z korupce, ale nachází se ve střetu zájmů v miliardových zakázkách či dotacích.

Jak ale ukázal příklad Přísahy Roberta Šlachty, občané České republiky stále chtějí slyšet, že politici chtějí s korupcí zatočit. Poučenější pozorovatelé přitom dobře ví, jak to pokaždé dopadne.

Robert Šlachta každopádně přišel s líbivým nápadem, nechat prošetřit podezřelé zakázky zadané v covidové době, obvykle v nouzovém stavu. Je pravdou, že tady se s velkou pravděpodobností odehrály velké levoty, vzhledem k tomu, jaké společnosti a za jakou cenu zakázky získávaly.

Šlachta se teď pozastavil nad tím, že Piráti si do svého programu dali to samé. “Hned po volbách proto navrhneme zřídit vyšetřovací sněmovní komisi nezávislých odborníků k pochybným zakázkám během pandemie,” uvádí protikorupční program zveřejněný na webu Pirátské strany.

Tak jsem slyšel, že Piráti už chtějí taky prošetřit covidové zakázky. Věc, kterou chce Přísaha už od dubna, kdy jsme vyhlásili naši celonárodní petici,” napsal k tomu Šlachta na svém facebookovém profilu. Vyzval je k tomu, ať nic nevymýšlí. “V naší petici je popsán plán, jak chceme zakázky prošetřit. Bude tedy stačit, pokud náš plán podpoříte,” vzkázal Robert Šlachta Pirátům.

Foto: Hnutí Přísaha

Nenechte si ujít

Redaktor deníku Mix24.cz. Zkušený zprávař v minulosti působil v papírových i webových projektech zpravodajského střihu. Blízká je mu oblast ekonomiky a osobních financí.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments